Біографія

Депутат Олександр Семенович Пресман народився 10 квітня 1961 року в Києві. І здобув освіту інженера-сантехніка. Працював в державних структурах, потім пішов в приватний сектор, поїхав в Америку і повернувшись був помічником депутата. З 2010 року є депутатом Одеської області. А в 2012 році став народним депутатом Верховної Ради України. Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Олександр Пресман

Олександр Семенович є фігурантом чотирьох кримінальних справ, дружить з багатьма одіозними особистостями і відвертими бандитами. Був замішаний в антикорупційних скандалах.

Пресман є президентом волейбольного клубу "Джінестра" та визнає своїм "Київ-спорт-клуб". Заперечує свій зв'язок з мафією і до сих пір є сполучною ланкою з угрупованнями, які в 90-е займалися рекетом.

У 2019 Олександр Семенович не потрапив до Верховної Ради, на його окрузі переміг представник Зеленського.

Сім'я

Одружений - Пресман Олександра, четверо дітей.

Олександр Пресман

Освіта

У 1983 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут і отримав освіту інженера-сантехніка.

Кар'єра і бізнес

З 1983 року Пресман працював в "Міннефтегазстрой СРСР".

У 1989 році став заступником начальника УПТК в "Главукрнефтегазстрой".

У 1991-1998 роках працював в приватному секторі.

У 1992 році виїхав до Америки до сім'ї.

У 1998 році Пресман повернувся в Україну і став працювати помічником народного депутата України Віктора Разводовского.

У 2005 році став помічником Міністра транспорту та зв'язку України Євгена Червоненка.

У 2007 році протягом двох років займався громадською діяльністю і був представником Гетьмана Запорізького козацтва України.

У 2009 році Пресман знову став помічником народного депутата України, але вже Олександра Волкова.

З 2010 року був обраний депутатом Одеської облради. Входив до Партії регіонів.

У 2011-2012 роках став президентом волейбольного клубу "Джінестра".

У 2012 році був обраний народним депутатом Верховної Ради України по виборчому округу №139. Також значився у фракції Партії регіонів.

У 2014 році знову обраний до Верховної Ради. і увійшов до депутатської групи "Партія" Відродження ".

Олександр Пресман

Компромат і чутки

З Олександром Семеновичем пов'язано багато скандалів, які не з кращого боку показують депутата. Приклад, деякі ЗМІ говорять про те, що у депутата є паспорт громадянина США, який він отримав в 2001 році. Перед виборами в 2012 року, Пресман підтвердив, що у нього був паспорт громадянина США, але він вже не дійсний, тому як після 10 років не був оновлений. Правда, у громадянства немає терміну дії та Олександр так і залишається громадянином іншої країни і при цьому був довгий час народним депутатом. І навіть більше - кажуть про п'ять паспортів українського громадянина на ім'я Пресмана, що теж є правопорушенням. Ще одні джерела говорять про те, що у депутата є ще одне громадянство - Ізраїлю.

Першою згадкою Олександра Пресмана в пресі є його "відсидка" за справу, пов'язану з кооперативом "Меркурій". Після цього, сам депутат говорить про "повне очищення" і про те, що віддав всі борги, щоб очистити совість. Тоді, у нього знайшли зброю і звинуватили в зберіганні. Але депутат виправдовувався тим, що це не його, а "дали потримати". Що ріжок насправді його начальника Семена Юфи і ніякого відношення до Пресманом не має, а сам Олександр Семенович не любить зброю і ніколи ним не користується.

Александр Пресман

Але перший арешт стався за підроблені документи, Пресман змінив прізвище в паспорті, на дівочу своєї матері. За що отримав відсидку в СІЗО. Потім вже була зброя, а після цього ще один термін, але вже за хабарництво.

Олександру Семеновичу докоряють зв'язку з Семеном Могилевичем, Олександром Ангерт, Антімосу Кухілаві і іншими кримінальними авторитетами. Але сам Пресман пишатися своїми зв'язками. Наприклад, вважає, що такі хороші люди, як Кухілава потрібні Україні і побільше.

