Дізнайтеся, звідки Кличко Віталій родом? Де народився та виріс? Він - один із кращих у кікбоксингу. Цікаво дізнатися, який із боксера мер? І чому деякі його висловлювання потрапляють до збірки приколів, стаючи мемами? Тоді читайте статтю прямо зараз! Якщо вам цікаве його особисте життя та останні новини про нього, тут всі подробиці про спортсмена-політика.
Біографія
Народився 19 липня 1971 року.
Неодноразові перемоги Кличка на рингу прославили нашу країну. Сьогодні він більше відомий як Київський голова. Успішний спортсмен пішов у політику, вирішивши домогтися успіху на цьому терені. Його нагороди й факти спортивного життясвідчать про те, що Віталій Кличко - яскрава непересічна особистість.
Знання мов: англійська, німецька, російська. Українську почав вивчати не так давно. Говорити правильно на цій мові поки не навчився. У результаті виходять ляпи, над якими потішаються в мережі Інтернет. У соцмережах навіть є цілі сторінки-спільноти з цього приводу (наприклад, Інстаграм). І багато киян, та й не тільки, приєднуються до них.
За словами викладача риторики Віталія, англійською та німецькою він говорить краще тому, що вивчав ці мови в юності. І, крім цього, більше спілкувався на них. Критика шестиразового володаря титулів чемпіона світу з кікбоксингу й приколи в цьому плані дуже сильно бентежать його, у зв'язку з чим виникають нові казуси.
Жартують над мером Києва і за допомогою картинок-мемів. Кумедних зображень у соцмережах предостатньо. Користувачі діляться смішними жартами, піднімаючи собі настрій. «Кращі» цитати Київського міського голови лягають у основу зображень.
Меми з непоказними виразами чемпіона світу з боксу гуляють просторами Інтернату, викликаючи посмішки користувачів. Наприклад, такі його висловлювання завоювали популярність: «а сьогодні в завтрашній день не всі можуть дивитися», «просто не зрозуміти і неможливо зрозуміти», «вихідні пролітають як 2 дня», «чим старша людина, тим більше їй років» тощо.
Серед професіоналів за версіями WBO (1999-2000) він, звичайно ж, був найкращим. А ось його вислови на українській терплять фіаско. Деякі цитати з його виступів стали хітами мережі і, як висловлювання великих людей, перетворилися на афоризми.
Але, можливо, незабаром титулований український політик все-таки освоїть українську мову. І глузування та жарти з цього приводу припиняться. Головне - не здаватися та йти цілеспрямовано наміченим шляхом.
Параметри політика: зріст - 202 см, вага - 109 кг.
Антропометричні дані: розмах рук - 203 см, об'єм грудей - 117, біцепс - 43, шия - 46, об'єм грудей на вдиху - 123, талія - 89, передпліччя - 43, кулак - 28, зап'ястя - 18, стегно - 58,5 , ікри - 43.
Характеристика: сильний, чуйний, щирий, видатний спортсмен, один із кращих боксерів у світовій історії.
Знак зодіаку: Рак, народився в рік Кабана.
Кличка, прізвисько: Доктор Залізний Кулак.
Сім'я
У дитинстві довелося переїжджати з місця на місце, оскільки його батько, Володимир Родіонович, - військовослужбовець. Віталій народився в селищі Біловодське Киргизької РСР. А його молодший брат Володимир (1976 р.н.), олімпійський чемпіон із боксу в суперважкій ваговій, в Семипалатинську.
Де тільки їх батькові, що закінчив льотне училище, не довелося служити: в Казахстані, Чехословаччини, Киргизії, Прибалтиці. Генерал-майор брав участь у ліквідації ЧАЕС. Був військовим аташе.
Батьки батька Віталія родом із Черкаської області. Бабуся Віталія, Тамара Юхимівна, народилася в м. Сміла. Закінчила Корсунське педучилище. Працювала вчителькою молодших класів. Дідусь, Родіон Петрович, начальник паспортного столу с. Вільшани Черкащини. А його батько, прадід Кличко, - співробітник міліції.
За часів ВВв Родіону Петровичу довелося вкривати свою дружину в підпіллі від німецьких окупантів. Уся її родина загинула в застінках гетто. Не вдалося вберегти і їхнього старшого сина. Поїхали до Казахстану після закінчення війни. Там народився Володимир і з'явилися на світ дві доньки Рая та Ганна.
Мама Кличко, як і бабуся по лінії батька, була вчителем молодших класів. Багато родичів Надії Ульянівні розстріляли під час Голокосту, бо вони мали єврейське коріння. Інші постраждали при репресіях, деякі загинули при голодоморі.
