Підприємець, громадський діяч, меценат, колишній радник голів Запорізької і Дніпропетровської облдержадміністрацій, керівник програми "Регіональний розвиток" аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (UIF).

Біографія

Родился 21 декабря 1977 года в Луганске.

Грає у футбол, займається бігом і плаванням, любить ділову і сучасну українську літературу.

На волонтерських засадах читає лекції про державне управління та менеджмент.

Сім'я

Виховує сина.

Освіта

У 1994 року закінчив загальноосвітню школу № 20 в Луганську.

У 1999 році закінчив Східноукраїнський університет ім. Даля за спеціальністю «Фінанси і кредит».

Рідні мови - російська та українська, вільно говорить англійською.

Кар'єра і бізнес

У 1998 році, ще під час навчання в університеті, почав працювати менеджером з продажу реклами в луганській регіональної редакції газети «Теленеделя». Коли в Луганську відкрилася радіостанція «Європа Плюс», отримав пропозицію стати її комерційним директором.

 

У 1999 році під час фінансової кризи власник Українського медіа холдингу Борис Ложкін продав частину бізнесу в луганській «Теленеделе» місцевим інвесторам, і Голик став керівником і співвласником нової компанії, яка видавала газету, а також володіла радіостанцією, газетою безкоштовних оголошень, компанією зовнішньої реклами та роздрібною мережею розповсюдження газет і журналів.

 

Компанія стала найбільшою в регіоні, а тиражі «Теленедели» і доходи від реклами можна було порівняти з київським і дніпропетровським версіями.

 

У 2007 Голик продав медіа-бізнес в Луганську і відкрив новий - газету і сайт безкоштовних оголошень «Бесплатка». Влітку 2013 року його компанія стала одним з найбільших видавничих будинків по доходах від реклами.

 

У 2012 році керівник радіо-групи УМХ Валентин Резніченко запросив Голика для збільшення зборів від реклами на радіостанціях холдингу. Це кадрове рішення Резніченка принесло УМХ істотне зростання прибутку.

 

Незабаром після продажу УМХ Борисом Ложкіним в 2013 році Резніченко та Голик залишили компанію.

 

Після перемоги на президентських виборах Петро Порошенко, який був одним з акціонерів УМХ, призначив Ложкіна головою своєї адміністрації. За рекомендацією Ложкіна в 2015 році президент призначив Резніченка головою Запорізької обласної державної адміністрації, а через місяць перевів його на таку саме позицію в Дніпропетровську ОДА. В обох випадках Резніченко запросив Голика бути своїм позаштатним радником.

 

У 2019 президент Володимир Зеленський змінив низку голів ОДА України, в тому числі і Резніченка. Разом з ним пішов і Голик.

 

З липня 2019 року Голик очолює програму "Регіональний розвиток" аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (UIF).

 

 

Робота в Дніпропетровській ОДА: десятки шкіл, лікарень, доріг

 

У роботі з Резніченко Голик займався цілим рядом проектів: брав участь у формуванні інфраструктурної та бюджетної політики, впроваджував системи ProZorro і iGov (спільно з Дмитром Дубілетом з банків Приват і Моно), вплинув на формування нової архітектури сучасних шкіл і дитячих садків, брав участь в побудові системи контролю якості робіт з будівництва автомобільних доріг області і так далі.

 

Резніченко пропрацював губернатором довше за всіх своїх попередників - 4,5 року. За цей час він і Голик, будучи в минулому партнерами по бізнесу, а потім - соратниками в держуправлінні, досягли відчутних результатів роботи.

 

В цілому «команда Резніченко» реалізувала за цей час близько 2000 інфраструктурних проектів, звіт про виконану роботу зайняв майже 300 сторінок.

 

В інтерв'ю впливовій газеті «Дзеркало тижня» Голик заявив, що «перелік зробленого буде доповнюватися і після нас, тому що ми побудували ефективну систему. Точніше, ми її "хакнули" - розібралися, чому вона не працювала раніше, і переписали код. Тепер вона працює».

 

 

Дороги

 

Протягом майже всієї своєї роботи в Дніпропетровській ОДА Голик був одним з найжорсткіших критиків Укравтодору за ігнорування доріг між обласними центрами Дніпропетровської області. Через таку політику Укравтодору Дніпропетровська ОДА самостійно капітально відремонтувала трасу Дніпро - Запоріжжя. Пізніше адміністрація почала робити дорогу з Дніпра до Решетилівці Полтавської області, яка забезпечить якісне автосполучення з Києвом вперше за всі роки Незалежності.

 

Згідно зі звітом ОДА, було зроблено більше 500 доріг в містах і селах області. Сумарно їх протяжність становить понад 1 500 км, і, як сказав Голик, це в 1 500 разів більше, ніж було зроблено будь-ким до того.

 

В одному зі своїх інтерв'ю Голик зазначив, що ОДА не рахувала дороги в кілометрах: «Ми змушені займатися, в тому числі, і трасами Укравтодору через дурну радянську звичку - робити дороги ділянками, мовляв, а давайте в цьому році зробимо одну ділянку, а на наступний рік - другу. Ні, давайте всю трасу зробимо за один рік! Якщо зроблено 15 км, а 25 - ні, то не можна говорити, що роботу закінчено. Або вся траса має бути зроблена, або результату немає. Але Укравтодор профінансував лише шматок траси Дніпро - Запоріжжя, тому ми взяли і самі доробили її повністю».

