Біографія

Антон Володимирович Яценко уродженець Києва, народився 13 липня 1977 року. Є доктором економічних наук, політиком, громадським діячем. Балотувався і пройшов в раду як безпартійний депутат по Черкаській області. Судимість відсутня.

Сім'я

Одружений, виховує з дружиною трьох дітей - двох синів і дочку.

Освіта

По закінченню школи вступив до Київського економічного інституту менеджменту, де по закінченню отримав спеціальність менеджера-економіста. У 2002 році отримав другий диплом за фахом юрист в тому ж Київському національному економічному університеті. Захистив кандидатську дисертацію при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Антон Яценко

Кар'єра і бізнес

Після отримання спеціальності менеджера-економіста почав роботу помічника-консультанта народного депутата. На початку 2000-х протягом року працював завідувачем інформаційно-аналітичного відділу Управління суспільно-політичних питань при Адміністрації Президента України. На той момент президентом країни був Леонід Данилович Кучма. Піднімаючись по кар'єрних сходах далі в різний період часу, обіймав посади: помічника першого віце-прем'єра України, проректора Київського економічного інституту менеджменту, першого віце-президента Тендерної палати України. З 2007 року вирішив піти в політику, з цього року і по 2012 був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко». Будучи в парламенті, займався питаннями врегулювання ринку державних закупівель, замовлень, конкурсів і діяльності держпідприємств комітету Верховної ради. Але в 2011 році переходить в «Партію регіонів», в складі якої і відправляється на наступні парламентські вибори. Верховна рада надовго стала його місцем відмивання фінансів і розвитку особистої діяльності. Так, будучи в складі верховної ради, був головою з питань цінних паперів фондового ринку, вивчав діяльність рейтингових агентств з питань фінансів і банківської діяльності.

У 2014 році вийшов зі складу «Партії регіонів», займаючи посаду голови підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення. На наступні вибори в 2018 році потрапив від партії «Відродження», був заступником партії, членом президії.

Антон Яценко

Компромат і чутки

Згідно з відкритими джерелами Антон Володимирович Яценко отримав прізвисько «хрещений батько тендерної мафії», якому завжди вдавалося уникати відповідальності за будь-якої влади.

Яценко є розробником «продуманої схеми» згідно з якою будь-які тендерні закупівлі виявилася в повній владі корупціонерів супроводжуючись кримінальним процесом. При його схемах державний бюджет країни щорічно втрачав велику суму коштів в розмірі кілька мільярдів гривень. Яценко ініціював законодавчу ініціативу під назвою «тендерна палата», що зобов'язувало частина державних підприємств здійснювати закупівлю якихось «інформаційних технологій» на базі структур, керованих самим Яценко. 

Але по факту ці інформаційні послуги, що надаються Яценком, не мали як такої користі, а тільки несли збитки. Так, наприклад кілька альбомних листків з печаткою в якій значилися цитати з Закону «Державних закупівель» обходилися бюджету країни в 4% від самої закупівлі. Кошти за інформаційні послуги перераховувалися на кілька фірм, які були зареєстровані на близьке оточення пана Яценка. Після чого всі фінансові струмочки прямували на єдиний рахунок у компанію «Роял фінанс» через «Брокбізнесбанк». Звісно, можна було вибрати будь-який інший банк, через який можна було провести фінанси, але цей банк став товариським підмогою. Так як під час прем'єрства Юлії Тимошенко цим банком керував Сергій Буряк, який був хорошим другом Яценко, з яким вони планували «обдурити платників податків». Схема була ідентичною, що і при розкручуванні тендерної палати - за те, що клієнти надсилали податкову звітність в електронному вигляді, через банк Буряка фірма «Роял фінанси» отримала на рахунок 2,2 млрд.грн. Але їх махінації стали занадто явними і Яценко вирішив тимчасово залягти на дно. Сама компанія «Роял фінанс» була офіційно ліквідованої, на цей момент компанією керував якийсь тричі судимий наркоман Василь Нікіфоров, який помер при загадкових обставинах. На ті обставини навіть не порушувалася кримінальна справа.

