Анатолій Соловйович Федорчук потрапляв у цілу низку скандалів. У Криму у градоначальника громадськість виявила ласу нерухомість: квартиру в елітному житловому комплексі. Тільки сам мер усе заперечує. Градоначальник також потрапив у скандал через угоду із «Рошен». Та був розкритикований новообраним президентом України Володимиром Зеленським. Давайте поговоримо про це більш детально. Дізнайтеся усі деталі скандалів.

Біографія

Народився 26 листопада 1959 року.

Знак Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Земляного Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 59 років.

Уже понад 10 років Бориспільська міська мерія «процвітає» під керівництвом Анатолія Соловйовича Федорчука. Не так давно новообраний президент України Володимир Зеленський у досить різкій формі розкритикував діяльність бориспільського градоначальника.

Володимир Олександрович публічно заявив про нездатність міського голови Борисполя вирішити проблеми з місцевим озером. Відкриті джерела повідомляють про те, що 10 липня 2019 го року глава держави провів нараду із бориспільськими чиновниками.

Анатолій Федорчук

При вході до мерії головнокомандувачу передали запитання пересічних жителів міста. Однин із представників городян цікавився: якщо на очистку водойм було виділено 1 млн. 700 тис. грн., то із якої причини шар фекалій у озері міста сягає 1-го метра?

При зустрічі з мером міста Володимир Зеленський переадресував запитання з народу градоначальнику. У відповідь мер заявив, що гроші, виділені на очищення, він не краде. І для перевірки витрат бориспільської мерії порекомендував звернутися до правоохоронних органів.

Давайте дізнаємося подробиці цього та інших скандалів, у яких був замішаний глава міста Бориспіль. Читайте також про те, чому він готовий подарувати свою нерухомість? Скільки отримує бориспільський чиновник? Скільки заощаджень на його банківських рахунках? І якою нерухомістю він володіє?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у селі Малий Скнит, що у Славутському районі Хмельницької області. Тут майбутній мер Борисполя народився й виріс.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Наталія Іванівна. Колишнє місце роботи дружини: Фінансове управління виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Діти: дочка Олена.

Освіта

Після закінчення школи служив у армії. Був призваний у 1978 році.

Після проходження строкової військової служби і повернення у 1980 році додому, вступив до Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького.

Закінчив вищий навчальний заклад у 1985 році. Отримав кваліфікацію вчителя історії.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав після закінчення інституту. Протягом 2-х років працював за фахом. Викладав історію у Бориспільській середній школі №7.

Потім змінив сферу діяльності. І протягом 5-ти років служив у правоохоронних органах.

Наступні 4 роки йде працювати в охорону. Був спочатку начальником відділу безпеки, а згодом - заступником гендиректора із персоналу київської організації, що займається виробництвом ковбасних оболонок. Обіймав чільні посади на підприємстві ЗАТ «ПентоПак» із 2002-го по 2006-тій рр.

Потім балотувався у мери міста Бориспіль. Успішно займав пост градоначальник із 2006-го року. Уперше балотувався як висуванець від Бориспільського осередку політсили Юлії Тимошенко БЮТ. Блок брав участь у парламентських виборах 2002, 2006, 2007 рр.

Вибори 2010 року - глава Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету, переобраний главою від «Партії регіонів».

Вийшов із фракції «Партія регіонів» із огляду на Революцію Гідності у 2014-му році.

Із 2015 року по теперішній час - голова міської ради Борисполя у шостому скликанні. Балотувався від політпартії «Наш край».

Компромат і чутки

Один із найгучніших скандалів, пов'язаний із особистістю глави Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету Анатолія Соловйовича Федорчука, мав місце у вересні 2015 року. Про те, як мер Борисполя зганьбився, повідомляють ряд ЗМІ.

Скандал вибухнув у зв'язку із передачею 20 гектар землі ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен», яка належить місту, дочірньому підприємству «Кондитерській корпорації «Рошен», що знаходиться у власності тепер уже екс-президента країни, а на той момент - чинного глави держави, Петра Порошенка.

Цікаво, що Бориспільська міськрада проголосувала «за» виділення земельного наділу під будівництво комплексу без аукціону. Бориспільський міський голова пояснив такий крок чиновників не їх власними інтересами. Згідно із твердженнями градоначальника, це сталося, щоб… утримати потенційного інвестора.

