Біографія

Img desc = ""] 585515 [/ img]

Богуслаєв Вячеслав Олександрович народився 28 жовтня 1938 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Народився в рік Тигра

Національність: українець

Віросповідання: православний

Чи правда, що В'ячеслав Богуслаєв - один з найбільших червоних директорів України? Чи потрапляв він у сексуальні скандали? І як саме йому довелося піти з великої політики? Відповіді - в цій статті.

Сім'я

Один з найбільших підприємців цієї країни народився в місті Уральську, що знаходиться на заході сучасного Казахстану.

Офіційна біографія багаторічного члена парламенту свідчить, що його батьком був Олександр Ілліч Богуслаєв, який помер в 1988 році на 81 році життя.

Мати В'ячеслава Олександровича була справжньою довгожителькою. Анастасія Іванівна народилася в 1914 році, а померла порівняно недавно - в 2012 році.

Досьє політика говорить про те, що він все життя прожив в шлюбі з Оленою Серафимівною Богуслаєвою, яка в минулому працювала вчителькою російської мови та літератури, а зараз знаходиться на пенсії.

Подружжя має дорослого сина Олександра, який народився в 1978 році. Єдина дитина мільйонера отримав освіту інженера. Інформації про наявність у нього дітей у відкритих джерелах не виявлено.

Освіта

Img desc = ""] 585514 [/ img]

В'ячеслав Богуслаєв є випускником Запорізького машинобудівного інституту. У далекому 1965 році політик отримав диплом за спеціальністю інженер-механік.

Кар'єра і бізнес

Майбутній магнат починав кар'єру з нуля. Закінчивши ВУЗ, В'ячеслав Богуслаєв повертається в рідне місто Уральськ, де його з розподілу призначили на місце машиніста на заводі імені Ворошилова, який зберігся і в наші дні, але має назву Зеніт.

Богуслаєв служив в радянській армії, після якого працював слюсарем в Уральську, а пізніше повернувся в Запоріжжя.

Наверх кар'єра майбутнього нардепа пішла в 1966 році, коли він став інженером-конструктором на Запорізькому моторобудівному заводі, який в майбутньому отримає назву Мотор-Січ.

Начальником відділу рідною заводі Богуславі стане вже в 1969 році, а в 1973 отримає місце директора на Волочиському машинобудівному заводі.

У період з 1988 по 1991 року В'ячеслав Олександрович був генеральним директором об'єднання підприємств Запорізький моторобудівний завод і Волочиський машинобудівний завод, які пізніше були перетворені в Мотор-Січ.

Уже в 1991 - 1994, він стає повноцінним генеральним директором Мотор-Січ. З 1994 по 2006 його роль на підприємстві характеризується, як глава правління і генеральний директор.

У 2012 році Богуслаєв, статки якого становлять сотні мільйонів доларів, офіційно залишає рідне підприємство, пояснюючи це неможливістю поєднання роботи з діяльністю народного депутата.

У політику Богуслаєв, Запоріжжя для якого завжди було центром інтересів, приходить ще на початку 90-х. Підприємець виступає в якості радника першого президента України Леоніда Кравчука, а в 1999 році стає довіреною особою Леоніда Кучми.

У 2004 - 2005 році магнат підтримав тодішнього прем'єр-міністра і кандидата в президенти Віктора Януковича.

У перший раз в парламент В'ячеслав Богуслаєв спробував потрапити ще в 1998 році від блоку Партія праці та Ліберальна партія - разом. Однак, тоді мільйон не зміг пройти передвиборний бар'єр.

У 2006 році олігарх стає народним депутатом від виборчого списку Партії регіонів. Працював в комітеті, який займався проблемами оборонного комплексу, військового та технічного співробітництва та забезпечення національної безпеки і оборони.

Період з 2007 по 2012 року запорізький мільйонер також пробув у Верховній Раді, продовжуючи бути членом Партії регіонів.

Потрапляє і в сьомий скликання парламенту, в якому працює в Комітеті з питань промислової та інвестиційної політики.

Удача знову посміхається Богуслаєву в 2014 році, коли він виграє вибори по мажоритарному округу №77 (Запорізька область). У парламенті був членом одіозної депутатської групи Воля народу.

Результати позачергових парламентських виборів 2019 року виявилися не настільки вдалими для вікового політика. Сенсацією пройшовшої компанії став той факт, що олігарх і досвідчений політик програв вибори по мажоритарному округу №77 молодому весільному фотографу Сергію Штепі.

