Біографія

Андрій Андрійович Шараскін народився 20 вересня 1977 року в місті Тернопіль. Знак зодіаку Діва. Майстерно займався плаванням. Будучи командиром роти кіборгів Шараскіна нагородили орденом «За мужність» III ступеня. Заступник народного депутата Дмитра Яроша, займався громадськими справами.

На парламентських виборах був кандидатом в народні депутати від партії «Голос».

Андрій Шараскін

Сім'я

У відкритих джерелах даних про сімейне становище немає. Але відомо, що є дочка Софія, яка живе у Львові. Також у Шараскіна є молодша на п'ять років сестра, яка йому в дитинстві відверто не подобалася, так як вся увага батьків переключилася на молодшу сестричку. На сьогоднішній день сестра його кращий друг.

Освіта

У рідному Тернополі закінчив загальноосвітню школу. Відвідував олімпіади з програмування. Хотів створювати ігри. Вищу освіту здобував у столиці, в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Ще одну освіту отримав на акторському відділенні Тернопільського музичного училища. Закінчив Національну академію державного управління при Президентові України.

Андрій Шараскін

Кар'єра і бізнес

Займаючись акторською діяльністю, Андрій Андрійович знявся в серіалах «День народження Буржуя» і «Жіночий лікар». Займаючись режисерською діяльністю, робив безліч постановок у Львівському театрі дітей та юнацтва. Разом з режисерської діяльністю виступав в інших театрах.

З 2006 року запустив в дію свою театральну компанію під назвою «Театральна компанія Андрія Шараскіна». Його компанія займалася театральними постановками і співпрацювала з декількома театрами з інших міст.

Шараскін заснував і керував «Національним бюро креативу». Відкрив рекламну компанію. Незабаром відкрив електронний тир.

Був одним з учасників Революції Гідності, залишався там до кінця. У тому ж 2014 році відправився воювати.

Взяв на себе відповідальність і став командиром роти «Правий сектор». Був одним з кіборгів, які захищали Донецький аеропорт. Має позивний «Богема». Після виконання військового обов'язку повернувся до Києва, де став керівником партії «Правий сектор», на громадських засадах став помічником народного депутата Дмитра Яроша.

З 2016 став керувати громадським об'єднанням «Дія». З 2019 роки очолив координаційну раду добровольців і волонтерів Національного Форуму «Трансформація України». У цьому ж 2019 році приєднався до команди політичної партії Святослава Вакарчука - «Голос». У червні ЦВК зареєструвала його як кандидата в Народні депутати України на парламентських виборах до Верховної Ради. Андрій Шараскін йшов під № 20. Верховна Рада України відкрила для Шараскіна свої двері і він став частиною депутатського корпусу.

Андрій Шараскін

Компромат і чутки

2005-2006 роки для Андрія Шараскіна були по-особливому складними і цікавими - дочка зовсім маленька, гонорари мінімальні. Потреба була в усьому. Протягом декількох місяців працював торговим агентом, а потім супервайзером. Займався продажем всього від сухариків до води, що було колосальною витримкою гордині. Період зльоту скандального режисера з безліччю премій і лауреатів в момент застопорився. Цей піврічний досвід виявився для Шараскіна одним з найцінніших, і він зрозумів звідки і як беруться гроші. 

Мав пристрасть до коньяку і сигарет, в останні кілька років зовсім не вживає спиртних напоїв. Керується принципом, що ніхто не зробить як хочеш ти, тому повинен сам все зробити.

Зізнається, що винен перед дочкою адже бачиться з нею дуже рідко. Не знає як виховувати дівчаток, знає тільки, що вони повинні бути коханими, захищеними і це вони повинні відчувати. Згадує, що, коли дочка народилася він перерізав пуповину, яка була тверда, хрящова. Спершу дитини дали йому, а потім поклали матері на груди. Коли дитина народилася вона була смішного кольору. 

Любить мультфільми більше, ніж фільми за їх не затуманення основної ідеї. До грошей ставитися як до необхідного ресурсу.

До війни не носив ніякої церковної атрибутики, але на 20 вересня в 2014 на день його народження сестра подарувала освячений хрестик, який Шараскін не знімає донині. 

У відкритих джерелах Андрій Андрійович розповідав про оборону донецького аеропорту, про всі події і переживаннях. Розповідав про те, що, коли була атака з боку бандитів «Мотороли», прийшли хлопці з такими ж пов'язками як у своїх хлопців, представилися «своїми», яких дезінформували про те, що старий термінал під контролем бойовиків і вони прийшли до них. Тоді і почався найзапекліший бій. 

Було стрьомно, проблеми зі зв'язком, одні руїни, нічого спільного з фото з відкриття аеропорту. Ніхто не давав підкріплення, яке було так необхідно. Як завгодно доводилося пробиратися в Краматорськ щоб донести інформацію про необхідність людей.

У самому аеропорту був тричі. Перший раз заїхав бусиком днів на десять, в жовтні. На той момент на весь новий термінал було всього чоловік 25, не було ні карт, ні зв'язку, ні офіцерів. Другий раз через два тижні після цього, як раз в той момент, коли повинні були підривати опори. На світанку заїхали, виконали свою роботу і виїхали. І крайній третій  раз знаходився в аеропорту в листопаді. Тоді зі своєю командою ввели підрозділи, пропонували зачистити сусідні території, але дозволу на це не отримали. 

Перебуваючи в Донецькому аеропорту Андрій не міг відмовитися від кави, варив собі його на спиртівці, коли ж кава закінчилась, то дуже сумував.

Андрій Шараскін зіграв роль в близькому йому фільмі «Киборги».

Підтримує ідею електронної петиції спрямованої Президенту України щодо того, що потрібно навести порядок з оборотом зброї. Заклик до цієї петиції Андрій Шараскін розмістив на своїй сторінці в соціальних мережах

На даний момент необхідну кількість голосів зібрано і петиція перебуває на розгляді.

Підтримує ідеї Уляни Супрун і довіряє їй. Андрій Андрійович вважає, що для МОЗ не потрібно шукати іншого міністра, їм потрібно призначити саме Супрун. 

На думку Шараскіна в звичайному житті смертей більше, ніж на фронті, але на фронті до цього більше готові. А так і в звичайному житті людина може вийти з дому і не повернутися, по шляху можуть зустрітися придурки, ожеледь, стан здоров'я. 

За особисту мужність і самовіддачу, виявлену під час захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України за вірність військовій присязі, учасник антитерористичної діяльності Андрій Андрійович Шараскін був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. 

Саме Шараскін запропонував своєму другові Роману Костенку з позивним «Грім», з яким разом тримали оборону Донецького аеропорту піти разом в політику з партією «Голос». Роман також увійшов до складу депутатського корпусу Верховної Ради

Політолог і українофоб Володимир Корнілов називає його «посібником нацистів» і правою рукою екс-лідера «правого сектора» Дмитра Яроша. Висловлював своє обурення на рахунок того, що Шараскін став членом команди нової політичної сили «Голос ».

Фотографії

Андрій Шарскін

Андрій Шарскін та Дмитро Ярош

Відео

Посилання

Фейсбук