Деякі видання пов'язують Пресмана з вбивством власника радіоринку.

Також депутата звинувачують в тому, що він є членом кримінального угруповання Семена Могилевича. А в США їх федеральна служба безпеки веде кримінальну справу за участю Пресмана. Хоча, депутат заперечує мафіозні зв'язки, але його вважають восьмим з десяти наближеним до Семена Могилевича. У 90-х угруповання займалося контрабандою наркотиків, рекетом і розкраданнями.

Пресмана не раз звинувачували в рейдерських захопленнях в Одесі. Так, з ним пов'язують "Аркадію" - сільськогосподарське підприємство в Одеській області. Після того, як підприємство збанкрутувало, його забрали у володіння близькі до бізнесу Пресмана і далі почалися 50% скорочення і урізання зарплат. У складному для України 2013 року також стало відомо про захоплення дитячого кадетського корпусу Союзу чорноморських козаків. Так, дитячі володіння стали частиною бізнесу близького друга пресамого - Віталія Сили.

У 2012 році Пресмана звинуватили в підкупі виборців. Так назвали фестиваль патріотичної пісні в Одеській області з роздачею морозива. В цьому ж році трапилася неприємна історія, коли міліції довелося оточити вулицю, щоб зупинити незаконне розповсюдження агітаційних матеріалів проти Пресмана. Міжнародна організація зі спостереження за виборами встановила порушення з і було вжито заходів по оперативному втручанню в процес поширення негативних матеріалів проти кандидата.

Сімейне життя мресмата також цікава. Справа в тому, що його друга дружина не розірвала шлюб з попереднім чоловіком. А тому, союз з Пресманом деякі вважають фікцією.

Колишній регіонал любить гучні гуляння. І незважаючи на те, що він відхрещується від будь-якого бізнесу, який йому приписують, в 2018 році Пресман влаштував гучну вечірку за участю українських зірок і білоруської групи "Ляпіс Трубецькой". Джерела повідомляють, що на заході соратники депутата співали йому хвалебні оди.

Діяльність в Парламенті, депутата Пресмана досить спірна. Наприклад, є дані, що в 2019 році він, як представник Одеської області просто не голосував за будівництво доріг в своєму регіоні, хоча і числився, як присутній.

Перед гонкою 2019 парламент, інтернет-видання почали говорити про те, що бізнес Пресмана процвітає за рахунок субвенцій. І благодійний фонд депутата "Твори добро" використовує розподілені Кабінетом міністрів бюджетні гроші. Але і від благодійного фонду Пресман відхрещується, мовляв, там не визначена його роль і тому в декларації можна не згадувати. Хоча, як показує практика, варто згадати, де поділися 4 млн грн, які "загубилися" під час ремонту дитячого закладу. З 23 млн, виділених державою, тільки 19 млн грн були заявлені в Прозорро.

Вибори в 2019 році відрізнялися тим, що представниками Президента Зеленського в Одеській області були колишні регіонали і члени комісії надані Олександром Пресманом, якого пов'язують з Коломойським.

Улюблена тема багатьох розслідувань - це компенсації депутатів за житло та проїзд. Олександр Пресман також засвітився в подібному скандалі. З урахуванням того, що в гаражі у депутата є і Бентлі і Майбах, в 2016 році він отримав компенсацію за проїзд в розмірі 26 тисяч гривень.

Декларація

У декларації у Олександра Пресмана значитися чотири квартири і два будинки, офіс і дві земельні ділянки. Сім'я задекларувала сім дорогого годинника, ювелірні вироби, аксесуари та одяг. А користується Пресман п'ятьма машинами, з яких можна відзначити і Bently, Porshe, Maybach.

Фотографії

Олександр Пресман

Олександр Пресман

Олександр Пресман

Відео

Посилання

Facebook