Вступ до Євросоюзу, НАТО, корупція - про серйозні питання каже часом жінка- політик Іванна Климпуш-Цинцадзе. Ти ще не знаєш, хто це? Тоді читай всю інформацію, курйози та новини про неї!

Біографія

Народилася 5 липня 1972 року.

Сім'я

Іванна Климпуш-Цинцадзе - корінна киянка. Цинцадзе - її прізвище по чоловікові. Сім'я: чоловік Арчіл Володимирович нагороджений орденами, медалями. Був колись повіреним у справах Грузії в Україні. Грузинський полковник, військовий дипломат, учасник бойових дій Сухумі. Зараз займається охоронним бізнесом.

Батьки: мати - Ярослава, батько - Орест Дмитрович Климпуш, дипломат, інженер, український політик.

Іванна Климпуш-Цинцадзе з чоловіком

Дід Дмитро Іванович Климпуш - головнокомандувач Карпатської Січі, військовий діяч, український націоналіст, народився на Закарпатті.
Подружжя виховує двох дітей: Софію та Меланію з різницею в чотири роки.

Обидві навчаються в Кловському ліцей №77. До речі, старший син Порошенка також навчався тут, а молодші діти Президента тут ще вчаться.

Освіта

У жінки-політика дві вищі освіти. Першу отримала, коли їй було 22 роки. Вона закінчила Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, який знаходиться в Києві.

Іванна Климпуш-Цинцадзе

У 25 років із відзнакою закінчила Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю «міжнародні відносини, бакалавр».
У проміжку між цим (закінчувала перший навчальний заклад - вступала в другий) навчалася ще й в університеті США в штаті Монтана. Цікаво, як вдавалося все це поєднувати?..

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Іванна Климпуш починала в дитячому територіальному медоб'єднанні Старокиївського району - два роки пропрацювала тут логопедом.
Наступних п'ять років керувала проектами та відділом міжнародних відносин ГО «Український незалежний центр політичних досліджень».

Потім її діяльність була пов'язана з «Київським Центром Інституту Схід-Захід», де Іванна Климпуш-Цинцадзе спочатку три роки керувала проектом. Потім виконувала обов'язки директора.

Наступні п'ять років Іванни присвячені журналістській діяльності - була кореспондентом Української служби Радіо в Тбілісі та Вашингтоні.

Чотири роки працювала з програмами Міжнародної благодійної організації «Фонд підтримки міжнародного співробітництва України». Спочатку була заступником директора, потім - директором.

Іванна Климпуш-Цинцадзе

У 2011 році очолила «Ялтинську європейську стратегію» в рамках організації EastOne, яку заснував мільярдер-українець Віктор Пінчук.
Потім - народний депутат від "Блоку Петра Порошенко". Вікіпедія більш широко описує її парламентську діяльність.

Після цього Іванна Орестівна Климпуш-Цинцадзе зайняла високу посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - це сталося в 2016 році. Бездоганно чиста безскандальна особистість Іванни Орестівни виключно підходила для цієї посади Петру Порошенку та Володимиру Гройсману.

Жінка, для якої політика стала дещо новою стихією, відповідає тепер за міжнародні відносини України й євроінтеграцію. До речі, при правлінні Яценюка цю посаду вважали невизначеною з точки зору функціональних обов'язків, тому й не вводили.

Декларація

Згідно з декларацією 2015 року, депутатська зарплата Іванни Климпуш-Цинцадзе склала вісімдесят тисяч чотириста сімдесят чотири гривні.

Її чоловік поповнив сімейний бюджет на один мільйон шістсот чотирнадцять тисяч дев'ятсот двадцять дев'ять гривень. Продав майна на суму дев'ятсот вісімнадцять тисяч. Його заробітна плата за цей рік склала сімдесят чотири тисячі двісті тринадцять гривень.

Згідно з декларацією 2015 року, Іванна Климпуш-Цинцадзе задекларувала п'ятсот вісімдесят одну тисячу шістсот сорок сім гривень. Прибуток від здачі майна в оренду склав п'ятдесят чотири тисячі гривень. Решта - заробітна плата на суму п'ятсот двадцять сім тисяч шістсот сорок сім гривень.

Іванна Климпуш-Цинцадзе

У віце-прем'єр-міністра є дванадцять соток землі, столичні квартири площею сімдесят вісім, сімдесят три і сто двадцять квадратних метри. Площа приватного будинку - шістдесят квадратних метра. За чоловіком числиться будинок площею тридцять квадратних метра і дві квартири: на п'ятдесят і двісті квадратних метрів. Крім цього, чоловік ще власник тридцяти соток земельного наділу.

У сім'ї є гараж у столиці площею дев'ятнадцять і три квадратних метри, паркомісце площею дванадцять і сім квадратів. Чоловік віце-прем'єр України - власник двох авто: Мерседес-Бенца GL 350 SDI, 2012 р.в. і Toйоти RAV4, 2014 р.в. За даними декларації, віце-прем'єр користується транспортними засобами чоловіка.

