Верховна Рада України «багата» на мільйонерів, які є одними із найбільш злісних боржників. У їх числі - олігарх Олександр Борисович Фельдман. Народний депутат фігурує у числі заядлих боржників «Ощадбанку», він винен антикварові, екс-прокурору і т.д. Дізнайтеся, скільки грошей бізнесмен заборгував? Та у яких конфліктах був зідаяний?
Біографія
Народився 6 січня 1960 року.
Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Сталевого Щура.
Національність: єврей.
Вік: 59 років.
Захоплення, хоббі: колекціонує нецке, холодну зброю, вино, мушлі. На подвір'ї у нього - власний собачий розплідник. У офісі - мавпочка. У «Фельдман-екопарках» мешкають тварини на спеціально відведених ділянках без клітин.
Олександр Борисович Фельдман - один із найбагатших мешканців Харкова. Згідно із даними видання «Фокус» у 2011 році, його статки оцінювалися на той момент у 380 млн. доларів. Депутат був 46-тим у списку рейтингу найбагатших людей України.
Але тоді чому у мільйонера стільки боргів? Давайте дізнаємося, які його матеріальні статки сьогодні? У яких конфліктах він був задіяний? І яка негарна історія сталася під час створення «Екопарку»?
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у Харкові.
Батьки: батько - Борис Якович, мати - Іда.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Валерія Володимирівна. Одружився досить рано - після служби у армії. Діти: два сини Олександр і Борис, онук Давид.
Освіта
1978-1980 рр. - через рік після закінчення 31-шої харківської школи був призваний до лав Радянської Армії. Служив у Стрию. Був рядовим водієм у рядах військ ППО. Чим займався один рік після школи - невідомо.
Як зазначає Вікіпедія, за фахом він - «економіст». Згідно з даними інших відкритих джерел, закінчив навчальний заклад за спеціальністю «фінанси і кредит».
Кар'єра і бізнес
Після служби у армії повернувся до рідного Харкова. І продовжив працювати водієм. Як повідомляє Антикор, робота в другому автопарку Харкова (АТП № 20102) вважалася на той момент досить престижною. І влаштувався він туди на роботу таксистом завдяки зв'язкам батька й дядька.
Через рік почав їздити разом із дружиною продавати на ринку яблука та груші. Щоб не заробити у ті часи за «спекуляцію», оформлявся на літній період сторожем садів радгоспу. Але там не працював, а торгував на ринку. Зате у нього було легальне право на ринкову торгівлю фруктами, отриманими нібито у якості оплати за роботу в радгоспі, де за нього працювала інша людина.
Із 1982-го по 1988-миій роки наш герой ким тільки не значився: і машиністом котельні, і кочегаром, і обойщиком меблів, і слюсарем-ремонтником, і сторожем, і розвізником дитячого харчування на моторолері. У 1988-му році відкрив кооператив «Монтажник.
Як повідомляють відкриті джерела, ще до початку 90-тих років його головним інтересом були харківські ринки. Нашого героя бачили у ті роки більше не в котельні, а на місцевих ринках. До 30-ти років він придбав у Харкові популярність ринкового ділка.
У віці 31 рік стає директором АТ «Концерн АВЕК і Ко», до складу якого увійшли ряд компаній. Згодом - президент компанії. А після здобуття вищої освіти - почесний президент.
У 1996-му одним із проектів концерну став ринок «Барабашово», який харків'яни прозвали «Барабашка». Він став стрімко рости та розширюватися. Сьогодні цей ринок - один із найбільших у Східній Європі. За даними ЗМІ, посідає 14-ту позицію у їхньому рейтингу.
Із 1997 року - президент Єврейського фонду України. Ініціював створення благодійного фонду в Харкові, який через 10 років було перетворено на Міжнародний благодійний «Фонд Олександра Фельдмана».
Бізнесмени-олігархи, як правило, йдуть у політику. Не став винятком і наш герой. Із 1998-го по 2002-ий рр. він - депутат Харківської міськради.
У 2002 р., здобувши перемогу на виборах Верховної Ради, безпартійний самовисуванець став народним депутатом. І передав управління АТ «Концерн АВЕК і Ко» керуючій команді. У 2017 р. інвестор Олексій Чернишов викупив частку АВЕКа і став керуючим партнером-акціонером концерну.
На виборах глави держави у 2004 році підтримував кандидатуру Віктора Федоровича Януковича, був його довіреною особою.
2005-2011 рр. - член Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина». В умовах кризи нардеп від Блоку Юлії Тимошенко створив власний медіа-холдинг. Про це писали ЗМІ.
2011-2014 рр. - член «Партії регіонів».
Із 2017 року - член правління МО «Релігія за мир».
У даний час - співголова політичної сили «Наш край».
Компромат і чутки
Тисячі покупців щодня відвідують ринок «Барабашово», поруч із яким - метрополітен. І в 2007-2008 рр. це відбилося на навколишньому середовищу: стали підтікати води, просів ґрунт. Між керівництвом метрополітену та главою ринку виник затяжний конфлікт.
Проти чинного на той момент начальника харківського метрополітену Сергія Мусєєва дехто почав вести війну. Йому навіть знайшли заміну. Апогеєм ситуації стало жорстоке побиття заступника начальника метрополітену Сергія Почепецького. Йому проломили голову. Резонансна подія змусило Мінтранс погодиться із рішенням Верховного суду України, який відновив на посаді начальника побитого, Сергія Мусєєва.
