Біографія
Дата народження: 31 марта 1969 року.
Освіта
У двадцять два роки закінчив Харківське вище військове училище тилу МВС СРСР.
Другу вищу освіту здобув через сімнадцять років. Коли йому було тридцять дев'ять років, закінчив Національний транспортний університет. Диплом - за фахом «економіка підприємства».
Сім'я
Дитинство пройшло в смт Матвєєв-Курган, яке знаходиться на лівому березі річки Міус Ростовської області (Росія).
Батьки: батько - Раджаб Кадиров (національність - узбек). Мати - Інеса Кадирова. Він - військовослужбовець, генерал-майор, начальник Головного управління виконання покарань (ГУВП) МВС Узбекистану. Справжнє прізвище Онищенко Олександра - Кадиров.
Фамільне питання - дещо заплутана історія. Спочатку син носив прізвище батька Кадиров. Але в кінці дев'яностих, щоб «відбілити» свою біографію, змінив її. Однак спочатку це зробив його батько.
Щоб сховатися від правосуддя, Раджаб (він був жорстокою людиною, катував людей, знищував неугодних, за знущання у в'язницях засуджений до смертної кари) взяв прізвище першої дружини - Онищенко Алли Григорівни. Змінив прізвище і син. А його батько поміняв навіть ім'я і став Романом. Ось чому - Олександр Романович.
Сім'я: перша дружина - відома модель Ксенія Кузьменко (1979 р.н.) Діти: володарка титулу «Міс Україна - 1997» народила від Онищенко сина Олександра. Зараз йому п'ятнадцять років.
У нього є ще старша донька Діана, якій зараз двадцять два. І наймолодший - син Роман. Всі діти від різних жінок.
У шлюбі з Ксенією був до 2009 року. Потім вони розлучилися. Сьогодні його колишня дружина виглядає, як і раніше, чудово.
У сорок років Олександр був заручений зі Сніжаною Онопко, яка на сімнадцять років молодша. Але весілля з топ-моделлю так і не відбулося.
За даними «Цензор.НЕТ» два роки тому він зустрівся в Дубаї з відомою моделлю Мелітою Фабечіч. Взимку пара таємно повінчалася в київській православній церкві. Через півроку залишиє "Міс Хорватія 2013" та їде за кордон.
У серпні 2018 року в ЗМІ з'явилися фото втікача депутата з двадцятип'ятирічною гімнасткою. Спортсменка Ганна Різатдінова поділилася таємницями свого життя в інтерв'ю "Світського життя".
Анна казала, що вона - віруюча, тому народила сина, будучи заміжньою. За її словами, дитина, народжена поза шлюбом, була б для неї гріхом. Розповідала, що олігарх - чудовий, уважний батько. І навіть сам купає малюка.
Однак у серпні 2018 сорокадев'ятирічний олігарх заявив, що офіційно Анна не є його дружиною. У коментарі "Країні" сказав, що був дуже здивований цією звісткою. За його словами, він офіційно ні з ким не розписаний. І для підтвердження додав, що може показати паспорт.
Захоплення: кінний спорт. З тридцяти років брав участь у національних та міжнародних змаганнях, а також літніх Олімпійських іграх у Лондоні. Майстер спорту з боксу. Вивчав німецьку мову.
Прізвисько - Татарин.
Освіта
У двадцять два роки закінчив Харківське вище військове училище тилу МВС СРСР.
Другу вищу освіту здобув через сімнадцять років. Коли йому було тридцять дев'ять років, закінчив Національний транспортний університет. Диплом - за фахом «економіка підприємства».
Кар'єра і бізнес
Після отримання першої вищої освіти служив у лавах радянської армії. Його направили до Німеччини, куди відправляли найнадійніших.
Відразу після військової служби після повернення в Україну зайнявся бізнесом. У середині дев'яностих налагодив поставки середньоазіатського газу (працював із Туркменією, Узбекистаном) в Україні.
В організації газового бізнесу допомогли зв'язки батька. Головним газотрейдером Київської області стала його компанія "Оріон-Київ". З Онищенко пов'язують і багато інших нафтогазових компаній. Частина його бізнесу - офшори або організації, зареєстровані на третіх осіб.
Відомо, що на початку дев'яностих він був "бригадиром" банди організованого злочинного угруповання чисельністю понад п'ятсот осіб. Кримінал полягав у зборі рекетирських «податків» зі столичних підприємців.
Бандит Татарин (саме в злочинних колах він отримав це прізвисько) навіть отримав три роки умовно. Був замішаний і в поставках наркотиків, торгівлі людьми і зброєю. Потім змінює прізвище, і починається біографія з чистого аркуша.
- 2000 г. - купує кінний завод у Бельгії.
- 2007 - помічник міністра МНС України.
- 2009 г. - ініціює та створює благодійний фонд «Родина», мета якого полягає в розробці реабілітаційних програм і наданні допомоги дітям, хворим на ДЦП.
- З 2010 р - депутат Київської облради, «Партія Регіонів».
- 2012 року - депутат ВР від фракції «регіоналів».
- 2014 г. - виходить із цієї політичної сили.
Після Майдану намагається «підгодувати» українську аудиторію рекламою із залученням бельгійського актора Ван Дамма. Як відомо, «меценат і спонсор» - саме так він сам любив себе називати, «світився» із зірками.
Крім Ван Дамма, він привозив до України й інших знаменитостей: Періс Хілтон, Анну Курнікову, Сильвестра Сталлоне, Джейсона Стетхема. І використовував ці зустрічі в своїх власних корисливих цілях.
