Дипломат України і діяч держави, повноважний і надзвичайний посол. У нього настільки погане ставлення до Росії, що він навіть вважає, що кожен росіянин, що в'їхав в Україну, повинен суворо контролюватися. Людина, що народилася на території Російської Федерації і має таке явно упереджене ставлення до цієї країни. Це дозволяє йому виступати сильним українцем, але в той же час не зовсім зрозуміла причина його відношення. Психологи б вдалися в дитинство Клімкіна, та тільки про нього майже нічого не відомо.

Біографія

Дата народження: 25.12.67

Яким було дитинство Клімкіна, його навчання в школі, відносини з іншими людьми, нічого з цього не відомо. До закінчення (не вступу) в університет про нього взагалі немає ніякої інформації, крім того, що батьки живуть в Курську.

 

Павло Клімкін з дружиною

Частину часу Марина пропрацювала в українському посольстві в Італії, де була директором Другого євродепартаменту МЗС.
Освіта

В університеті вивчає прикладну математику і фізику на факультеті аерофізикі і космічних досліджень в Московському фізико-технічному інституті. Коли він вступив не відомо, але закінчив в 1991-му. Це дивно, адже між випуском зі школи і вступом до університету проходить цілих три роки. Навряд чи Павло Анатолійович навчався в університеті 8 років. Ніхто також не знає, де йому вдалося так добре вивчити англійську та німецьку.

Сім'я

Народився в м. Курськ РРФСР, СРСР.

У Павла Анатолійовича було дві дружини: Наталя та Марина. Перша зараз перший секретар українського посольства в Нідерландах. У Клімкіна з нею є двоє синів, які проживають з мамою в Голландії. Друга дружина (з 2015 року і до цього дня) - заступник керівника главдепартамента зовнішньої політики Адміністрації президента. Також вона є і дочкою генерала (росіянин) - Юрій Васильович Михайленко, якого нагороджували медаллю «За повернення Криму» в 2014 році. Але як раз після цих подій Клімкіни не спілкуються з родичами з Росії.

Освіта

В університеті вивчає прикладну математику і фізику на факультеті аерофізики і космічних досліджень в Московському фізико-технічному інституті. Коли він вступив не відомо, але закінчив в 1991-му. Це дивно, адже між випуском зі школи і вступом до університету проходить цілих три роки. Навряд чи Павло Анатолійович навчався в університеті 8 років. Ніхто також не знає, де йому вдалося так добре вивчити англійську та німецьку.

Кар'єра і бізнес

Закінчивши московський університет, Клімкін переїжджає на Україну. Тут він пару років (1991-1993) займає посаду співробітника Інституту електрозварювання ім. Патона (НАН України). Після цього, він різко впроваджується в дипломатичну діяльність. Спочатку отримує досвід аташе, потім стає третім, а пізніше і другим секретарем Департаменту військового контролю і роззброєння МЗС України.

Павло Клімкін

Ще пізніше, з 97-го по 2000-й рік працює в якості третього і другого секретаря українського посольства в Німеччині (науково-технічні і політичні питання). А вже з 2000 по 2002 роки він стане першим секретарем і радником Департаменту економічного співробітництва МЗС України з питань ядерної та енергетичної безпеки.

З 2002-го по 2004-й він - начальник відділу економічного та секторального співробітництва з ЄС Департаменту європейської інтеграції МЗС України.

Починаючи з 2004-го року, і по 2008-й Клімкін стає радником-посланником українського посольства у Великобританії.

З 2008-го по 2010-й працює директором в Департаменті ЄС МЗС України.

04.2010-29.04.2011 - працює на посаді заступника міністра закордонних справ Грищенко.

29.04.2011-22.06.2012 - займає пост заступника міністра закордонних справ - керівник апарату.

22.06.2012-19.06.2014 - Надзвичайний і повноважний посол України в ФР Німеччина.

Починаючи з 19.06.2014 - став міністром закордонних справ. А вже з 24.06.2014 - і членом РНБО.

І хоча в 2016 році Яценюк разом зі своїм урядом пішли у відставку, за Гройсмана Климкіну вдається зберегти свою посаду.

Клімкін і Росія

Павло народився і вивчився в Росії, проте його ставлення до неї швидше українське, ніж патріотично-російське. Наприклад, саме за Клімкіна МЗС припиняє акредитацію російських засобів масової інформації. Однак в 2015 році, влітку, Клімкін зізнається в своєму спілкуванні з Лавровим, проте вказує, що їх обговорення ставляться тільки до реалізації всіх мінських угод. Природно, так як спілкування не має особистого характеру, то і проводиться воно «на рівні міністрів» і нічого невимушеного в ньому немає.

Щодо Мінських угод у Павла Анатолійовича Клімкіна своя позиція. Він заявляє, що можна починати переговори тільки тоді, коли і в Донецькій області, і в Луганській проведуть місцеві вибори згідно законодавству України. Тоді ж представник ДНР, Денис Пушилін Денис Володимирович, дорікає Клімкіну тим, що він не знає Мінські угоди.

