Сьогодні Юрій Юрійович Вітренко - у числі претендентів на прем'єрське крісло в Україні. Такий прогноз зробив дніпропетровський олігарх Ігор Коломойський. Якими ж скандалами, крім премії «за взяття Газпрому», відомий кандидат у прем'єри? Читайте усі скандальні подробиці.
Біографія
Народився 17 вересня 1976 року.
Знак зодіаку Діва. За східним гороскопом: рік Вогняного Дракона.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 42 роки.
Захоплення: спорт, футбол, гірські лижі, гольф, кайт-серфінг.
Уперше про можливе прем'єрство Юрія Юрійовича Вітренко відомий український підприємець-мільярдер Ігор Коломойський заявляв ще у травні 2019 року. Згодом у інтерв’ю програмі Бігус.Інфо дніпропетровський олігарх казав про те, що Юрій Вітренко та Андрій Коболєв можуть рухатися далі кар'єрними сходинками.
Тепер власник «Привату» пророкує пост прем'єра Юрію Вітренко. Друга кандидатура на цю посаду, на його думку, - новообраний заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.
Давайте поговоримо більш докладно про скандали, у яких був замішаний Юрій Вітренко. Адже прогнози депутата-мільярдера часом збуваються. Наприклад, раніше олігарх, перебуваючи у Ізраїлі, передбачив призначення главою АП юриста Андрія Богдана.
Читайте про премії Юрія Вітренка «за взяття Газпрому», про рахунок його дружини в Ліхтенштейні. Дізнайтеся його «газові погляди». І якими будуть перші кроки нового прем'єра, який займе посаду?
Сім'я
Дитинство та юність Юрія Вітренка, названого на честь батька, пройшли у Києві. Батьки: батько Юрій Миколайович Вітренко (21.09.1947 р.н.) - екс-чиновник зі стажем. За часів прем'єрства Миколи Азарова займав пост заступника міністра економіки України. Перед призначенням на цю посаду очолював департамент закупівель у Кабінеті міністрів Юлії Тимошенко.
Мати: Наталія Михайлівна Вітренко (28.12.1951 р.н.), відомий політик із лютими антімайданівськими поглядами, лідер Прогресивної соцпартії України. Як відзначають відкриті джерела, у своїх інтерв'ю наш герой відзначав, що не повинен виправдовуватися із приводу діяльності своєї матері. І, незалежно від її політпоглядів, син любить її.
До речі, батьки Юрія Юрійовича Вітренко розлучилися, коли йому було 15 років. Згодом він жив із батьком. Подружжя розійшлося, як стверджують ЗМІ, у момент розпаду СРСР через політичні погляди Наталії Михайлівни. Можлива причина розриву стосунків - стрімка кар'єра батька, дружина-скандалістка якому не потрібна.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Ірина. Пара познайомилася під час навчання в університеті. Ірина, як і чоловік, закінчила навчальний заклад із червоним дипломом. Згодом продовжила навчання за кордоном. Працювала у міжнародних корпораціях України, Польщі, Великобританії на керівних посадах.
Діти: дві доньки Христина (2004 р.н.) і Маргарита (2015 р.н.), син Григорій (2007 р.н.)
Освіта
Юрій пішов вчитися по стопам батьків. У 1996 році закінчив із червоним дипломом Київський національний економічний університет. Вивчав міжнародну економіку.
Через рік закінчив на «відмінно» магістратуру цього вищого навчального закладу. Проходив практику в Америці, в Університеті науки й техніки штату Айова.
1997-2000 рр. - навчання у аспірантурі Інституту міжнародних відносин. Практикувався і стажувався за кордоном.
Кар'єра і бізнес
Свій перший досвід отримав у 15 років. Працював помічником бухгалтера в ПАТ «Укрінбанк». Як повідомляють відкриті джерела, у 2014 році представники Всеукраїнської ГЖО «Дар Життя», яку очолювала мати нашого героя Наталія Вітренко, саме через цей банк хотіли перевести на територію РФ 2 млн. грн.
Після практики і отриманого досвіду зайняв у 1992 році пост аналітика в Українській фінансовій групі. Працював тут, згідно даним ЗМІ, протягом року у вільний від стаціонарної навчання час.
Із 1995 року обіймав посаду спеціаліста другої категорії того ж банку, де починав свою трудову діяльність.
Через 2 роки протягом 4-х років - співробітник PricewaterhouseCoopers.
Із 2002 р. брав участь у розробці стратегії НАК «Нафтогаз України».
У 2004 р. повернувся із навчання, керував управлінням корпоративних фінансів НАК «Нафтогаз України». Був заступником начальника Департаменту економіки й цінової політики компанії. Буквально за рік звільнився за власним бажанням через нібито упереджене ставлення політкерівництва України до його прізвища.
Потім протягом року працював у лондонському підрозділі банку Merrill Lynch. Намагався створити із партнерами новий роздрібний банк, але безуспішно.
2006-2007 рр. - радник, згодом - головний радник голови правління НАК «Нафтогаз України».
2008-2010 рр. - старший віце-президент і головний операційний директор фонду ПІ «Амстар Європа» (США).
