Олександр Курдидик – кандидат у народні депутати від партії Святослава Вакарчука «Голос», що не став ним. Що відомо про досвідченого юриста? І яка причина його раптового рішення подати заяву про відмову від балотування у нардепи? Читайте повну біографію та досьє на Олександра Курдидика.
Біографія
Народився 11 травня 1974 року.
Знак Зодіаку: Телець. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Тигра.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 45 років.
Володіння мовами: російська, українська, англійська.
На позачергових парламентських виборах 2019 року Олександр Олександрович Курдидик мав балотуватися у народні депутати України 9-го скликання від партії Святослава Вакарчука «Голос». Він йшов у списку партії під номером 11.
Проте 29 червня 2019 року досвідчений юрист подав заяву про відмову балотуватися за власним бажанням, яку Центральна виборча комісія України задовольнила. Про це повідомляє cvk.gov.ua та ряд інших відкритих джерел.
Разом із однопартійцями Святославом Вакарчуком і Сергієм Рахманіним Олександр Курдидик є співзасновником громадської організації «Люди майбутнього». Він - член правління громадської організації «Інститут суспільно-економічних досліджень».
Інші членства: Київська міська колегія адвокатів, а також Банківський комітет Американської торгово-промислової палати в Україні. Давайте дізнаємося повну біографію та досьє кандидата, що не відбувся. Де він народився, жив і працював? А також причину відмови від балотування у народні депутати.
Сім'я
Дитинство і юність пройшли у Львові. Олександр Олександрович Курдидик - уродженець міста Західної України. На даний момент мешкає у столиці України.
Сімейний стан, діти: у відкритих джерелах інформація відсутня.
Освіта
1991-1996 рр. - вищу освіту здобув у Львівському національному університеті, магістр права.
2010 р. - Гарвардська школа бізнесу, закінчив лідерський курс для керівників.
Кар'єра і бізнес
Має значний досвід у консультуванні з податкових та бізнес-питань. Спеціалізується на корпоративному та банківському праві. Має значний досвід роботи у сферах енергетики, транспорту й телекомунікацій.
Понад 14 років працює заступником директора, партнером і керівником практики фінансів юридичної компанії DLA Piper (ТОВ «ДіЕлЕй Пайпер Україна»), комерційних проектів та реструктуризації у міжнародній юридичній фірмі.
Спеціалізується на банківському й корпоративному праві. Член Асоціації юристів України. Має свідоцтво адвоката, член Ради Адвокатів Київської області. До цього працював у аудиторських компаніях Ernst&Young та Arthur Andersen.
Ключовий досвід Олександра Курдідика: надання повної юридичної підтримки великої міжнародної корпорації із будівництва та експлуатації вітроелектростанцій в Україні. Надання повної юридичної підтримки міжнародної компанії, що надає інноваційні фінансові рішення (авіація), у рамках процедури банкрутства великої української авіакомпанії.
Надання консультацій великій міжнародній банківський групі у зв'язку із продажем її дочірнього банку в Україні. Надання повної юридичної підтримки великої міжнародної фінансової організації про надання багатомільйонних кредитів холдингу українських сільськогосподарських компаній.
Із 2012 року - надання повної юридичної підтримки акціонеру підприємства українського газового бізнесу щодо продажу його часток. Представництво інтересів української промислової групи у реструктуризації її боргу на суму 850 млн. доларів США перед 30 українськими й іноземними банками та іншими фінансовими установами.
Має досвід роботи у громадському секторі. Згідно з даними відкритих джерел, є членом правління громадської організації «Інститут соціально-економічних досліджень» та співзасновником громадської організації «Люди майбутнього».
Згідно з даними відкритих джерел, має 7 відзнак:
• 2010 -2012 рр., Who's Who Legal CIS - особисто рекомендований у сфері проектного фінансування в Україні.
• 2011-2013 рр., The International Who's Who of Project Finance Lawyers - особисто рекомендований у сфері проектного фінансування в Україні.
• 2011-2016 рр., Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients - особисто рекомендований ву сферах реструктуризації та інфраструктури в Україні.
• 2012-2017 рр., Legal 500 - серед провідних юристів у сфері банківського та фінансового права в Україні.
• 2012-2017 рр., Chambers Global - особисто рекомендований у сфері банківського та фінансового права в Україні.
• 2013-2017 рр., Chambers Europe - особисто рекомендований у сфері банківського та фінансового права, реструктуризація й інфраструктура, M&A в Україні.
• PLC Which Lawyer - постійно рекомендований у сфері банківського та фінансового права в Україні.
