Раїса Василівна Богатирьова - український політик, екс-народний депутат Верховної Ради. Політик пройшла шлях від звичайної швачки до міністра охорони здоров'я України. Богатирьова прославилася після багатьох корупційних скандалів, учасником яких вона була. Про кар'єру, особисте життя, скандали і компромат - читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Раїсі Богатирьовій 65 років. Вона уродженка міста Бакал, яке знаходиться в Челябінській області (Російська Федерація). Батьки політика - корінні українці, переїхали в Росію зі Слобожанщини. Їх звуть Василь і Ганна Лактінови.

Раїса Богатирьова

У 1959 році Лактінови виїхали з міста в український Краматорськ, який розташований на Донеччині. Саме в цьому місці Раїса Василівна провела своє дитинство і юнацтво.

Сім'я

Особисте життя
Раїса Богатирьова офіційно одружена. Її чоловіка звати Ігор Олександрович. Сімейна пара виховує двох синів - Ігоря та Олександра.

Син Раїси Богатирьової

Освіта

Середню освіту політик отримала в одній зі шкіл міста Краматорськ. Після закінчення 12 класів, вона спробувала вступити до Луганського університету, проте провалила вступні іспити.

Тимчасово влаштувалася на роботу швачкою, але як виявилося, не змогла якісно виконувати обов'язки, за що була звільнена.

У 1972 році Богатирьова їде до Харкова і вступає до місцевого Медичного університету. Відомо, що в 1991 році дівчина вступила в КНУ імені Т. Шевченка на відділення правознавства.

Кар'єра і бізнес

Першим місцем роботи Раїси Василівною стала лікарня в Горлівці, де дівчина виконувала обов'язки інтерна. Там вона пропрацювала до 1978 року. Після отримала посаду гінеколога при машинобудівному заводі в Краматорську.

На початку 80-х років в кар'єрі Богатирьової відбувся різкий стрибок - вона очолила пологове відділення лікарні в Краматорську. На цій посаді пропрацювала десять років.

На початку 90-х років Богатирьова пройшла в парламент і стала народним депутатом України. Через чотири роки зайняла посаду заступника міністра охорони здоров'я України. Відомо, що сприяв такому швидкому просуванню Богатирьової по кар'єрних сходах її чоловік, який займав не останню посаду в міськкомі партії.

Богатирьова і Ющенко

У 1998 році Раїса Василівна була призначена міністром охорони здоров'я. Однак пробула на цій посаді лише рік. В цей же час очолювала український фонд, який займався захистом прав дітей та одиноких матерів, а також фінансовою підтримкою незахищених верств суспільства.

У 2000 році стала консультувати Президента Кучму з питань науки.

На початку 2004 року перейшла в команду тоді ще тільки кандидата на пост президента країни Віктора Януковича. Однак на виборах переміг Віктор Ющенко, а пізніше він запропонував Богатирьовій стати головою Ради безпеки.

На цій посаді політик пропрацювала до 2012 року. Після чого президент Віктор Янукович звільнив її, щоб Раїса Василівна змогла зайняти посаду міністра охорони здоров'я новому уряді Азарова.

Через два роки, після Євромайдану, депутати Верховної Ради проголосували за відставку Раїси Богатирьової з міністерської посади.

Раїса Богатирьова

Компромат і чутки

Кримінальна справа. Відразу після Революції гідності і обрання нового уряду, Генпрокуратура оголосила, що планує порушити кримінальні справи проти колишніх працівників міністерства, в тому числі і проти Богатирьової.

Звинувачення стосувалися фактів розтрати державних грошей (близько 342 мільйонів гривень), які уряд виділив на закупівлю медичних препаратів.

Через кілька місяців Богатирьову оголосили в розшук. Українська прокуратура зробила запит в Інтерпол з вимогою включити обвинувачену в список міжнародних злочинців. У 2015 році Київський суд заочно засудив екс-міністра.

Богатирьова і Ахметов

Однак в 2016 році представники Інтерполу заявили, що припиняють всі пошукові роботи і відмовляють українській стороні у внесенні Богатирьової в список міжнародних злочинців.