Коли Янукович прийшов до влади, то Яценко швиденько переметнувся з партії «БЮТ» до регіоналів і вже в 2012 році пішов в депутатство в складі регіоналів. Сайт Верховної Ради ретельно відстежує «перебіжки» тих чи інших депутатів з фракції у фракцію. Яценко максимально довго намагався втриматися в рядах регіоналів і вийшов з фракції тільки після втечі Януковича.

Відкриті джерела повідомляють, що Яценко зареєстрував декларацію в якій сказано, що він має нерухомість, загальною вартістю більш ніж на 10 мільйонів доларів, але тільки не на своє ім'я, а на свого тестя Івана Кравчука. 

Інші родичі, та й сім'я самого нардепа теж не скривджена щодо наявності рухомого та нерухомого майна. Так, тільки на момент 2015 роки сім'я депутата мала в своєму особистому користуванні більше 8-ми тисяч квадратних метрів нерухомості в центрі Києва. Сестра Антона - Дар'я є власницею кількох квартир, відомо про три з них. Дружина Людмила разом з чоловіком і дітьми прописані в житловому столичному будинку по вул. Артема. Територія будинку згідно з відкритими джерелами становить 611 кв.м. Тесть Яценка володіє декількома квартирами, які здаються в оренду. Одне з приміщень орендував чиновник з Одеси. До володінь тестя також відносяться декілька нежитлових приміщень, частина з яких здається в оренду. Якщо прикинути орієнтовну вартість квадратного метра житла в столиці, то загальна сума, вкладена в житло і приміщення сім'ї Яценко дорівнює приблизно 33 млн доларів. Сім'я Яценко також задекларувала кілька автомобілів, але власником всіх їх є нібито не сам Антон Володимирович, а вищевказане його близьке, родинне оточення: діти, дружина, тесть та інші.

У 2010 році будучи депутатом БЮТу Яценко потрапив в ДТП, при якому він за правилами не поступився дорогою автомобілю лада. Антону Володимировичу вдалося швидко зам'яти цю справу, так як після нетривалої бесіди водій лади швидко покинув місце ДТП без будь-яких заяв та претензій. 

Але на жаль це була не єдина ДТП з його участю. Входячи до складу регіоналів Яценко в 2012 році перебуваючи в нетверезому стані, став винуватцем ДТП, в якому загинула людина. Це подія трапилася під містом Умань, коли народний депутат їхав в мерседесі, яким і в'їхав в автомобіль «Деу Нексія». Само собою винуватець ДТП Яценко свою провину в п'яному смертельному ДТП всіляко заперечував. При аварії водій нексії загинув, троє пасажирів його авто отримали травми, з якими потрапили до лікарні. 

Останні новини пов'язані з нардепом Яценко, повідомляють, що його підозрюють у вбивстві юристки Ірини Ноздровскої. Під час того, як Яценко промишляв тендерними схемами Ноздровська працювала у нього юристом. Але під час Майдану верх взяла справедливість і бажання допомогти країні, і Ірина вирушила на Майдан, залишивши роботу у Яценко. Своє завзяття справедливості вона вирішила застосувати в розслідуванні корупційних схем Яценко і частково їй це вдалося. За час розслідування вдалося зруйнувати схему по монетизації сфери оцінювання. Але за час розслідування Ірина неодноразово отримувала погрози на життя, зокрема сам Яценко знаючи її номер телефону дзвонив і намагався вплинути. В ході розслідування вбивства Ноздровскої стало відомо, що знайдений головний підозрюваний, який і взяв всю провину на себе і розповів, що він убив Ірину декількома ножовими ударами в шию і нібито діяв сам, але сім'я Ірини в цьому сумнівається і головним винуватцем смерті Ірини вважають саме Антона Яценко. 

Фотографії

Антон Яценко

Антон Яценко

Відео

Посилання

Фейсбук