Компромат і чутки

Не обійшлося в житті Іванни Орестівна й без курйозів. Так, політичний діяч Олег Ляшко на брифінгу, коли мова йшла про збільшення частки експорту та регулювання цін на продукти, видав черговий перл у його дусі: назвав Климпуш-Цинцадзе «Ціцькадзе», за що тут же попросив вибачення й ще довго сміявся з цього приводу, поглядаючи на своїх соратників.

Він додав, що забув її прізвище і наступного разу обов'язково вивчить. Ляшко сказав: «Деякі хваляться, що в 5 країнах Євросоюзу печуть хліб із нашого зерна. Це те ж саме, що хвалитися заробітчанами, що мільйони українців виносять горщики за європейцями».

Свого часу Климпуш-Цинцадзе давала інтерв'ю на німецькому каналі - телерадіокомпанії Deutsche Welle. У програмі «Зона конфлікту» (Conflict Zone) їй довелося відповідати на провокаційні запитання журналіста DW Мішеля Фрідмана. Віце-прем'єр України довелося торкатися тем, що стосуються вступу України в ЄС і НАТО. Йшлося також про корупцію в країні та дотриманні мінських угод.

Говорилося про те, чи має Україна реальні шанси вступу в НАТО? І про те, що ЄС - це нездійсненна мрія для нас, українців. Журналіст навіть наводив приклад - жорстку заяву Жан-Клода Юнкера (наголос на «Ю»), за словами якого Україна не зможе вступити в Євросоюз і НАТО в найближчі 20-25 років.

Однак, як виявилося, мрії збуваються. Віце-прем'єр-міністр говорила тоді про вступ до Євросоюзу як про довгий шлях. Про необхідність, в першу чергу, зробити більш прозоро все в нашій країні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Говорили про європейські перспективи. За її словами, на той момент 60% людей підтримували вступ в ЄС. А щодо входження в НАТО прийнято урядовий план, який спрямований на те, щоб роз'яснити українцям, що представляє собою НАТО, крім політично-військового союзу. Вона додала, що після військової агресії РФ проти України в країні збільшилася кількість бажаючих вступити в НАТО.

Йшлося й про інші важливі проблеми для України - корупцію. Безсумнівно, нашій країні для того, щоб зрушити все з мертвої точки, необхідні реформи. За словами віце-прем'єр-міністра, починати потрібно з держуправління, що й було зроблено. Вона зазначила, що за останні три роки роботи було зроблено дуже багато - більше, ніж за роки незалежності.

За словами Мішеля Фрідмана, українська корупція величезна. І йому незрозуміло, чому гостей країни в українському столичному аеропорту зустрічав великий плакат із написом: «Ніякої корупції на Україні!»

На що політик відповіла, що особисті інтереси, неефективні державні системи й корумповані практики залишилися далеко в минулому. Вона зазначила, що в нас у країні вже перейшли від просто ідей до конкретних дій - прийняття законів. І стала перераховувати створені в Україні антикорупційні структури.

Проте, займаємо «почесне» 131-е місце з 176 країн у індексі сприйняття корупції за версією Інтернешнл. Коли журналіст запитав віце-прем'єра, чи не соромно їй за такий результат роботи, вона відповіла, що, як громадянину, їй хотілося б, щоб все рухалося на порядок швидше.

Вона впевнена в тому, що незабаром Україна підніметься в цьому та інших рейтингах. І привела в приклад процедуру декларування доходів, яку в 2016 році пройшли сто тридцять шість тисяч українських чиновників.

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Однак, що не говори, проходить ще рік, а поліпшення в цьому плані українці не бачать. Справи розслідуються, але все залишається, як і раніше. Мільйонери ведуть нормальне життя, п'ють коктейлі, відпочивають, на їхньому рахунку в банках тисячі й мільйони. У той час як для більшості простих людей навіть дві тисячі доларів - велика сума грошей, яку вони не в силах зібрати, не кажучи вже про дорогі автівки, часті відпочинки за кордоном.

Та й сама Іванна Орестівна не така свята як виявилося. За її красивими словами про те, що корупції скоро в Україні не буде, ховається досить дивна реальність.

Наприклад, недавно вона була помічена за кермом машини, яка стоїть майже 3 мільйони гривень. Та й крім це цього потрібно сказати, що німецький седан бізнес класу Volkswagen Phaeton відрізняється від подібних автомобілів ручним складанням і високою вартістю. Раніше повідомлялося, що у сімейства Климпуш-Цинцадзе у власному автопарку є дві дорогі іномарки: Mercedes-Benz GL 350 (2012 р.в.) і Toyota RAV 4 (2015 р.в.).

На своїй сторінці у фейсбук Луценко відзначав, що за півтора року було зірвано тринадцять із половиною тисяч корупційних оборудок, а понад дві тисячі корупціонерів засуджено в судах.

Однак корупція - все ще буденна практика у нас в країні. На жаль, вона має у нас своє місце. Процеси затягуються, терміни створення Антикорупційного суду зсуваються, дрібні корупціонери затримуються, а великі розгулюють на свободі й живуть розкошуючи.

Фотографії

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Відео

Посилання

Facebook