Махінації з вакцинами. Раїса Василівна завжди славилася своєю особливою турботою про здоров'я українців. У період свого перебування на посаді міністра вона активно рекламувала вакцину від папіломавірусу. Чиновниця позиціонувала цей препарат мало не як панацею, яка здатна лікувати онкологічні захворювання і радила її використовувати всім. При цьому ціна однієї ін'єкції доходила до двох тисяч гривень, а робити її потрібно було кілька разів.

Таким чином Богатерева разом зі своїм сином Олександром заробляла мільйони гривень на простих українцях, які хотіли залишатися здоровими. Сім'я створила ряд медичних заводів, наприклад, «Сінбіас Фарма» і «Онко Дженерікс», який розробляли і продавали ці диво-препарати.

Цікаво, що ціна на препарат за час перебування Богатеревої на міністерському посту збільшилася майже на 30%. Крім того, завдяки своїм повноваженням, міністр видала указ, що забороняє вільний продаж знеболюючих препаратів, тільки за рецептом лікаря. Таким чином, щоб купити ліки, потрібно було піти на прийом до лікаря і отримати рецепт. А заповзятлива сім'я Богатирьових наказала всім лікарям виписувати рецепти виключно на препарати, вироблені компаніями «Дарниця» і «Фармстандарт-Биолика». А ними, зрозуміло, володів син Раїси Василівни.

Раїса Богатирьова

Смертельна вакцина. Але це не все махінації Богатирьової. Яскравим прикладом турботи про українців стала так звана «смертельна вакцина», яку виробляла компанія сина чиновниці «Фармстандарт-Биолика».

Тоді МОЗ провело тендер, допустивши до нього тільки дві компанії, і уклало угоду майже на два мільярди гривень.

Пізніше з'ясувалося, що вакцина вироблялася з грубими порушеннями. В результаті цього щонайменше померло 10 дітей. Виявилося, ліки виготовляли на Кубі, а після переправляли в країну в 25-літрових тарах. На заводі «Фармстандарт-Биолика» її розбавляли, а потім фасували і відправляли в лікарні.

Пластична операція. У 2006 чиновниця зробила серйозну пластичну операцію, вартість якої склала 55 тисяч доларів. Це сталося прямо перед її приходом на посаду Міністра Охорони здоров'я. А після неї вона лицемірно розповідала про те, що потрібно відмовитися від алкоголю, сигарет і кави, щоб виглядати так само добре, як вона в своєму віці.

У 2008 році препарат «Трамадол» визнали наркотиком і заборонили продавати в аптеках. А ось Богатирьова почала його захищати, кажучи, що це лише звичайне знеболююче. Ось тільки якщо зіставити факти і згадати, що один з її синів був членом наглядової ради і власником харківського фармацевтичного підприємства «Біолік», яке було головним виробником Трамадолу, то відразу стає зрозуміло, що вона переслідувала лише корисливі цілі.

Сама чиновника не зізналася, що робила процедури омолодження. Списувала все на правильне харчування і відмова від алкогольних напоїв.

Остання декларація політика була оприлюднена в 2012 році. За документом, чиновниця офіційно заробила за рік 552 тисячі гривень. Ще 317 тисяч - різні доходи і премії. 197 тисяч гривень - страхові виплати.

Чиновника володіла квартирою в Києві площею 22 кв. м. Крім того, в документі зазначено нерухоме майно площею 144 кв. м. Їм виявилися елітна квартира в центрі Ялти.

Сім'я Богатирьових їздила тільки на автомобілях класу люкс - Mersedes-Bens, Lexus, Toyota Land Cruiser.

Цікаво, що Богатирьова за документами не мала ніяких ділянок землі або великих приміщень. Однак відомо, що чоловік чиновниці володів декількома земельними ділянками, елітної квартирою в центрі Києва площею 256 кв. м., приміщенням в Одесі площею 130 кв. м., а також гаражем площею 18 кв. м.

Фотографії

Раїса Богатирьова

Богатирьова і Янукович

Раїса Богатирьова

Відео