За версією міжнародного юридичного видання Legal 500, в 2012-2017 рр., завдяки злагодженій роботі Олександра Курдидика та його команди, DLA Piper рейтингована першою у сфері банківського права та фінансів. У 2011 р., згідно із версією рейтингу гвардії (видавництво «Галицькі контракти»), організація також стала юридичною фірмою №1 для фінансового сектора в Україні.
Компромат і чутки
Маючи значний юридичний досвід, Олександр Курдидик надає консультації щодо структурування угод зі злиттів та придбань, із боргового фінансування, валютним деривативам, сек'юритизації, в проектному фінансуванні, інфраструктурі та у сфері публічно-приватних партнерств.
Очолюючи практику фінансів і комерційних проектів в Україні, протягом останніх 5 років Олександр Курдидик брав участь у найбільших угодах із боргової реструктуризації на українському ринку. Брав також активну участь у значних проектах зі злиттів та придбань у виробничому секторі.
Як повідомляє Політека, у самій партії розкрили причину відмови від реєстрації у народні депутати професійного юриста Олександра Курдидик. Від участі у парламентських виборах він відмовився через проблеми зі здоров'ям. Подробиці невідомі.
У прес-службі політичної партії Святослава Вакарчука «Голос» повідомили, що кандидат у нардепи від політсили під номером 11 змушений відмовитися від участі у парламентських виборах 2019 через проблеми зі здоров'ям. Повідомлялося, що однопартійцям шкода втрачати у майбутній парламентській команді настільки досвідченого юриста й таку прекрасну людину.
До речі, напередодні позачергових парламентських виборів до Верховної Ради України 2019 лідер партії Святослав Вакарчук зіткнувся ще з однією втратою. Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію кандидата у народні депутати від політичної сили «Голос» Дмитра Огнєва, який проходив по округу у Львівській області під номером 121.
Про те, що на позачергових парламентських виборах народних депутатів 2019 Центральна виборча комісія України скасувала реєстрацію кандидата у народні депутати України Дмитра Огнєва, стало відомо із повідомлень ЦВК. Причина такого рішення не розкривалася.
Згідно з даними ЗМІ, цього кандидата у нардепи партія «Голос» Святослава Вакарчука вирішила сама відкликати із огляду на те, що внутрішнє розслідування показало: дії кандидата більше спрямовані на особисті інтереси. Власник овечої ферми «Меринос-Захід» ставить власні інтереси вище за результати роботи у команді.
У відео-інтерв'ю каналу Politeka політолог Володимир Фесенко розповідав про позитивну динаміку розвитку політичної партії «Голос». За словами голови правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», партія Святослава Вакарчука фактично забирає голоси виборців у політичної євроатлантичної сили Петра Порошенка «Європейська солідарність».
Напередодні парламентських виборів 2019 Володимир Фесенко вважав партію Святослава Вакарчука «Голос» найбільш імовірним кандидатом для створення коаліції із партією Володимира Зеленського «Слуга народу».
Із негативних моментів політолог наголошував на тому, що виборці малознайомі з кандидатами політсили: «Багато з них - це люди, яких погано знають маси. А вибори - це маси. Якщо ти не можеш повести за собою маси, якщо ти класний професіонал, але у тебе тьмяне обличчя, і ти не можеш людей переконати у тому, що всі повинні, дружньо взявшись за руки, бігти на вибори, як це зробив Володимир Зеленський на президентських виборах, то у тебе буде маленька нішова партія, яка дуже часто й, швидше за все, може не подолати навіть 5%-вий бар'єр.
Тому необхідна масовість, яку можна забезпечити за рахунок простоти мови, за рахунок гарної впізнаваності, скажімо так: розкрутки. І, як наслідок, це може, відповідно, мобілізувати ту соціальну групу або соціальні групи, на які ти націлений».
Згідно думки політолога, у Святослава Вакарчука у цьому плані проблеми. Адже в його політичній партії досить багато професіоналів. Ці люди відомі й глибокоавторітетні, вони цікаві, видатні, однак малознайомі народу.
А ось хід із Сергієм Притулою Володимир Фесенко вважає блискучим. Він передбачав, що це дозволить Святославу Вакарчуку вийти на масову аудиторію, за якою стоїть популярність шоумена. Тобто, завдяки тому, що за його прихильниками є певна соціальна група, лідеру партії «Голос» можна залучити до своєї політсили певну частину молодого електорату.
Фотографії
Відео
Посилання
Контактні дані: +38 (044) -490-95-70 (телефон), +38 (044) -490-95-77 (факс), +38 (067) -507-73-68 (мобільний). Поштова скринька: oleksandr.kurdydyk@dlapiper.com
Офіційний сайт партії Святослава Вакарчука «Голос», коротка інформація про Олександра Курдидика