2008-2014 рр. - один із організаторів із реструктуризації міжнародних боргів НАК «Нафтогаз України».
Із 2010 року по теперішній час - гендиректор ІК AYA Capital ( «ЕйВайЕй Кепітал»). Юрій Вітренко - засновник цієї компанії. До роботи директораі з розвитку бізнесу в НАК «Нафтогаз» повернувся в 2014 році.
Компромат і чутки
Юрій Юрійович відомий своїм антиросійським пафосом. Поряд із Андрієм Коболєвим і Петром Порошенко наш герой популяризував ідею, що Україна поза «газової голки» Російської Федерації. Тільки фактично країна закуповує той же російський газ. Просто робить це у обхід: із великою переплатою посередникам через Угорщину та Словаччину.
Ця ж трійця «піарилась» у той час, коли у нас ув країні виник дефіцит газу. Під час холодів 2018-го довелося купувати паливо за високу вартість на міжнародних біржах.
Коштів не вистачало, і «Нафтогаз» у особі Юрія Вітренка та Андрія Коболєва закликав українців зменшити у своїх оселях температуру та перечекати холод таким чином. Далі було закриття шкіл, дитсадків.
У березні 2018 року Юрій Вітренко був одним із натхненників скандальної акції «Прикрути». Про це писали відкриті джерела, називаючи «Нафтогаз» за байдужу політику до жителів України, яким довелося мерзнути, та ще й розплачуватися за холод, бездіяльною компанією.
Після того, як «Нафтогаз» здобув перемогу в суді над «Газпромом», і російський монополіст розірвав із Україною контракти, цілі міста із огляду на горе-політику «Нафтогазу» залишилися без газу. А потім його почали купувати за завищеними цінами.
Премія «за взяття Газпрому» - один із головних скандалів, пов'язаних із особистістю Юрія Вітренка. Практично одночасно із Андрієм Коболєвим фінансист відправив її за кордон. ЗМІ писали про вражаючих сум премії. ЗМІ писали про вражаючі суми премій.
Займаючи посаду комерційного директора, наш герой разом із головою правління «Нафтогазу» отримали мільйонні премії. 20.09.2018 р. Юрій Юрійович перерахував із рахунків «Ощадбанку» на рахунок своєї благовірної у Ліхтенштейні 1 млн. 900 тис. євро та 2 млн. 900 тис. доларів. Про це повідомляли відкриті джерела.
Цікаво, що декларація Юрія Вітренка на сайті Національного агентства із питань запобігання корупції відсутня, оскільки, судячи з його слів, декларування для співробітників компанії є неприйнятним. Про його гучну заяву з цього приводу писали ряд ЗМІ.
До речі, Андрій Коболєв із 2017 року припинив звітувати про свої доходи. Тож яка зарплата у нашого героя, - невідомо. Згідно з даними ЗМІ, місячна заробітна плата його шефа Андрія Коболєва у 2018-му році становила 2,08 млн. грн.
Незабаром стало відомо, що обидва відомих «нафтогазівця» знаходяться у стані конфлікту. Звіт, який випустило управління департаменту маркетингових досліджень компанії під керівництвом Юрія Вітренка, головним винуватцем провалу реформ підприємства представляв Андрія Коболєва.
За даними відкритих джерел, трансформація «Нафтогазу», зазначена у звіті, не виконувалася із 2017 року, що загрожувало розвалом. У відповіді голови правління компанії повідомлялося, що він у невіданні щодо подібних цілей. І його головне завдання - фінансове оздоровлення. Як воно відбувалося, громадяни країни змогли на собі відчути після багаторазового підвищення тарифів.
Що стосується подальших дій українського прем'єра, хто б ним не був, однією із основних проблем для нього та країни у цілому буде припинення із 1.01.2020 р. дії договору на транзит і постачання російського газу в Україну.
На даний момент погляди нинішнього керівництво НАК «Нафтогаз» і «Газпрому» кардинально протилежні. І хоча населенню обіцяють зниження тарифів із осені 2019-го буквально вдвічі, перспективи цього не дуже великі. Адже РФ наполягає на знятті штрафів, яких компанія домоглася через Стокгольмський арбітраж. Та й транзит через Україну залишати не мають наміру.
Сьогодні ряд відкритих джерел розповідають про фаворитів гонки на посаду прем'єра. Про те, що Юрій Вітренко може бути новим прем'єром, повідомляє і соцмережа Facebook. Передплатники тут же відреагували. Хтось назвав Юрія Юрійовича таємним мільярдером. Інші охарактеризували Коболєва-Вітренко як дві «токсичні фігури». Треті назвали їх «злодіями»...
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 12 тис. 921 осіб.
Офіційний сайт AYA Capital («ЕйВайЕй Кэпитал») Адреса: 01001, вул. Володимирська, 49А, 5 поверх, м. Київ, Україна. Телефони: +38 (044) -392-20-30, +38 (044) 392-20-31. Електронна адреса: info.aya@ayacapital.com
Офіційний сайт групи «Нафтогаз» Адреса: 01601, вул. Б. Хмельницького, 6, м. Київ, Україна. Телефон гарячої лінії «Нафтогазу»: +38 (044) 586-33-30.