Народний депутат Сергій Петрович Лабазюк отримав популярність «завдяки» ряду скандальних витівок. Бенефіціар 28-ми компаній нападав на співробітника СБУ. Народний обранець віддавав свій голос за «диктаторські закони». Читайте подробиці найгучніших скандалів за участю мільйонера-політика.
Біографія
Народився 4 червня 1980 року.
Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Сталевої Мавпи.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 39 років.
Захоплення: футбол, лижі, загартовування, здоровий спосіб життя.
Сергій Лабазюк - відомий на Хмельниччині нардеп-бізнесмен. На всю Україну гендиректор групи компаній Vitagro прославився низкою скандалів. У 2016-му році він нападав на співробітника Служби безпеки України.
Про це повідомила прес-секретар відомства на своїй сторінці у соцмережі Facebook. Почесний президент групи компаній Vitagro завдав спецслужбовцю важких ушкоджень. Працівника СБУ шпиталізували із черепно-мозковою травмою.
Попередньо кримінальне розслідування проходило на одному із підприємств Волочиська, де наш герой є почесним президентом. Справа стосувалася виробництва про розкрадання мільйонів гривень державних коштів під час здійснення ремонтних робіт на дорогах Хмельниччини. Нардеп заявляв, що він до цього не причетний. І заперечував інцидент із працівником СБУ.
Олена Гитлянська, представник СБУ, зазначила у інтерв'ю журналістам, що «тітушки» нардепа намагалися не пускати працівників Служби безпеки на об'єкт, влаштували бійку. І саме народний депутат, зі слів свідків, завдав потерпілому тяжких тілесних ушкоджень.
Давайте дізнаємося, у яких ще скандалах був задіяний народний обранець. Якою нерухомістю та грошовими активами він володіє? Читайте також про те, як на зустрічі із виборцями нардеп погрожував хмельницькій активістці.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у місті Волочиськ (Хмельницька область). Батьки: батько Петро Тарасович, мати - Людмила Іванівна, рідний брат - Петро.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Віолетта Олександрівна. Діти: дві доньки Евангелина і Єлизавета.
Дружина родом із Волочиська. Навчалася у ЗОШ №1. Закінчила Хмельницький національний університет. Навчалася у столичній бізнес-школі МІМ. Місце роботи - ТОВ «Група компаній «Вітагро». Вона також є президентом благодійного фонду «Ми поруч», який вони нібито заснували разом.
Освіта
Закінчив бухгалтерські курси у рідному Волочиську.
У 24 роки отримав диплом про закінчення Тернопільської академії народного господарства.
Кар'єра і бізнес
У 19 років разом зі своїм шкільним другом закупив сільгосптехніку (цікаво: за які гроші?). І почали надавати місцевому населенню платні послуги із обробітку землі.
Після закінчення академії узяв у оренду перше господарство. Так з'явилося ТОВ «Аграрна компанія 2004». На сьогоднішній день наш герой - почесний президент, гендиректор групи компаній Vitagro.
На його персональному сайті у розділі «біографія» зазначається: «Причому селяни одноголосно віддають йому свої земельні паї. І вже сьогодні на рахунку агрохолдингу Vitagro - понад 60 тис. гектарів землі по всій Хмельницькій області та сусідніх: Рівненській та Тернопільській».
Його підприємство «Агропром» реалізує засоби захисту рослин у понад ніж 10-ти областях України. Із 2007 року бізнесмен-депутат займався будівництвом доріг Хмельниччини.
2006-2010 рр. - народний депутат Волочиської районної ради.
2007 - нардеп балотувався у парламент 6-го скликання від центристського виборчого «Блоку Литвина», який було створено для участі у дострокових парламентських виборах в Україні, член «Народної партії».
2010 рік - депутат Хмельницької облради (Волочиський район), «Народна партія».
2012 рік - депутат ВР України.
2012-2014 рр. - нардеп України 7-го скликання.
2014 г. - як безпартійний самовисуванець обраний у парламент по одномандатному 188-му округу (Хмельницька область). Член депутатської групи «Воля Народу», член Комітету Верховної Ради України із питань агрополітики та земельних відносин.
2015 р. - кандидат №1 від партії «Поруч», балотувався до Хмельницької міської ради.
2019 р. - на позачергових виборах до ВРУ балотувався у нардепи за звичним мажоритарним округом на Хмельниччині.
Компромат і чутки
16.01.2014 р. підтримував «диктаторські закони». Нагадаємо, пакет антидемократичних законів істотно обмежував свободу слова, права та свободи громадян. Нардеп відкликав свій голос тільки 5.08.2014 р.
Найбільш гучний скандал за участю бізнесмена відбувся під час його виборчої компанії. Тоді нардеп на запитання представника ЗМІ відповів нецензурно. Відкриті джерела повідомляють: журналісти зняли на відео та виклали у інтернет цікаву історію.
Представника ЗМІ купили за 50 грн. 2 відра щебеню у працівників «Аграрна компанія 2004». І заявили Сергію Петровичу про те, що його співробітники продають державний будівельний матеріал.
Ще один скандал, який мав місце у 2014 році: коли у Доброгорщі проходила зустріч виборців із Сергієм Лабазюком, він публічно погрожував хмельницькій активістці. Про це писали деякі ЗМІ.
Після цього активістка передала правоохоронцям відповідну заяву, де зазначила про загрози її життю із боку народного обранця та надала розбиту камеру. Але й бізнесмен написав зустрічну заяву.
