Біографія

Кулинич Олег Іванович народився 25 листопада 1966 року в м. Зіньків Полтавської області. Народний депутат України встиг попрацювати, як на благо Радянського Союзу, так і на Російську Федерацію, після отримання Україною Незалежності. У 1995 році він повернувся на батьківщину, щоб почати свою підприємницьку діяльність. І не просто торгівлею, а вигідними паливно-мастильними матеріалами. Розширенням бізнесу стало створення сільськогосподарського підприємства. Початок політичної кар'єри випав на 2002 рік. Після міської ради, Кулинич був обраний депутатом Верховної Ради. У 2012 році став членом Партії регіонів. А в 2016 Олег Іванович був призначений головою підкомітету з питань земельних відносин комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Олег Кулініч

Депутат активно публікується в багатьох інтернет та друкованих виданнях на тему аграрної промисловості в Україні. І взагалі любить хвалитися своїми успіхами в Парламенті.

Є одним з депутатів у складі Верховної Ради, який голосував "руками" за закони Януковича.

Потрапив в ТОП-10 найефективніших депутатів Верховної Ради. Отримав 8 місце в цьому рейтингу. За його подачі, були зареєстровані два його особистих законопроекти і чотири в співавторстві.

Сім'я

Дружина Кулинич Наталія Олексіївна - лікар-бактеріолог, дочка - Анастасія.

Освіта

У 1991 році закінчив Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю товарознавець.

Олег Кулініч

Кар'єра і бізнес

У 1987 році працював експедитором з розвезення хлібобулочних виробів Зіньківського хлібокомбінату.

З жовтня 1991 року Олег Іванович працював заступником голови Желєзногорської райспоживспілки Курської області РФ.

З 1992 по 1995 року був заступником директора з торгівлі комерційного підприємства "Торговий центр" в Курській області РФ.

З 1995 року почав займатися торгівлею пально-мастильними матеріалами вже на своїй історичній батьківщині - в м.Зенькове Полтавської області.

У 2001 році заснував сільськогосподарське підприємство "Октан" та є його власником і на даний момент.

У 2002 році Кулініча обрали депутатом в Полтавську обласну Раду.

У 2012 році потрапив вперше в Верховну Раду України, після цього був обраний ще в 2014 і 2019 роках від №147 округу.

Олег Кулініч

Компромат і чутки

Першим явним політично необачним кроком Кулініча було входження в 2012 році в Партію регіонів. Аграрій і бізнесмен став частиною угруповання, яка у Верховній Раді займалася просуванням законів, вигідних Януковичу. Таким став і фатальний для екс-президента диктаторський закон проти євромайдан.

Перед виборами до Парламенту в 2019 році, Олег Іванович оголосив про свою готовність знову потрапити до Верховної Ради. При цьому, деякі видання почали активно вивчати діяльність голови підкомітету. Вони зробили висновок, що важливі пункти в передвиборчій програмі 2014 роки не були виконані Кулинич. До таких відноситься перерозподіл бюджетних коштів між областями і центром. Затвердження Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)" не була підтримана Олегом Івановичем, хоча саме це могло дозволити областям самостійно розпоряджатися доходами, отриманими в регіоні. Без голосу народного депутата, але все одно децентралізація почалася.

Також, можна простежити ще за одним не виконаними агітаційним пунктом - пошук коштів на закупівлю сміттєвозів в Полтавській області. Сам Кулинич пообіцяв і сам відмовився від виконання зобов'язань.

Олег Кулініч

Ще одна реформа, яку проігнорував Олег Іванович - освітня. Гучні слова перед минулими виборами залишилися лише обіцянками і він не був у списку тих, хто став на захист молодого покоління в питаннях реформації освітнього процесу в Україні. Депутата просто не було в сесійній залі під час голосування.

З іншого боку, перемоги Кулініча обов'язково були озвучені зі всіх можливих медійних порталів. Наприклад, новина про закупівлю реанімобілів, лагодження школи і спрощення отримання спадщини.

Незважаючи на ініціативність депутата, деякі кореспонденти звинувачують його в захисті власного бізнесу за допомогою активної роботи над "потрібними" законопроектами. А саме, ця стосується закону, який дозволяє аграрним підприємствам забирати землю після смерті власника. Таким чином, аграрний холдинг Кулініча отримує непоганий плюс в роботі. Хоча, і здається, що це більше схоже на розкраданні у померлих.

Ще одне звинувачення, яке прозвучало по відношенню до Кулиничу - це змушення жителів міста Зінькова, переписувати земельні паї на ТОВ "Октан", яким володіє депутат. Ці ж журналісти говорять про підкуп виборців у окрузі, де обирався Кулинич. Старі добрі продуктові набори зробили свою справу і в 2019 році ми знову бачимо Олега Івановича в складі Парламенту.

Не варто забувати про те, що Олег Іванович є фігурантом антикорупційного розслідування, пов'язаного з голосуванням 16 січня 2014 року. Підтримка законів Януковича - це було ярмо Партії Регіонів, але чи варто виправдовувати цим депутатів, що підтверджують своє невміння виступити проти диктатури?

У Олега Кулініча явний конфлікт інтересів, з урахуванням його бізнесу і роботи в аграрному комітете.Ето є важливою причиною, по якій його критикують журналісти і виборці. Адже, важливим пунктом в роботі депутата є його відстороненість від ведення власних підприємств.

Ще однією причиною задуматися про чесність депутата можна вважати дивні збіги: тендери для ремонтів ферм вигравали фірми, створені за короткий термін до конкурсів.

Олег Кулініч

В кінці червня 2019 року вибухнув скандал навколо Олега Кулініча. Деякі видання почали називати його "королем земельної мафії". Кажуть, він був покровителем махінацій із земельними ділянками, які переходили тим, хто був вигідний депутату. У звинуваченнях звучать і рейдерські захоплення, і продажні звільнення фахівців і розкрадання бюджетних коштів. У цих же матеріалах знайдена інформація про продаж посад. Відразу після появи цієї інформації на просторах інтернету, депутат почав активно виправдовуватися, запрошувати журналістів на конференцію для роз'яснення ситуації.

Також, є небезпека, що в період особливої ​​небезпеки для Кулініча, депутат підготував подвійні документи на землі. Таким чином, деякі власники земель можуть стати жертвами махінацій і залишитися без своїх ділянок. Після таких заяв, варто задуматися про допуск депутата до активів країни, які можуть стати власністю його агрохолдингу або підставних фірм, в кінцевому підсумку, пов'язаних з Кулинич.

Депутатська група "Відродження" повністю або частково підконтрольна колишньому Президенту Порошенко. Як буде працювати Парламент в 2019 році - поки невідомо. І чиї законопроекти будуть кращі для члена депутатської групи - Кулініча.

Фотографії

Олег Кулініч

Олег Кулініч

Олег Кулініч

Відео

Посилання

Facebook