 

Школи

 

Дніпропетровська область побудувала і реконструювала кілька десятків шкіл, які визнані найкрасивішими в країні.

 

Всі школи, що реконструюються Дніпропетровською ОДА, - яскраві зовні і всередині. У кожній з них є інтерактивні дошки, проектори, комфортні меблі, комп'ютери. При школах побудували нові котельні, що працюють на альтернативних джерелах енергії. Матеріали, використовувані при реконструкції, - енергозберігаючі.

 

«Довгий час вважалося, що держава повинна будувати щось дешеве і жахливе. Ми краще заплатимо трохи більше, але зробимо так, що діти почнуть краще вчитися, а вчителі - краще вчити», - заявляв Голик.

 

З 1 000 шкіл Дніпропетровщини в 225 впроваджено інклюзивну освіту. Школи від самого входу - безбар'єрні. В них є не тільки пандуси, а й підйомники.

 

Дитячі садки

 

У команді Резніченка Голик вважався ідеологом нової архітектури дошкільних установ. Тому в області з'явилися дитячі садки в формі бджолиних стільників і в стилі скандинавської архітектури - з гігантськими вікнами від стелі до підлоги з підігрівом.

 

За 4,5 року було побудовано і реконструйовано понад 60 дитячих садків.

 

Спортивні об'єкти

 

За словами Голика, "коли в ОДА почали думати, які мають бути футбольні поля, підрахували гроші в бюджеті, то вирішили робити повнорозмірні поля з професійним покриттям - на таких саме полях тренується не тільки українська збірна з футболу, а й іспанська «Барселона».

 

Таких стадіонів побудовано 20, і ще 30 в процесі будівництва.

 

Медицина

 

З числа найбільш знакових об'єктів медицини виділяються обласна дитяча поліклініка і неонатальне відділення на вул. Космічна, педіатричне відділення та відділення дитячої хірургії лікарні ім. Руднєва. Ці медустанови отримали не тільки нові корпуси і яскравий дизайн, а й понад 500 одиниць нового сучасного обладнання.

 

Всього було побудовано і реконструйовано 36 медустанов.

 

В цьому році в Дніпропетровській області почали працювати 18 нових сільських амбулаторій.

 

Бюджет і ProZorro

 

За останні чотири роки зареєстровані в Дніпропетровській області підприємці виграли торгів в системі ProZorro на суму понад 120 мільярдів гривень.

 

Кожен десятий підприємець України, що працює через ProZorro, з Дніпропетровської області.

 

За даними Голика, Дніпропетровська ОДА вклала в інфраструктуру області близько 30 мільярдів гривень, чим спровокувала розвиток нових бізнесів і зростання зарплат.

 

«Немає сенсу багато говорити про інвестиційний клімат - досить грамотно управляти бюджетом і розставляти пріоритети, і ринок почне розвиватися», - вважає Голик.

 

Якщо в 2014 році бюджет Дніпропетровської області виділяв на розвиток інфраструктури 622 млн грн., в 2018 році Резніченко довів ці витрати до 8,5 млрд грн. Тобто бюджет розвитку області зріс з 5% до майже 62%.

Плани

 

Голик неодноразово заявляв, що в результаті завершення реформи децентралізації влади інститут «губернаторів» має припинити своє існування, і Резніченко має стати останнім губернатором Дніпропетровської області.

 

У 2018 році на форумі, присвяченому децентралізації, заявив, що будівлю Дніпропетровської ОДА після цього можна перетворити в п'ятизірковий готель, якого так не вистачає Дніпру, а влада в області перейде в руки префекта і об'єднаних територіальних громад.

 

Голик так само підкреслював, що він не є політиком і після роботи в ОДА повернеться в бізнес.

 

Відповідаючи на запитання «ДТ», чи надходили йому пропозиції попрацювати в інших держорганах, він сказав, що так - надходили.

 

«Це дещо несподівано для нас. Нам здавалося, що у фокусі уваги всіх завжди Київ і центральні органи держвлади, і що нікому немає діла до того, що відбувається в окремо взятій ОДА. Але виявилося, що наші результати багатьом цікаві, як і наш досвід. Розумієте, ми менеджери, не політики. Нас можна запросити під конкретну задачу, і ми її вирішимо. Але я впевнений, що за кожною командою менеджерів має йти команда політиків, яка їх закриває від божевілля з боку, пояснює суспільству, що менеджери роблять, і продає їхні успіхи. Ми для себе вирішили повернутися в бізнес. Але якщо від якоїсь команди політиків або політика, чиї життєві цінності нам близькі, надійде пропозиція включитися в рішення цікавою завдання, яке може стати ще одним прекрасним кейсом "як вийшло", думаю, домовленість буде», - сказав Голик.

 

Через деякий час Голик був помічений на робочій зустрічі Президента Володимира Зеленського з представниками дорожньої галузі, в тому числі, з Укравтодором.

 

Благодійність

 

Голик є активним учасником участю світового руху Book Crossing. За чотири роки роботи в Дніпропетровській ОДА він за особисті кошти забезпечив школи, лікарні та інші установи тисячами книг українських видавців, наприклад, видавництва «Фоліо».

 

Надає матеріальну та фінансову підтримку спортивним командам, ветеранам АТО та ООС.

Компромат і чутки

За час роботи в Дніпропетровській ОДА Голик в скандалах не був відзначений.

Фотографії

Юрій Голик

Юрій Голик

Юрій Голик

Відео