Після Казахстану сім'я Кличко п'ять років проживала в невеличкому чехословацькому містечку Мимонь (з 1980 по 1985 рр.) Потім батька перевели служити до України, де він залишилися на постійне місце проживання.
Сім'я: дружина Наталія Єгорова (1974 р.н.) Діти: сини Єгор-Деніел (2000 р.н.) і Максим-Олександр (2005 р.н.), дочка Єлизавета-Вікторія (2002 р.н.)
Пара одружилася в 1996 році. Дружина з дітьми живе в Німеччині. Особняк знаходиться в Гамбурзі. Вона займається вокалом - медитативною музикою в стилі нью-едж. Відпочинок у подружжя теж окремий. Поки, наприклад, Віталій був у Єгипті, його дружині вдалося побувати в Греції на острові Корфу.
Сюди Наталія приїздить щорічно - вона відвідує езотеричний фестиваль Гаятри. Як відомо, жінка віддає перевагу медитації, слухає й співає мантри. Дружина Кличка веде здоровий спосіб життя. Посилено займається розтяжкою і пластикою. У минулому вправлялася гімнастикою та синхронним плаванням.
Перша леді Києва буває в Україні нечасто. Раніше вона працювала моделлю, завдяки чому і познайомилася з Віталієм. Останнім часом у Інтернеті періодично з'являється інформація про те, що Кличко розлучається з дружиною або вже розлучився.
З чуток вони планували розлучитися ще в 2009 році. Але потім нібито вирішили зберегти сім'ю. Багато хто говорить, що повідомлення про їхнє розлучення - лише чорний піар. І насправді у їхных стосунках панують любов та гармонія. І буцімто в переддень виборів на політика-спортсмена виливається все більше бруду.
Національність: українець.
Хобі, захоплення: дайвінг, шахи, музика.
Освіта
З чотирнадцяти років почав займатися боксом. На професійному рингу - з двадцятип'ятирічного віку. Виграв двадцять шість поєдинків із найменшими витратами часу. Його ім'я, як першого чемпіона, знаходиться в Книзі рекордів Гіннеса з 1999 року.
У двадцять чотири роки закінчив Переяслав-Хмельницький педінститут. Навчався також у Аспірантурі Національного університету фізвиховання і спорту України.
У 2000 захистив кандидатську. Має вчений ступінь: кандидат наук у області фізичного виховання та спорту.
Пізніше навчався в Національній академії держуправління при Президентові України.
Кар'єра і бізнес
З 1988 року, після закінчення навчання в школі, - армія. Армійським "авторитетом" став щойно, як товариші по службі дізналися, що він - чемпіон СРСР з боксу.
На кикбоксерському рингу провів тридцять п'ять поєдинків. Тридцять чотири з них виграв, двадцять два достроково.
На початку кар'єри в Німеччині братам навіть пропонували змінити громадянство.
Перша поразка мала місце в 2000 році. Тоді він бився з канадцем Крісом Бердом. Українець був сильно травмований у плече. Довго терпів біль, але між дев'ятим і десятим раундами відмовився від бою, і перемогу визнали за противником.
Пізніше бій Володимира з канадцем назвали «помста брата». Потім Віталій вийшов на ринг із американцем Росом Пьюріті та втер носа кривдникові брата.
Його автобіографія включає той факт, що в 2003 році він разом зі своїм братом створив благодійну організацію під назвою «Фонд братів Кличків».
Про завершення спортивної кар'єри Віталій заявив у 2005 році. А через два роки сказав, що відновлює її. Остаточно пішов із боксу в грудні 2013 року.
На завершення бився з ліванським боксером-професіоналом Мануелем Чарром. У цьому поєдинку противник Кличко вперше за свою професійну кар'єру опинився в нокдауні. Після того, як у четвертому раунді Віталій розсік ліванців вилицю під правим оком, що призвело до рясної кровотечі, і рефері припинив бій.
З 5 червня 2014 року отримав посаду мера. Багато уваги приділяв і продовжує приділяти будівництву та реконструюванню шкіл та дитячих садів. За останні чотири роки в Києві побудовано і реконструйовано 7 шкіл і 19 садочків.
Особлива гордість - нова школа №334 в Дарницькому районі столиці. Вона оснащена новітніми технологіями. Навчальний заклад найкращий в Україні: енергоефективний, обладнаний системою "розумний будинок", комфортний.
Компромат і чутки
Сьогодні життя боксера-професіонала завжди на слуху у людей. Не пройшов непоміченим і той факт, як одного разу мер міста, який виявив бажання їздити на роботу і по справах на велосипеді, впав із нього.