Адже нібито звичні законні шляхи у місті не функціонують. А «Рошен» - єдина фірма, яку всерйоз зацікавила ця земля. І саме такий спосіб передачі земельних наділів, за словами мера, допомагає утримувати інвесторів у Борисполі.

Відомості з держреєстру на нерухоме майно

Поки відкриті джерела «смакували» подробиці цього скандалу, громадськості з огляду на те, що земельна кадастрова карта України стала доступною, вдалося дізнатися, що у бориспільського градоначальника є квартира у Криму. «Злощасна» нерухомість знаходиться у елітному житловому комплексі селища міського типу Гаспри, що на південному березі Кримського півострова.

Квартиру було куплено за часів 1-шої каденції Анатолія Соловйовича, у 2008 році. А через 3 роки переписано на його дочку. Згідно із даними ЗМІ, «сусіди» мера у Криму - Микола Стариченко, глава бориспільської ради підприємців, і Василь Родіонов, генеральний директор ЗАТ «ПентоПак», а також екс-шеф градоначальника Борисполя. Нагадаємо: трійця входила до складу виконкому міської ради Борисполя 5-го скликання.

Щоправда, сам мер від елітної квартири всіляко відхрещувався. Більш того, він називав цю інформацію «елементом брудної виборчої кампанії своїх опонентів». Як відзначає видання Kievvlast, міський голова Борисполя назвав ці відомості «квіточками». І заявив, що готовий подарувати те, що належить йому або дружині за межами Борисполя.

Підтвердження про співвласників апартаментів

Згідно із декларацією нашого героя за 2018 рік, йому належить житловий будинок у Борисполі площею 214,40 кв. м, гараж на 27,60 кв. м та земельна ділянка на 1 тис. квадратів. Із об'єктів незавершеного будівництва значиться господарська будівля площею 31,9 м².

Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи (Виконавчий комітет Бориспільської міськради), - 637 тис. 757 грн. (понад 50 тис. грн. на місяць). Банківські відсотки, - 8 тис. 423 грн. і 7 тис. 428 грн. Пенсія - 80 тис. 140 грн.

Зарплата дружини у 2016 році (Фінансове управління виконавчого комітету Бориспільської міської ради), зазначена декларантом, - 5 тис. 619 грн. У наступних деклараціях джерела доходу дружини відсутні.

Грошові активи мера у 2018 році: на його різних банківських рахунках 8 тис. 717 доларів, 10 тис. 381 грн., 7 тис. 752 долари і 67 тис. 829 грн. До речі, за 2 роки до цього (згідно із декларацією мера за 2016 рік), на його банківських рахунках було 126 тис. 473 грн., 8 тис. доларів та 67 доларів.

Дискусія Анатолія Федорчука з Володимиром Зеленським

Якщо повернутися до суперечки градоначальника Борисполя із президентом Володимиром Зеленським, про яку йшлося на самому початку статті, то варто відзначити, що дискусія із главою держави закінчилася невизначеною відповіддю мера. У відповідь на запитання президента, чи планує глава Бориспільської міської ради чистити забруднені фекаліями озера, Анатолій Соловйович видав досить дивну тираду.

Як відзначають ряд ЗМІ, за словами мера, наявність фекалій пов'язана із низькою культурою городян. Володимир Олександрович перервав його: «Тобто вони метр нагадили, ви хочете сказати?» Тут градоначальник і зовсім розсмішив главу держави, сказавши: «Є й такі приклади».

За словами мера Борисполя, чиновники вклали у створення міських зон відпочинку дуже багато грошей. Володимир Зеленський парирував: «Я такого ще не чув. Люди винні, що ми не почистили». І додав: «Це ще хтось із міністрів, я пам'ятаю, я ще не був президентом, сказав, що у нас люди дуже багато їдять, а у вас зворотня ситуація: вони дуже багато ...»

Фотографії

Анатолій Федорчук

Анатолій Федорчук

Анатолій Федорчук

Відео

Посилання

Офіційний сайт, Бориспільська міська рада. Адреса, контакти, телефон: 08300, вул. Київський шлях, 72, м. Бориспіль, Київська область, Україна, +38 (04595) 6-02-35, +38 (04595) 6-02-35.