Активісти зняли на відео, як на зустріч із нардепом допускають лише обраних, а не всіх бажаючих. Хоча сам Сергій Лабазюк публічно заявляв про свою відкритість. Нардеп ухилявся від незручних запитань. Згодом назвав майданівських активістів провокаторами. І звинуватив їх у спробі зірвати вибори.
У 2016-му році між представником партії «Воля народу» Сергієм Лабазюком та народним депутатом Олексієм Гончаренком сталася словесна перепалка. Йшлося про умови запровадження безвізового режиму, боротьби із корупцією.
Нардепи не дійшли спільної думки у програмі «Чиста політика». За словами Олексія Гончаренка, питання безвіза для України не в корупції, а у євроскептицизмі, винуватець якого - міграційний європейська криза. І роль нідерландського референдуму про асоціацію для вирішення питання із українським безвізом велика.
На його думку, українці можуть вплинути на ситуацію. Для цього вони повинні звертатися до нідерландських родичів або знайомих. Відносно законопроектів, у тому числі щодо е-декларування, прийняття яких необхідно для лібералізації нашої країни, Олексій Гончаренко вважає за необхідне прийняття депутатами їх у тій формі, яка влаштовує Євросоюз та Єврокомісію.
Нардеп Сергій Лабазюк був обурений словами колеги про те, що Україна повинна робити так, як влаштує Євросоюз. Коли між ними виникла словесна перепалка, Сергій Петрович сказав йому: «Сядь і помовч!»
У 2014-му році Сергій Петрович отримав із державного бюджету компенсацію за оренду житла або готельного номера у Києві. І все це, не дивлячись на його багате майно та досить складну ситуацію у країні.
Давайте заглянемо до е-декларації нашого героя. І переконаємося у тому, що політик - людина досить багата. Згідно із декларацією за 2018 рік, нардеп володіє у столиці житловим корпусом типу А в оздоровчому комплексі сімейного типу площею 658,1 кв. м. У його спільній власності з батьками та братом (по 25%) - квартира на 41,8 кв. м у Волочиську.
Інша нерухомість - власність дружини. Дружині бізнесмена належить житловий будинок площею 660,1 кв. м, який знаходиться у Розсоші Хмельницької області. Тут у її власності три земельні ділянки: площею 1500 квадратів, 1553 і 1376. У Хмельницькому - будинок на 348,1 кв. м. І земельний наділ на 900 кв. м.
Крім цього, нардеп орендує 4 приміщення для громадських приймалень. У Волочиську величезне приміщення на 849,8 квадратів - власність ПП «Аграрна компанія 2004», бенефіціаром якої бізнесмен є.
Узагалі бізнесмен - бенефіціар 28-ми компаній:
• ТОВ «Інвестиційна компанія «Вітагро».
• ТОВ «Група компаній «Вітагро».
• ТОВ «Агрохімічна компанія «Вітагро».
• ТОВ «Торгова компанія «Вітагро».
• ПП «Аграрна компанія 2004».
• ТОВ «Саман-глей».
• ТОВ «Агрохолдінг «Зоря».
• ТОВ «Агро Світ Поділля».
• «Хмельницький обласний «Благодійний фонд «Ми поруч».
• ТОВ «Подільська паливна компанія».
• ТОВ «Промислова компанія «Вітагро».
• ТОВ «Еском плюс».
• ТОВ «Укрелітагро».
• ТОВ «АБЗ-інвест».
• ТОВ «Дорожні машини».
• ТОВ «Горинь агро плюс».
• ТОВ «Подільська аграрна компанія».
• ТОВ «Готель дружба».
• ТОВ «Агрофірма Трипілля».
• ТОВ «Радивилів агро».
• ТОВ «Котеджний комплекс «Зоря».
• ТОВ «Дубенський край».
• ТОВ «Агропром Сутківці».
• ТОВ «ВІТ Енерджі «Ріпне».
• ТОВ «Личівка Солар».
• ТОВ «Українські керамічні технології».
• ТОВ «Агрохім технології».
• ТОВ «ВІТ Енерджі».
Його дружина - бенефіціар громадської організації «Завжди поруч! За Хмельниччину».
Сергій Лабазюк зазначає у декларації 2 пари дорогих годинників. Із транспортних засобів - «Порш Каєн», що належить дружині. Вказана вартість авто 2016 р.в. - майже 2,5 млн. грн. «Мерседес-Бенц», S350 4Matic, 2015 р.в., оформлений як власність ПП «Аграрна компанія 2004».
Зарплата декларанта - 385 тис. 510 грн. Заробітна плата дружини - 82 тис. 50 грн. А прибуки від його компаній чомусь не вказані. При цьому готівкою він зберігає 150 тис. доларів, 1 млн. 100 тис. грн. У Віолетти Олександрівни готівкою 950 тис. грн.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 5 тис. 457 осіб.
Сторінка у соцмережі Фейсбук його дружини Віолетти.
Персональний сайт Контакти громадських приймалень: вул. Кам'янецька, 66, вул. Геологів, 2 Е, м. Хмельницький, +38 (0382) -70-50-97; вул. Слави, 2, вул. Котляревського, (Котовського) 7Д, м. Волочиськ, +38 (0245) -4-00-10. Електронна адреса прес-служби: press@labaziuk.com