Падіння з велосипеда було пов'язано з високим бордюром, подолати який йому не вдалося. У підсумку факт, що стався в 2016 році, викликав бурхливе обговорення в мережі Інтернет.
Є й інші цікаві моменти, що стосуються його особистості. Так, у 2017 році журналістам вдалося зафіксувати на відео мера Києва напідпитку із цигаркою в руках. Це сталося в момент його прибуття чартерним рейсом із Неаполя.
На борту літака з ним тоді летіли забудовник Микола Микитась та бізнесмен Вадим Столар. В інтерв´ю мер міста відмовлявся тим, що він може летіти з ким завгодно. Адже не знає, хто купив квиток на сусіднє з ним крісло в літаку.
Статки відомого боксера мільйонні. Ц електронній декларації за 2016 рік він декларує понад вісім із половинною мільйонів євро, позичені третім особам. У позику надав ще майже 750 тис. доларів.
З нерухомості у його власності - столична квартира площею 251,8 м². Дружина є власницею особняка на 785,5 м², який знаходиться в Лютіжі Вишгородського району Київської області. Тут же у власності Наталії Валеріївни земельна ділянка на 2500 квадратів.
З цінностей декларація включає: антикварний камінний годинник, кілька наручних чоловічих годинників брендів IWC, Frank Muller, Mont Blanc. У дружини - ювелірні вироби та дорогі годинники.
З транспортних засобів його дружина володіє Toyota Sequoia, 2014 р.в., Land Rover Discovery, 2013 р.в.
У Віталія - мотоцикл Fine Custom Puncher, 2009 р.в., причіп-платформа Ironhorse Widebody, 2013 р.в. За декларацією проходять вісім дорогих велосипедів: Scott Addict CX10 (наприклад, нинішня вартість такого нового «залізного коня» - 174 тис. грн.), Велосипеди Scott Genius, Scott Big Jon, Coratec Revolution, Coratec Inside link carbon, Cannondale, 2014 р .в., Scott Genius 700 Plus Tuned Bike 2016 р.в., Scott Spark 700 Plus Tuned Bike 2016 р.в.
Багато різних висловлювань з'явилося в Інтернеті з приводу того, як Віталій Кличко цілує ікону. Мер невдало приклався до неї і вдарився головою. У результаті відео невеличкого казусу з гучним «бум» тут же облетіло Всесвітню павутину. Інтернет ряснів заголовками: «Кличко буцнув ікону», «Мер вдарив ікону головою - жах! шок!», «Що міцніше: ікона чи голова Кличко?» тощо.
Сьогодні Кличко займається капітальним ремонтом столичних вулиць. Він зазначає на своїй сторінці в соцмережі, що ремонт триває і вдень, і вночі, і в вихідні. І незабаром обіцяє відкрити ще одну оновлену і красиву вулицю в центрі міста.
Любитель їзди на велосипедах відновив велотрек. Об'єкт працює, радує киян, дає можливість займатися спортом. Продовжує працювати і надавати жителям столиці нові локації для відпочинку та масового спорту.
Проте, знаходяться і незадоволені городяни, які вважають, що краще б мер приділив увагу залізничному вокзалу або обурюється з приводу незаконного будівництва ряду об'єктів у столиці.
2 серпня 2018 року відбулася презентація пам'ятника Іллю Муромцю. Скульптура богатиря стала справжньою окрасою Києва. Велика робота проведена за гроші меценатів. З бюджетних грошей на проект не виділено ні копійки грошей. Для одинадцятиметрової скульптури, яку поставили в парку «Муромець», позував Василь Верастюк.
У 2018 році Віталію виповнилося 47 років. На свій День народження він поїхав на кілька днів у табір до дітей в США. Колись цей вік здавався йому життєвим схилом. Але тепер, як зазначає сам Кличко, «не вік важливий, а його наповнення». Мер стверджує, що його 48-й рік стане ще більш продуктивним, цікавим і більш насиченим подіями.
Крім цього, нещодавно Віталій Кличко вляпався у великий корупційний скандал. Його помітили на чартері в компанії з власниками великих будівельних корпорацій. Компанію меру Києва там склала екс-член наглядової ради будівельної компанії City Capital Group Марія Казанцева, яка займається будівництвом котеджних містечок в столиці.
Крім того, попутником мера міста був депутат Верховної Ради і голова держкорпорації "Укрбуд", яка є "парасолькою" для офшорних компаній, Максим Микитась.