Багато ЗМІ оцінили цей факт як особисту образу Богуслаєва.

В'ячеслав Олександрович має численні регалії. Є членом правління Українського фонду культури, академіком Академії наук вищої школи, член правління Академії інженерних наук, представник Академії транспорту РФ, почесний професор Національного технічного університету в Запоріжжі, а також президент української Федерації вертолітного спорту.

Має звання Героя України, нагороджений орденами За заслуги, Орденом Ярослава Мудрого, Орденом Дружби, Орденом Трудового Червоного Прапора. Є лауреатом премії Ради міністрів РСР і Державної премії України в галузі науки і техніки. Почесний громадянин Запоріжжя.

В'ячеслав Богуслаєв є одним з найбільш багатих членів українського парламенту. Піком його стану був 2012 рік, коли на його рахунках знаходилося не менше 319 мільйонів доларів.

Однак, згідно з даними податкової декларації, депутат є набагато більш бідною людиною, ніж за оцінкою експертів. Він має особняк в Запоріжжі, земельну ділянку і будинок в селі Сонячне (Запорізька область). Також йому належать кілька десятків об'єктів нежитлового або комерційного будівництва і значні земельні активи. Також є власником прав на бренд Мотор-Січ і тримає в руках значну частину акцій компанії.

У різні роки реєстрував права на фірми Елвейст, Золота Астра, Азов-Трейл 21, Иннова, Співдружність Авіа Буд, Карбаком, Лосиний острів, Юніон, Юпітер, Мотор-Грант.

Є кінцевим бенефіціаром компаній Дубенська мотори, Енерго Сервіс, Борисфен, Східно-Європейський альянс, Курапова, Вертолітні системи, Дніпро-Січ, Стратегія-Ресурс, Металург-Запоріжжя, Медіагрупи Алекс.юа, Нова Хортиця і ряду інших.

Має права власності на чотири товарні знаки і кілька промислових патентів. Богуслаєв має колекцію старовинної зброї, картин і антикваріату.

В якості народного депутата Богуславєв отримував близько 400 тисяч гривень зарплати, а за банківськими вкладами заробив понад 1 мільйон гривень в якості відсотків. Крім того, нардеп регістровал майже 800 тисяч гривень в якості дивідендів.

Депутат має значні кошти на банківських рахунках: понад 3 мільйони гривень, понад 350 тисяч доларів, понад 140 тисяч євро. Крім того, на рахунках його підприємств також знаходяться десятки мільйонів в різних валютах.

Компромат і чутки

В'ячеслав Богуслаєв є одним з найбільш скандальних народних депутатів України. В останні кілька років новини про політику носять виключно скандальний характер.

Перший політичний скандал за участю Богуслаєва стався в 2013 році, коли він виступив одним із співавторів звернення депутатів від Партії регіонів і комуністів з визнанням Волинської трагедії геноцидом поляків.

У тому ж 2013 році Богуслаєв потрапив майже в усі заголовки, після того, як в Мережу потрапив запис, на якому видно, як під час його відпочинку в одному з нічних клубів Москви, на якому видно, як 74-річного нардепа вистачає за промежину дівчина 21 років.

У 2019 підприємство Мотор-Січ звинуватили в поставках деталей для літаків і вертольотів Збройних сил Російської Федерації. Незаконні поставки здійснювалися через підприємства Богуслаєва, зареєстровані в РФ.

Політик порушив не тільки морально-етичні норми, а й пряму заборону уряду на експорт товарів військового або подвійного призначення на територію Росії з метою військового використання.

Крім того, Мотор-Січ і особисто Богуслаєва звинуватили у співпраці та торгівлі з ДНР. На даний момент дані звинувачення в ЗМІ розслідується СБУ та іншими правоохоронними органами, які проводять масштабні оперативно-слідчі дії.

Слідом за позбавленням депутатського мандата, Богуслаєв позбувся і контролю за рідним підприємством Мотор Січ. Відразу ж після програшу на виборах маловідомому кандидату від Слуги народу, вперше за всю історію наглядову раду підприємства проголосував нема за одвічного генерального директора.

Фотографії

Вячеслав Богуслаев

Вячеслав Богуслаев

Вячеслав Богуслаев

Відео

Посилання

http://www.motorsich.com/rus/profile/president/