2012-2014 рр. - практично не мешкав в Україні, тому не мав права балотуватися до Верховної Ради в 2014 році. Проте ЦВК зареєструвала його кандидатом - було відповідне рішення суду.
І екс-регіонал зміг брати участь у виборах. Та потрапити в законодавчий орган. За словами української журналістки, головного редактора тижневика «Дзеркало тижня. Україна» Юлії Мостової, такою була позиція Петра Порошенка. Все робилося з його подачі.
Олександр Романович завжди намагався жити так, щоб його оточували красиві жінки. Був він і співвласником одного з великих модельних агентств. Свого часу ходили чутки, що паралельно з конкурсами краси олігарх заробляв гроші й на так званій vip-проституції. Він разом із партнерами поставляв вітчизняних красунь закордонним високопоставленим особам.
Не обходилося й без скандалів. Так, наприклад, коли переможницею конкурсу «Міс Україна-2010» стала одеситка Катерина Захарченко, в багатьох виникли питання: чому серед двадцяти шести учасниць було відразу чотири одеситки? яким чином дівчина з'явилася в конкурсі всього за кілька днів до нього? Свій зв'язок із Онищенко переможниця, звичайно ж, категорично заперечувала.
2016 рік - позбавлений депутатської недоторканності. Йому були пред'явлені кримінальні звинувачення. Правоохоронці наполягали на тому, що Україні завдано збитків на три мільярди гривень.
Один мільярд шістсот мільйонів з них - сума, отримана в результаті перепродажу газу посередниками і виведена з країни. Олігарха підозрюють в організації корупційної схеми. Всього в газовому шахрайстві брали участь двадцять дев'ять чоловік.
У справі проходить і його літня мама, на яку оформлено частину газового бізнесу. Іспанія надала політичний притулок Інесі Кадировій. 72-річна мати українського втікача «кожен день нишком плаче». Про це втікач-нардеп писав у соцмережі. Причина всьому, що вона не може поїхати на могилу її сина (у Олександра був ще молодший брат).
Після пред'явлених звинувачень майно олігарха заарештували, а це:
- Сорок два приміщення.
- Десять квартир.
- Дев'ять будинків.
- Одинадцять автомобілів.
Загальна сума - триста п'ятнадцять млн. грн. Особисте майно і кошти Олександра Онищенко не увійшли в цю суму.
У результаті Онищенко втік із країни. Він заявив, що на нього чекає олімпіада. І написав у соцмережі, ніби відправляється до Австрії, щоб готуватися до кінних змагань.
19.10.2016 р Національне антикорупційне бюро України заявило, що виявило в Олександра Романовича паспорт громадянина Греції. 1.12.2016 р СБУ повідомило, що за держзраду в його відношенні розслідується кримінальна справа (він отримав громадянство РФ). Але Інтерпол відмовив у оголошенні Онищенко в міжнародний розшук.
Декларував шість земельних ділянок. Їхня загальна площа вражає - чотириста сім тисяч п'ятсот сімдесят один квадратний метр.
У його розпорядженні - два житлових будинки. Один - чотириста п'ятдесят чотири квадрати. Другий - одна тисяча шістдесят.
В українській столиці жив у розкішному маєтку біля Лаври. Але все-таки більше віддавав перевагу Монако. Саме там політик проводив більше часу, проживаючи в елітній нерухомості.
Декларував тільки один «Мерседес», хоча в його автопарку після пред'явлених звинувачень було вилучено багато інших транспортних засобів.
Компромат і чутки
Після втечі в 2016 році відправився спочатку до Лондону. Але, судячи з фотографій у Instagram, - подорожував по всій Європі.
Зараз втікач любить виставляти свої фото в соцмережі. Хвалитися уловом акули або іншим своїм престижним відпочинком. І писати про те, що був посередником між Президентом України і парламентом. У його завдання входила нібито організація підкупу депутатів для найбільш важливих голосувань.
Він повідомляє, що оплачував піар-компанію для очорнення екс-прем'єра Арсенія Яценюка. І заявляє, що Петро Порошенко - його боржник. Сума боргу - п'ятдесят мільйонів гривень.
Що стосується картини від Онищенко, яка набула розголосу в соцмережі, то мова йде про зображення Антона Геращенко, на якій той на тлі букета квітів лиже тарілку. Бізнесмен оголосив аукціон на її продаж. Стартова ціна - сто доларів. Він написав у коментарі до зображення в фейсбук, що полотно заряджене на позитив. І підійде для вітальні, а краще - їдальні.
Останні новини, що стосуються особистості одіозного політика, пов'язані з тим, що він обіцяє поступово викладати компромат. Бізнесмен згоден співпрацювати із західними органами юстиції, але тільки в обмін на свій захист.
Але яку тактику він вибрав сьогодні? Онищенко оголосив війну нинішньому уряду. І завдав своїй справі політичного забарвлення. Олександр Романович може заявляти про переслідування, просити притулок. При цьому екс-глава Федерації кінного спорту України виходить в ефір російського телебачення.
Корупційна площина справи переросла в політичну. А тут, як відомо, працюють інші принципи. А якщо подумати: скільки депутатів обікрали нашу країну, безперешкодно покинули її територію і до сих пір живуть, розкошуючи! Заводяться кримінальні справи, проводяться розслідування, арештовується майно...
До речі, вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року - якраз у День народження Онищенко. Російським ЗМІ втікач-нардеп заявляє про намір балотуватися на цю посаду. Тут можна сказати лише одне: show must go on.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук.
Офіційний сайт Верховної Ради України, його сторінка.
Благодійний фонд «Сім'я» (на укр. «Батьківщина»).