А чого варта обіцянка мера Києва видати кожному учаснику бойових дій на сході і сім'ям загиблих по 10 соток землі. Тоді влада взялася за цю справу, але чи то довести його до пуття не вдалося, то чи просто вирішили, що віддавати так багато землі зовсім не вигідно. Обіцянки так і залишилися в далекому 2014-му році.
Так, поодинокі випадки передачі землі були - всього 135 сім'ям. А це лише пів відсотка.
Пояснюють все це тим, що в Києві просто не вистачає землі. Ось тільки це трохи дивно, адже майже на кожному засіданні депутати Київради роздають землю забудовникам під нові ТЦ, житлові комплекси і так далі. Як збираються вирішити цю проблему, поки що незрозуміло і навряд чи це питання зрушиться з місця найближчим часом.
Не забуваємо про ситуацію з заступниками Віталія Кличка. Крім жартів про те, що "двоє, четверо з яких ...", є ще досить плачевна ситуація з тим, що вони постійно змінюються і не від хорошого життя. За 3 роки Віталій Кличко втратив двох перших заступників, тобто фактично «других осіб в команді», що говорить про проблеми всередині міської влади
На даний момент у мера Києва 6 заступників.
Секс-скандали теж не обійшли Віталія Кличка стороною. У 2017-му році після того, як хакери зламали електронну пошту мера міста, в ЗМІ потрапила інформація про те, що Кличко зраджує своїй дружині і не з однією дівчиною. Деякі говорили, що милі дами мало не в чергу записувалися до колишнього боксера.
Але найцікавіша з них - Зоряна Вишинська, яка ніжно називала мера Києва " Косолапым мишкой ". Судячи з листування, яку тоді знайшли на пошті Віталія, вона була вагітною від нього і наполягала на розлученні мера зі своєю дружиною, з якою вони були в шлюбі понад 20 років.
Крім цього, кілька послань з опублікованого в мережі матеріалу було адресовано не менш чарівній Ганні Бастон, колись намагалася завоювати вітчизняну естраду. Коментарів з приводу події від виконавиці популярних пісень не вдалося домогтися нікому.
Та й з приходом Віталія Кличка на посаду мера Києва проблем з гарячою водою у жителів столиці стали буденною справою. Звичайно, мерії кажуть, що в цьому винні зовсім не вони, а й вирішити цю проблему вони ніяк не можуть вже не перший рік. Щоразу знаходяться нові винуватці відсутності води в столиці.
Коли влітку 2018-го в трьох тисячах будинків столиці вже два місяці не було гарячої води, мер міста стверджував, що він тут ні до чого. І звинувачував у всьому, що відбувається, НАК "Нафтогаз України". Її глава Андрій Коболєв пропонував Кличку обговорити спірні питання, що стосуються боргів за газ на теледебатах.
Нагадаємо, «Нафтогаз» припинив поставки газу столиці через борги «Київенерго». Ця приватна компанія заборгувала велику суму грошей, та ще й штраф у розмірі 1,2 мрд. грн. «Нафтогаз України» відмовлялася укласти договір на поставку газу з новоствореною компанією "Київтеплоенерго", яка стала правонаступником «Київенерго».
У результаті кияни залишилися без гарячої води. А Кличко тим часом говорив про те, що це питання спірне. І його треба вирішувати в суді, але ні в якому разі не зупиняти поставки газу. В одному з інтерв'ю зазначив: «Я, як менеджер міста, не можу дозволити собі подарувати такі великі кошти. Я зроблю все можливе й неможливе, щоб гаряча води була».
Проте далі обіцянок справа не йде. Терміни переносяться, а гарячої води все немає. Не факт, що вона з'явиться й ближче до зими. Можливо, городянам і гостям міста доведеться жити без цивілізації. До речі, проблеми гарячої води переслідують Кличка ще з моменту обрання його мером. Однак, як бачимо, справа «холодного літа – 2018» так і не рушиться з місця.
Ще один негативний момент, пов'язаний із правлінням Кличко - усунення наслідків негоди. Після сильного річного циклону в Києві велика вода затопила вулиці. У столиці жартували, що можна було навіть на гондолах кататися. Однак насправді ситуація була не зовсім весела: 800 дерев повалені, міст підмило тощо.
За словами мера, всі комунальні служби були кинуті на ліквідацію наслідків, і води незабаром не було. Після того, що сталося, Кличко обіцяв, що міст реконструюють через кілька тижнів. Обіцяв все зробити до Дня незалежності.
За його словами, ніяких загроз для тих, хто ним користуватиметься, немає. Мер говорив, що дав певне доручення і до кінця року технічні моменти будуть усунені. Підкресливши, що в майбутньому цієї проблеми ніколи не буде. Але чи так це насправді? Чи ситуація буде спокійною до перших сильних злив?
