Біографія
Іван Геннадійович Фурсін народився 16 вересня 1971 року. Уродженець Києва. Український політик за свою політичну діяльність двічі ставав народним депутатом.
Сім'я
Дружина Івана - Наталя, з якою вони виховують двох дітей: Марію 1998 р.н., та Івана 2007 р.н.
Освіта
Іван Геннадійович має вищу освіту, диплом за спеціальністю «бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності» він отримав в Київському національному економічному університеті. Його одногрупником був екс-керівник Адміністрації Президента Сергій Льовочкін.
Кар'єра і бізнес
За час своєї трудової діяльності займав багато посад, перша з яких була в «Лісбанку», після були в «Брокбізнесбанку» і банку «Аскольд». Набираючись досвіду і корисних зв'язків, займав посаду заступника голови правління банку «Банківський дім», а через кілька років став керівником «Місто Банку». До лав бізнесменів став з 1999 року. Разом зі своїм одногрупником Сергієм Льовочкіним вони заснували столичну компанію «Іст-Вест фінанс». Через кілька років Фурсін став одним з бізнес-партнерів Дмитра Фірташа в прибутковому газовому трейдері. За свою пайову участь він мав 5% акцій. Столиці здалося мало, і Іван Геннадійович починає свою справу в Одесі, де відкриває свій «Фонд розвитку кіномистецтва», де незабаром стає основним акціонером і починає розпоряджається основними справами «Одеської кіностудії». З 2007 року став співзасновником фірми Centragas. Фурсін є акціонером АБ «Кліринговий дім», акціонером Рівненської сірникової фабрики, що дозволяє йому контролювати за фактом єдине в країні виробництво сірників, має страхову фірму «Скіфія», ТОВ «Фінексперт», ПП «Югсельхозекспорт», засновник Миколаївського комбінату хлібопродуктів. Потрапляв в журнали «Форбс» і «Фокус», де оцінювався його великий стан.
Наситившись бізнесом, Фурсін вирішив випробувати себе у політичному житті, і в 2006 році він стає кандидатом в народні депутати від популярного в той час «Народного блоку Литвина». Фурсін був 33-м у списку. Але для початку політичного старту йому не вистачило голосів. Продовжив управлінську діяльність, в ході якої з 2006 по 2012 року був головою правління «Місто Банк». У 2011-2012 роках був головою наглядової ради, але вже в банку «Надра». Знову вирішив повернуться до політики, але вже в 2012 році. Вдруге спроба була більш вдалою, і Фурсін став народним депутатом від округу по Одеській області. У той момент він був членом «Партії регіонів». Під час розпаду регіонів - 23 лютий 2014 Фурсін вирішив вийти з цієї фракції і лише через кілька днів вступає в депутатську групу «Суверенна Європейська Україна». Будучи в складі парламенту, він займався питаннями банківської діяльності, взаємодіяв з Національним банком України. Вийшовши з «Партії Регіонів» Фурсін всього через кілька днів подолав виборчий бар'єр і став депутатом від фракції «Воля народу».
Балотувався і на позачергових виборах до парламентської ради в 2019 році, але виборці віддали перевагу іншому кандидату, і Фурсін не пройшов.
Компромат і чутки
Перші скандали, пов'язані з Фурсіним, були ще під час його бізнесменської діяльності. Так Фурсін і його близьке оточення поклали око на першу взуттєву київську фабрику, яка перебувала в 6 гектарах навпроти Києво-Печерської Лаври. В середині 2005 була здійснена спроба рейдерського захоплення цього підприємства, але вона провалилася.
Будучи співвласником газової компанії «RosUkrEnergo» Іван Фурсін разом з Дмитром Фірташем були оголошені в Федеральний розшук РФ.
Відкриті джерела повідомляють, що слідчий комітет при прокуратурі РФ пов'язують компаньйонів Фірташа і Фурсіна з компанією «Highrock Holdings Ltd ». Сама компанія належить Семену Могилевичу, який був заарештований, будучи в Москві. Вищезазначена газова компанія спеціалізувалася на поставках газу до України.
І це не єдиний газовий конфлікт, пов'язаний з Фурсіним. У 2012 році з відкритих джерел стало відомо, що на острові Зміїному була встановлена бурова платформа для видобутку газу, державні гроші на яку були виділені і відправлені на неіснуючу фірму і на рахунки в латвійському банку, який має безпосереднє відношення до бізнесмена Фурсіна.
Засвітився Фурсін і в іпотечних договорах. Справа була на Жуковському острові, де був складений іпотечний договір між банком «Кліринговий дім» (акціонером якого є Фурсін) і ТОВ «Квентал Сервіс». Предметом іпотеки стала саме земля. Згідно з угодою якщо «квентал сервіс» не повертає борг, то земля переходить у власність банку, а відповідно частинка прибутку буде в руках Івана Фурсіна.
Перебуваючи в складі «Партії регіонів» в 2014 році був в числі тих депутатів, які голосували за «диктаторські закони», які спрямовані на суттєве обмеження прав громадян і свободу слова.
Фурсін входить в топ депутатів у яких налічується найбільша кількість офшорних підприємств, а також як нардеп який далеко не завжди відвідував засідання і сесійні зустрічі.
Будучи в кріслі народного обранця, Фурсін лобіював інтереси пов'язаних з ним банком. Так, в 2014 році «Надра Банк» був боржником Національного банку України, сума боргу переросла позначку 7 млрд. грн. Коли ж прийшов час повертати взятий борг, то Фурсін зареєстрував проект, згідно з яким було запропоновано змінити порядок рефінансування і переглянути умови повернення кредиту на користь комерційних банків, зокрема, до тих, до яких має відношення Фурсін і його компаньйон Фірташ.
Але проаналізувавши цей законопроект керівник антикорупційного комітету Віктор Чумак наголосив на тому, що людина, яка має зв'язок з банками, де можливо є борги і подає законопроект, пов'язаний з ними, то це однозначно веде до конфлікту інтересів, який необхідно не допустити.
На одній з позачергових сесій Фурсін разом з Фірташем вели переписку і обговорювали необхідність зірвати голосування за закон про відповідальність кінцевих бенефіціарів банків. Але тим не менш як б не був переконливий Фурсін йому не вдалося переконати в цьому інших депутатів і законопроект був прийнятий, більшість проголосували за.
Зв'язок зі своїм давнім бізнес-партнером Дмитром Фірташем Фурсін не втрачає і донині. Зокрема, він з привітаннями відвідав його 54-й день народження, який Фірташ відзначав у Відні. Серед відомих українцям гостей був Юрій Бойко - кандидат на пост президента 2019, Іван Мирний - депутат від «опозиційного блоку».
Декларація народного обранця сьомого скликання виглядає наступним чином: у сім'ї Фурсіна є чотири квартири, дві земельні та дачних ділянки, один офіс. З транспортних засобів сім'я має шість легкових автомобілів, а також один мотоцикл. Іван Геннадійович великий любитель наручних годинників, 14 з яких він вказав у своїй декларації. Також до коштовного майна Фурсін відніс 13 творів мистецтва. У його володінні акції шести підприємстві, корпоративні права на чотири підприємства, і він є бенефіціаром 28 підприємств.
Не дивлячись на таку відверту декларацію, все ж Іван Фурсін вирішив, щось приховати. Про це свідчать відкриті джерела, згідно з якими в різні роки він не вніс акції «Місто Банку», номінальна вартість яких 1 050 000 грн. При чому ці придбані акції зовсім не нові, вони були придбані Фурсіним ще в 2010 році. Така його таємниця свідчить про порушення антикорупційного законодавства.
Фотографії