У 2011-му році мала місце аварія, у якій «Порш Кайен», власник якого - Олександр Олександрович Фельдман, син нардепа. Щоправда, за кермом знаходився не він, а його помічник Юрій Штонда, який їхав по зустрічній смузі руху. ЗМІ зазначали, що він, а також водій машини, із якої «Порш» зіткнувся, та 2 пасажири загинули.
Хоча сам Олександр Фельдман позиціонує себе як людину без політичних амбіцій, а більше як благодійника, еколога та громадського діяча, останнім часом він любить піаритися.
У столиці можна побачити білборди його екопарка, який пропонує спорт за будь-якої погоди. У інтернеті – позитивні характеристики екотерріторії. Політик-олігарх користується позитивним образом парку. А що ж насправді? Давайте згадаємо негарну історію, що мала місце при створенні «Екопарку».
У 2013 році Олександр Борисович не втримався і перейменував об'єкт на «Фельдман-Екопарк». Адже територія включає наділи Дергачевської районної адміністрації, Українського інституту лісогосподарства. Про це зазначають відкриті джерела.
Територія «Фельдман-Екопарк» включає також 2 колишніх дитячих оздоровчих табори («Сонячна галявина» та «Юність»). Навколо території, яку наш герой позиціонує, як екологічну зону, були нещадно знищені гектари дерев. Незаймані ліси вирубувалися, щоб отримати місце під автостоянку.
Із чуток, народний депутат заснував «Екопарк» лише із тією метою, щоб заволодіти 140 га земельних наділів на харківській околиці Харкова. На 5 скандальних гектар землі у районі Сокільників Харкова у нього - простора садиба.
Ця земля була оформлена депутатом-бізнесменом «для ведення особистого господарства». Наш герой парирував журналістам, що використовує отримані гектари за призначенням: мовляв, є кури, вирощує кролів, картоплю. Отже, землю він використовує за призначенням. Про це писали ряд ЗМІ.
Після Революції Гідності екс-регіонал таколишній БЮТівець стає головним фінансистом політсили «Наш край». Партія включає багатьох екс-регіоналів. Але парламентська еліта, як правило, - відмінні пристосуванці. Коли вигідно, можна підтримувати Юлію Тимошенко. Влада змінюється - треба вчасно переметнутися до «регіоналів», що, власне, й сталося.
ЗМІ відзначають, що Олександр Фельдман є одним з найбільш злісним боржником, що не повертають гроші кредиторам протягом декількох років. Наприкінці 2016 р. громадськість дізналася про те, що Олександр Борисович, крім задекларованої заборгованості на загальну суму близько 135,8 млн. грн. перед банками та приватними кредиторами, на початок січня 2017 року був винен, як мінімум, 740 тис. доларів родині банкіра і мецената Вадима Вишневського.
Як повідомляє Рoliteka, у цілому олігарх винен 85,5 млн. грн. Серед кредиторів мільйонера його рідний батько, «Ощадбанк», депутат Харківської обласної ради Андрій Стронов, антиквар Руслан Шапіро, кримський екс-прокурор Василь Синчук, що знаходить своє підтвердження у декларації нашого героя.
Згідно е-декларації олігарха за 2018 рік, мешкає його родина у розкішному будинку площею 1571,1 м², який знаходиться у Харкові. Права на об'єкт - спільна власність родини. Фельдмани володіють величезними земельними наділами. У їхній власності у Харкові 14 тис. 706 кв. м землі, 755 кв. м і 6 тис. 356 кв. м.
Є квартира у столиці на 264,5 квадратів, машиномісце на 22,2 кв. м. У Черкаській Лозовій Харківської області - 7 земельних ділянок загальною площею 119 тис. квадратних метрів. Тут же знаходиться комплекс, оздоровчий табір площею 221,9 квадратів, також у спільній власності.
Два офіси у Харкові - у оренді. Із об'єктів незавершеного будівництва - господарські приміщення із гаражами загальною площею 1 тис. 500 м².
Із цінного майна у декларації - музична шкатулка, дорогі настінні й наручний годинник, цілий ряд антикварних виробів та картин.
У числі власності бенефіціара - понад 50 компаній. Його дружина також є бенефіціаром цілого ряду компаній. При цьому зарплата декларанта (Управління справами Апарату Верховної Ради України) - 465 тис. 684 грн. Дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав - понад 3 млн. грн.
Отримані кредити (АТ КБ «ПриватБанк») - 727 тис. 938 грн. і 35 тис. 348 грн. Дохід дружини від відчуження нерухомого майна склав 3 млн. 44 тис. грн. Відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, - понад 400 тис. грн.
На банківському рахунку сімейства - більше 20 тис. доларів, 186 тис. 150 грн. Готівкою загалом майже 2 млн. доларів. При цьому розмір отриманого кредиту від 06.09.2012 р. у ПАТ «Ощадбанк» - 18 млн. 316 тис. 575 грн.
У декларації зазначено також отримані позики у батька декларанта, Бориса Яковича, на суму 10 млн. грн. (від 14.04.2014 р.) Таку ж суму із 12.04.2017 р. олігарх винен Руслану Шапіро.
14.04.2014 р. Андрій Стронов надав власнику «Барабашово» позику в розмірі 30 тис. грн. 05.06.2015 р. Валерій Багінський - у розмірі 1 млн. 200 тис. грн. 22.02.2011 р. узято позику у Василя Синчука у розмірі 23 млн. 820 тис. 300 грн. 14.04.2014 р. - 2 млн. 311 тис. 500 грн. у Валерія Деркачева.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 134 тис. 617 осіб.
Персональний сайт Олександра Фельдмана.
Офіційний сайт АТ «Концерн АВЕК і Ко». Контакти: 61002, вул. Сумська, 70, м. Харків, Україна.