Ілля Володимирович Ківа – політичний діяч, учасник президентських виборів 2019. Про біографію, особисте життя і компромат – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження - 2.06.1977 року.

Місце народження - Полтава, Україна.

Національність - українець.

Сім'я

Існує версія, що батька політика розстріляли за грабунки та вбивства. Про це розповідалося в програмі «Слідство вели ...», що вийшла на екрани в 2014 році. Сам Ківа спростував цю інформацію і виклав на своїй сторінці в Facebook зовсім іншу біографію. Філіп Ківа – уродженець Полтавської області. Отримав технічну спеціальність, а потім протягом багатьох років працював на заводі. Помер в 46-річному віці.

Крім того, дідусь Іллі Ківа – учасник Другої світової, який став героєм СРСР за участь в звільненні Угорщини.

Ілля Володимирович виховує двох дітей – сина і дочку.

Илья Кива

Освіта

Середню освіту Ківа отримав в рідній Полтаві. Після поступив на спеціальність технік-механік в місцевий Нафтовий геологорозвідувальний технікум. Також навчався на відділенні психології. У 2006 закінчив Харківську юридичну академію.

Кар'єра і бізнес

Згідно з однією з опублікованих біографій політика, з 2003 року він займався бізнесом, проте яким не відомо. Також був директором організації з переробки нафтових продуктів.

У 2005 Ілля Володимирович став главою компанії «Укрсвязьмонтаж». Там він пропрацював три роки. У 2008 став інженером в «Донецькій залізниці».

Один рік пропрацював в Службі автомобільних доріг в Києві. Після зайнявся захистом прав споживачів, однак продовжувалося це не довго – всього два місяці.

Відомо, що Ківа брав участь в Революції Гідності. Зокрема, був головою східного крила «Правого сектора».

Після Євромайдану кар'єра Ківи різко пішла вгору – він переходить в міліцію і отримує майорські погони. Спочатку командував батальйоном «Полтавщина». У 2014 році Ківа став главою Управління внутрішніх справ в Донецькій області. Через кілька місяців міліціонер перевівся на аналогічну посаду в КЦ.

2015 рік – був удостоєний звання підполковника. Пізніше став заступником начальника херсонського МВС. Незабаром перейшов на посаду начальника Департаменту по боротьбі з наркотиками.

Илья Кива

Короткий час Ківа завідував відділенням «Правого сектора» в Полтаві, а також представляв організацію на сході країни.

У 2016 році в Національній поліції почалася переатестація. Однак Ківа відмовився її проходити, пославшись на те, що комісія упереджено до нього ставиться. Через місяць Іллю Володимировича вигнали з поліції.

У тому ж році Ківа пішов на депутатські вибори. З наступного року його кар'єра остаточно розвернулася в бік політики – його обрали головою Соцпартії України. А в листопаді минулого року було оголошено, що Ківа братиме участь в президентських перегонах.

Компромат і чутки

Ілля Ківа має неоднозначну репутацію. У соціальних мережах політик пише, що особисто готовий «виховати і навчити культурній поведінці» людей, які негативно про нього відгукуються. Де б не знаходився Ківа – це найчастіше супроводжується скандалом і іншими казусами. Він не підбирає слова, а, так би мовити, рубає правду-матку. Отже, ось основні аргументи, які негативно характеризують політика:

Під час роботи в УЗПП Ківа був звинувачений у хабарництві. Справа навіть дійшла до суду, Іллі Володимировичу заборонили очолювати будь-які держустанови протягом року, а також зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 тисячі гривень. Однак згодом Ківа був амністований, коли стало питання про його призначення на посаду глави батальйону МВС.

Як вже говорилося, за короткий термін, близько року, Ківа виріс від лейтенанта до полковника. Відомо, що військові звання йому присвоювали позачергово. І ходять чутки, що не зовсім законно .

Багато хто звинувачує політика в ксенофобії. Під час ЛГБТ-фестивалю у Львові Ківа зробив пост, в якому процитував біблійний текст, де є заклики вбивати тих, «хто лежатиме з чоловіком як із жінкою».

Кива

І це не всі скандальні висловлювання політика. Якось Ківа висловив бажання вбивати не тільки бойовиків з «ДНР» і «ЛНР», а й цивільних.

кива

У 2016 році стався скандал за участю Ківи: омбудсмен Валерія Лутковська публічно поскаржилася Арсену Авакову, що його підлеглий Ківа повинен бути звільнений, так як порушує людські права. Зокрема, він закликав обмежувати права представників ЛГБТ, а також ображав жителів окупованих території.

У 2014 році Ківу призначили главою батальйону «Полтавщина». Це викликало хвилю невдоволень серед службовців. У вересні вони вийшли з пікетом під будівлю адміністрації в Полтаві і заявили, що людина, яка не служила в АТО і яка має судимість, не може бути начальником батальйону. Все ж формування відправили в зону бойових дій. Через місяць бійці кинули службу і вирушили до Києва вимагати відсторонення Ківи. У підсумку – Іллю Володимировича зняли з посади, а батальйон розформували.

«Батальйон на половину складався з колишніх ментів, які прийшли туди просто пересидіти на блокпостах. Вони знали, що мене відправлять на найважчу ділянку. Я їм відразу сказав: «Ми йдемо на війну вмирати», – так пояснив невдачу Ілля Ківа.

Ще один скандал за участю Ківи стався влітку 2017 року, коли народний депутат Сергій Каплін звинуватив Іллю Ківу в шизофренії. В якості підтвердження нардеп опублікував довідки про інвалідність політика. Крім того, Каплін написав заяви до Служби безпеки, щоб ті заборонили Ківі використовувати зброю і позбавили його військових звань.

Ілля Ківа у відповідь опублікував висновок лікарів про відсутність психічних хвороб. А Каплина і інших людей, що поширюють інформацію, назвав зрадниками країни.

Кримінальні зв'язки. Існує інформація, що Ківа, під час роботи в УВС Донецької області, подружився з місцевим бізнесменом і кримінальним авторитетом на прізвисько Вова Вухатий (справжнє ім'я – Володимир Іванков), який за часів Януковича займався гральним бізнесом.

У 2016 році в мережі з'явилися фото, як Ілля Ківа пересувається по поїзду з пістолетом без кобури. Шоковані пасажири звернулися в правоохоронні органи і написали заяву. І дійсно, згідно з інструкцією, подібна поведінка зі зброєю порушує правила безпеки.

Пізніше, в ефірі одного з телеканалів, політик заявив, що, на його думку, офіцеру дозволено ходити зі зброєю в громадському місці.

Кілька років тому, виступаючи на одному з телеканалів, Ківа заявив, що підтримує насильницьку українізацію жителів Донбасу.

«Якщо ви не будете любити Україну – ми змусимо любити Україну», – заявив політик.

У жовтні минулого року Ківа публічно пригрозив активісту Сергію Стерненко фізичною розправою.

Кива Илья

Згідно з декларацією, заробіток за 2017 Ківи склав 143 тисячі гривень. Ще мільйон у політика зберігається готівкою.

З нерухомості політик володіє двома квартирами, земельною ділянкою, гаражем і силосної ямою.

Політик є власником кількох фірм.

Фотографії

Илья Кива

Кива

Кива

Відео

Посилання

Офіційний сайт Соціалістичної партії України

Сторінка Ківи в Фейсбуці

Інстаграм-сторінка політика