Більшість українських політиків говорить, що Крим ще повернеться, але Клімкін в 2015 році говорить, що це станеться раніше, ніж всі ми очікуємо. Очевидно, 2 роки - це не скоро, так як в 2017 році Клімкін все ще говорить, що три роки тому цих людей позбавили їх волі і обіцяє повернути її. На що Дмитро Рогозін у відповідь називає Клімкіна «гальмом» і заявляє, що ці люди вже три роки вільні. Такі перепалки не рідкість для Клімкіна.

Павло Клімкін

Відносного візового режиму з Російською Федерацією Клімкін вважає, що для кращого фільтрування агентів ФСБ і інших спецслужб Росії, потрібен дуже суворий контроль на в'їзд в Україну з РФ. Як він вважає, ці служби будуть працювати на дестабілізацію. Крім того, він пропонує не вводити візи, а «реально боротися» з РФ.

Однак дипломатичні відносини України і Росії він розривати не збирається, тому що занадто багато українців в Росії і про них потрібно подбати. Але, якщо так вирішить РФ, то це вже буде на її совісті.

Клімкін не боїться жартувати і з самого Володимира Путіна. У той час, як останній зауважує Еммануелю Макрона, що французька королева Анна Київська була руською княгинею, всі київські політики і простий народ приходять в крайнє обурення. Як це так, адже всі ми зі школи знаємо, що Анна (яка на відміну від багатьох при французькому дворі була грамотною і дуже мудрою) ніяк не відноситься до Росії, а тільки до Київської Русі. Клімкін також не відстає від загального обурення і заявляє, що тепер буде Пушкіна вважати Українцем, адже Одеса і Крим часто надихали генія.

Компромат і чутки

З 2016-му році трапився один з найбільших скандалів Клімкіна. При тому, що його просто виявили бголери. Виявляється тесть Клімкіна нагороджений медаллю "За повернення Криму". Тобто російська влада вважає, що генерал Юрій Михайленко (родич міністра закордонних справ України) зіграв чималу роль в анексії Криму.

Ось з іншого боку варто сказати, що дружина Клімкіна відразу відреагувала на це і пояснила ситуацію.

"Я не збираюся відмовлятися свого батька, незважаючи на те, що вже деякий час не спілкуюся з ним. Я буду завжди вдячна моїм батькам за все, що вони для мене зробили. Російська агресія руйнує не тільки будинки, вона руйнує багаторічну дружбу і сім'ї, розводить по різні боки барикад навіть найближчих людей. Це трагедія багатьох українських сімей, і кожної з них цей біль доводиться переживати особисто. Мені ж публічно.
Цілком очевидно, що за відсутності інших аргументів і фактів, мене і мою сім'ю можуть активно використовувати проти мого чоловіка. На те вона і інформаційна війна. Зрозуміло, що його професіоналізм і патріотизм дуже сильно комусь заважають ", - сказала Марина Михайленко.

Дружини Клімкіна

Тут також досить цікава ситуація. Адже кожна з дружин міністра закордонних справ України так, чи інакше працювала разом з ним. Але важливо відзначити, що вони потрапляли в цю професію ще до знайомства в міністром.

Першу свою дружину Наталю він відправив у Нідерладни працювати кілька років тому. А ось його нова пасія поставив керувати виключно важливим напрямком - департамент зовнішньої політики в адміністрації Петра Порошенка.

Але якщо вірити деяким джерелам, то насправді у Клімкіна вже досить давно роман з іншою його колегою і підлеглою.

Лана Зеркаль

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Лана Зеркаль. Якщо вірити написаному, то у них вже досить давно почався роман, який тільки розвивається.

Чутки говорять, що Зеркаль вже давно в розлученні і має двох дітей. Але це ніяк не заважає Климкіну. Багато хто вважає, що у них романтичні стосунки з часів спільної роботи над угодою про асоціацію.

За 2013 рік Клімкін показує дохід в 44 082 грн. доходу. Вся сім'я отримала дохід 537 752 грн., Серед них 16 409 грн. - це зарплата.

У 2013 році у Клімкіна квартира на Оболоні і квартира біля «Золотих воріт». Ще є гараж в Києві. У міністра дві машини: BMW X5 і Skoda Felicia (2008-го і 2000-го року відповідно). Будь-які банківські вклади в декларації не показані.

У декларації 2015 року у його дружини:
Київська квартира - 68,2 квадратних метрів;
Ділянка землі в Києві - 973 квадратних метрів;
1/3 квартири в Києві - 90,4 квадратних метрів.

Також в 2015 році Клімкін відображає в декларації, що будує «об'єкт» в смт Козин - 192 квадратних метра, але власник Михайленко Н.Г.

За цей рік він отримує зарплату 74 797 грн. і ще 536 305 за відчуження рухомого майна. У той же рік дружина отримує зарплату 154 Ціна: 128 грн.

Готівкою у Клімкіна 47 тис. Євро і 41 тис. Доларів, але їх власник «третя особа».

Фотографії

Павло Клімкін

Павло Клімкін

Павло Клімкін

Відео

Посилання

Фейсбук