Дострокові вибори мера
На виборах президента України Віталій Кличко підтримував чинного президента України Петра Порошенка. І експерти знайшли в цьому досить цікавий підтекст. Крім того, що Володимир Кличко отримував від Порошенка повну підтримку, є ще досить цікавий факт.
Сталося це після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Клчико в свою чергу майже відразу виявив бажання проводити вибори мера на кілька місяців раніше встановленого терміну.
Леонід Косаківський, який займав посаду першого голови КМДА з 1993 по 1996 рік, глави Київської міської ради з 1994 по 1997 рік і Київського міського голови в 1997-1998 роках дав досить цікавий аналіз того, що відбувається.
"Напівлегітимний Віталій Кличко запанікував. Йому, як і всім главам адміністрацій, доведеться писати заяву про складання повноважень перед новообраним Президентом. А перепризначать чи ні - це велике питання. Заява, що нова команда старих не бере, то, як він" топив " за Порошенка на виборах, визнання як він сам за нього голосував, результати волевиявлення киян, змушують хвилюватися ", - сказав експерт.
Як підкреслив Леонід Косаківський, до цього всього додається величезний юридичний прокол - відсутність офіційного затвердження його на посаді голови КМДА.
"Його забули призначити главою КМДА після чергових виборів міського голови восени 2015 року, незважаючи на правову позицію КС. Тобто він залишається тільки призначеним за схемою Януковича-Попова і тому може бути легко замінений на цій посаді іншою особою. Саме тому він запустив днями в проекті DW "Нємцова. Інтерв'ю "для перевірки реакції тезу про дострокові вибори мера, які в свою чергу багато в чому залежать від того, хто після інавгурації очолить столичну адміністрацію, тому тут також можуть бути сюрпризи", - пояснює Леонід Косаківський.
Оцінка роботи Віталія Кличка на посту мера
У квітні 2019 року в На Facebook-сторінці "Асоціації платників податків України Територіальне відділення в м.Києві" стартувало опитування з приводу Віталія Кличка. У користувачів соцмережі попросили оцінити дії політика на посаді мера Києва. Середню оцінку вивести не вдалося. Але користувачі розділилися на два табори: ті, які ставили твердий 0 і ті, кому подобалася його робота на посаді мера.
Побиття ветерана АТО
У грудні 2018 року Віталій Кличко потрапив у скандал через своїх охоронців. Під час планарного засідання Київради прозвучала новина, яка здивувала всіх. Тоді до мера звернувся депутат Київради Олексій Новіков: "Мені стало відомо - вночі був побитий учасника бойових дій, журналіста і мого друга - бригадира Сергія Яковича. За його словами, близько з 1:00 до 2:00 ночі він проводив зйомку на вул. Б. Хмельницького біля оперного театру і зняв Ваш кортеж. після цього на нього було скоєно напад Вашими охоронцями, яких він знає особисто в обличчя ", - сказав він.
Віталій Кличко після цього сказав лише, що візьме ситуацію під контроль і розбереться з усім цим. Але видимих для людей дій після цього не робилося, і історія так і залишилася відкритою.
Шулявський міст
Реконструкція Шулявського моста розпочалася 16 березня 2019 року. І, звичайно, тут теж не пройшло без скандалів. Журналісти знайшли інформацію про те, що в фінал тендеру на будівництво нової розв'язки вийшли 2 компанії, які не мають потрібно обладнання і досвіду в аналогічних роботах.
Але обидві ці компанії пов'язані зі скандальним забудовником Максимом Микитасем, якого називають "другом" мера Кличка. При цьому зі збільшенням термінів будівництва розв'язки збільшувалися і суми, які планують витратити на міст. 600 мільйонів, які озвучувалися на тендері переросли в 1,5 мільярда
Фотографії
Відео
У минулому році великий ажіотаж у мережі Інтернет викликала відеопрезентація мера Києва «Євробачення-2017». Дивитися ролик продовжують і сьогодні. На презентаційному відео Кличко представляє столицю європейським гостям, розповідаючи про її переваги. Називає Київ містом-парком із особливою атмосферою.
А в цьому відео зібрані непоказні вирази Віталія Кличка. Подивитися й послухати, як він «запалює», можна прямо зараз.
Посилання
Фейсбук, офіційна сторінка Кличко.
Офіційний сайт - партія Віталия Кличко «Удар».
Контакти: zvernen@kmda.gov.ua, info@1551.gov.ua. Адреса: 01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36.
Офіційний портал Киева, сторінка голови Київської міської адміністрації.