Біографія

Рустам Енверович Умеров уродженець м Булунгур Узбецької РСР. Народився 19 квітня 1982 р Підприємець, інвестор і меценат кримськотатарського походження.

Сім'я

Рустам Умеров відноситься до етнічного кримськотатарського мусульманина. Його батьки уродженці м Алушти (Крим). Батько Енвер Умеров працює інженером-технологом, мати - Мер'єм Умерова - інженер-хімік. Рустам не єдина дитина в батьківській родині. Є ще брат Аслан Омер Киримли.

Ще в далекому 1944 році весь кримськотатарський народ в тому числі і сім'я Умерова силою були депортовані з Криму до Сибіру і в центральну Азію. Такі події були наслідком геноциду кримськотатарського народу. Але тільки в 2005 році це було визнано актом геноциду. Пробувши в депортації близько пів століття, тільки тоді сім'я Умерова змогла повернутися на історичну батьківщину до Криму.

Нині Рустем в шлюбі і з дружиною виховує двох дітей.

Освіта

Свою першу, середню освіту Рустам отримав в гімназії для обдарованих дітей, це було в Кримській гімназії-інтернат. Умерову подобалося вчитися, і він став стипендіатом за програмою обміну майбутніх лідерів (Flex, США). Далі навчався у Національній академії управління, де отримав диплом бакалавра за спеціальністю економіста. Під час студентського життя брав активну участь в проектах та програмах. Основна частина програм була за підтримки західних інвесторів з Канади і Європи. Ще одну вищу освіту здобув в Національному технічному університеті київського політеху на спеціальності інформатика та інформаційні технології.

Рустам Умєров

Кар'єра і бізнес

По закінченню університету став засновником «Фонду розвитку Криму» і протягом п'яти років, займався цим суспільно-політичним проектом в ході якого познайомився з правозахисником і радянським дисидентом Мустафою Джемілєвим. Продуктивне знайомство призвело до того, що Рустам став делегатом Джемілєва.

У період з 2004 по 2010 року обіймав різні керівні посади в компанії оператора мобільного зв'язку Lifecell. За цей період часу він був і начальником відділу управління сайтами і юридичним супроводом, начальником департаменту закупівель та управління контрактами, начальником департаменту дистрибуції та альтернативних каналів продаж.

У 2007 році Умеров заснував громадську організацію «Земляцтво Кримських татар». В цьому ж році став одним із засновників міжнародної організації «Bizim Qırım», діяльність якої була також направлена ​​на розвиток регіональних представництв кримських татар в різних містах України.

У 2012 році Рустам Умеров разом зі своєю сім'єю стали ініціаторами реставрації Бахчисарайської архітектурної пам'ятки - мечеті Орта-Джамі. При чому фінансування реставрації проходило за особистий рахунок сім'ї Рустама. Через рік вдалося реконструювати і урочисто відкрити культурну та історичну спадщину, яка до цього 95 років стояла зруйнованою і відповідно не функціонуючою.

Умеров протягом двох років був одним з засновників і президентом Фонду розвитку Криму, пізніше членом правління Кримської Міжнародної бізнес асоціації. З 2013 року став одним із засновників фонду Astem Foundation. З 2014 року стає засновником благодійного фонду «Евкаф», мета якого в наданні допомоги мусульманським громадам.

Політична кар'єра Умерова почалася саме з території Криму, де він був делегатом Кримськотатарського народу п'ятого (2007 г.) і шостого (2012 р) скликань. Був радником лідера кримськотатарського народу і народного депутата України Мустафи Джемілєва. Також був помічником Джемілєва протягом чотирьох скликань.

У 2019 на позачергових парламентських виборах в Верховну Раду Рустам Умеров балотувався від партії Святослава Вакарчука «Голос» під №18, пройшов і став народним депутатом дев'ятого скликання. Пройшов в Раду як безпартійний. На момент балотування тривалий період проживав в Києві, продовжував підприємництво і був меценатом.

Компромат і чутки

Під час своєї суспільно політичної діяльності активно підтримує кримськотатарських співвітчизників в Україні і за її межами. Очолюючи ряд благодійних фондів та організацій займався впровадженням і розвитком повноцінного діалогу щодо соціально-економічних, культурних та релігійних прав кримськотатарського народу. Займався подоланням однієї з катастроф 20 сторіччя - геноциду і депортації кримськотатарського населення.

Будучи делегатом шостого скликання, надавав допомогу в створенні «Фонду культурної спадщини». Цей фонд, як і ряд інших здійснював діяльність, спрямовану на підтримку інтересів народу Криму. Особливий акцент робив на освіту, культуру і мистецтво, здоров'я і навколишнє середовище представників кримськотатарських товариств. Не одноразово виступав делегатом в різні міста і країни для підтримки загальнонаціональних українських процесів спрямованих на деокупацію Криму, забезпечення прав і свобод людей в окупованому Криму.

У 2015 році будучи делегатом кримськотатарського народу Умеров зустрічався з Президентом Туреччини Реджепом Тайіпа в ході одноденного візиту в Києві поглиблено обговорювали ситуацію, що склалася в окупованому Криму, а також положення кримськотатарського народу на своїй історичній батьківщині. Під час цих розмов обговорювали не тільки положення і політичних в'язнів, але ще розглядали потенційну загрозу закриття телеканалу АТR. Канал дійсно тимчасово був закритий, але з червня 2015 року знову продовжив своє мовлення. 

Рустем Умеров разом з Мустафою Джемілєвим підтримували введення воєнного стану в Україні, як необхідного кроку, для захисту держави. На думку Умерова введення військового стану не зачіпає вибори президента, воно вводитися через пряму військову агресію з території РФ, так як ними були порушені всі існуючі норми міжнародного права. Аналізуючи поведінку російського уряду і спробі створити хаос і паніку, Умеров приходить до висновку, що атака в Керченській протоці слідом за якою послідувала паніка відкрила б можливість просування на виборах президента України проросійського кандидата. Умеров попереджав, що на тлі російської агресії можлива поява псевдоактивістів і псевдопатріотів, які будуть ще більше розпалювати конфлікт і тільки посилювати і без того не просту військову ситуацію. Безпосередньо самій Росії було б вигідно задіяти всі проросійські сили в Україні. Також на думку Умерова в українській армії достатньо сил, щоб убезпечити себе на суші і на кордонах тієї чи іншої території, але проблемним залишалося питання захисту країни з території моря - досить проблематично захищати судна, що знаходяться на воді.

Умеров в своїх виступах і зустрічах робив акцент на тому, що основне завдання уряду не допустити паніки, страху, уберегти людей від маніпуляторів і провокаторів. І для донесення інформації про це створювалася система оповіщення та координації в тих місцях, де проживали групи кримських татар. В ході цієї системи оповіщення проходили зустрічі з місцевою владою, правоохоронними органами і простими жителями.

У 2019 балотуючись до Верховної Ради від партії «Голос» Рустам Умеров продовжував бути безпартійним і не вступав у партію, так як це дозволяв робити статут партії. Відкритість і прозорість умов і привернула увагу кримськотатарського активіста. Також Рустама Умерова зацікавив пункт програми партії про політичну націю. Цей пункт само собою став близький Умерову, адже тривалий період часу він відстоював і продовжує відстоювати єдність і права свого народу. На питання журналістів про важливість громадської діяльності, політики і бізнесу з відкритих джерел відомо, що Умеров на перше місце ставить любов до Бога і допомогу людям, а потім вже все матеріальні блага і вплив.

 Кандидатуру Умерова розглядали і в партії «Слуга народу», але вже після того, як він вирішив підтримати партію Вакарчука «Голос». Своїм головним зобов'язанням в Раді вважає зайнятися питаннями національної безпеки.

Фотографії

Рустам Умєров

Рустам Умєров

Відео

Посилання

Фейсбук

linkedin