Біографія

Леонід Клімов: біографія і компромат

Леонід Михайлович Клімов народився 31 березня 1953 року.

Знак зодіаку Риби

Народився в рік Водяний Змії

Знак Зодіаку: українець

Говорить російською та українською

Чи правда, Леонід Клімов будував свій бізнес злочинним шляхом? Чи справді він незаконно виводив кошти вкладників з власного банку? Відповіді на ці та багато інших питань - за цим посиланням.

Сім'я

Леонід Клімов є уродженцем Донбасу. Його малою батьківщиною є нині окуповане місто Макіївка. Про особисте та сімейне життя одіозного політика відомо не багато. Його дружиною називають Тетяну Юріївну Климову, яка народилася в 1962 році. Вказується, що дружина все життя вела домашнє господарство і виховувала двох дітей: дочку Дарину (1983 року), Анастасію (1997) та сина Олексія (1994 року). Сім'я нардепа є не публічною і рідко з'являється перед камерами і не дає інтерв'ю.

Відзначимо, що старша дочка Дарина також пішла по стопах батька і в період з 2006 по 2015 року засідала в Одеській обласній раді. Крім того, є дружиною місцевого депутата Олександра Крижанівського.

Освіта

Не дивлячись на те, що Клімов є уродженцем Донецької області, Одеса для нього також близька. У 1979 році він став випускником місцевого Інституту народного господарства. Має диплом економіста і фахівці з «Товарознавство та організації торгівлі продовольчими товарами».

Кар'єра і бізнес

Img desc = ""] 582 451 [/ img]

Першу роботу Леонід Клімов отримав ще в 1970 році. Тоді Леонід Михайлович працював пожежником в одній і макіївських частин.

У період з 1971 по 1973 рік Клімов служив в армії. Після чого три роки числився водієм в Одеському відділенні Радіотелеграфного агентства України при РМ УРСР. Також працював водієм Одеського заводу будівельно-обробних машин, а також був водієм в управлінні обласного тубдіспонсера.

Чиновником Клімов став уже в 1979 році. Леонід Михайлович отримав місце інструктора оргвідділу виконкому Одеської ради народних депутатів.

Кар'єрний стрибок Климова стався в 80-х роках. У той період він працював заступником начальника ВРП, а також начальником торгово-виробничого сектора на Одеській залізниці.

У період з 1982 по 1989 року Клімов займав спот заступника директора, директора Приморського продторгу Одеського управління торгівлі.

У 1989 році Клімов, сім'я якого завжди була для нього на других ролях, стає генеральним директором дорожнього об'єднання і начальником одного з відділів Одеської залізниці.

У приватний бізнес Леонід Михайлович йде у 1990 році, отримавши місце директора МП «Прогрес», а пізніше став одним з керівників «Торгового дому« Примор'я ЛТД».

Статки Клімова неухильно росли в 1990-і роки, протягом яких він обіймав пост президента «Фінансової групи «Примор'я ».

Недовгий період Леонід Михайлович був президентом футбольного клубу «Чорноморець», справами якого він керував в період з 2001 по 2002 роки.

Політичну кар'єру Клімов починає в 2002 році, отримавши мандат від Блоку «За єдину Україну». Займався проблемами фінансів і банківської діяльності.

Знову в стіни парламенту Леонід Михайлович потрапляє в 2006 році, вигравши право на депутатство від «Партії регіонів».

Після позачергових виборів 2007 року знову стає нардепом від тієї ж «Партії Регіонів». У той період був членом Комітету з питань національної безпеки і оборони.

2012 - 2014 року також ще стали успішними для Леоніда Михайловича. Він виграє на виборах по мажоритарному округу №137 і стає одним з представників «Партії регіонів» в тодішньому парламенті.

Покидає лави рідної партії в лютому 2014 року, після втечі Леоніда Януковича з країни. Клімов був близький до опального президенту, позаштатним радником якого він був в період з 2010 по 2014 роки.

Потрапити в парламент Клімову вдалося і за підсумками позачергових виборів у 2014 році, не дивлячись на політичну кон'юнктуру, що змінилася.

Піти з великої політичної гри Леоніду Клімову довелося лише в 2019 році, після того як він програв вибори по мажоритарному округу №137 в рідній Одеській області. Мастадонт української політики поступився кріслом у Верховній Раді молодшому суперникові - самовисуванцю Олексію Гончаренко.

Леонід Клімов свого часу був одним з магнатів одеської нерухомості, про що про нього не скажеш зараз. Він заробив мільйони на будівництві і готельному бізнесі, а його компанія «Примор'я» стала одним з лідером галузі в Одесі періоду 90-х років.

Колишній нардеп десятиліттями вважався одним з найбагатших людей Одеської області, проте в 2018 році він декларував лише один об'єкт нерухомості: спортивно-оздоровчий комплекс «Люстдор», який він купив нібито за 3 мільйони гривень ще в 2012 році.

Як часто буває в середовищі українських політиків, дружина Климова виявилася набагато багатшою за свого чоловіка. Вона володіє квартирами в Одесі і Києві, має дві дачі, а також трьома земельними ділянками.

Старший син політика Олексій має квартиру в Києві площею 170 квадратних метрів, яка була придбана в 2014 році більш ніж за 3, 5 мільйонів гривень.

Леонід Клімов має чотири авто, ВАЗ, два БМВ і Тайота, при цьому на себе він зареєстрував на себе лише скромні Жигулі.

ЗМІ з'ясували, що Леонід Клімов, статки якого оцінюються в десятки мільйонів доларів, називається кінцевим бенефіціаром компаній: «Авенсіс», «Укрбудспецтех», «Примор'я», ФК «Чорноморець» і «Прем'єр-Консалт». В якості нового активу Климова та його сім'ї називається туристична фірма «Кайзер Тур».

Крім того, будучи народним депутатом Клімов отримав 207 тисяч гривень в якості зарплати і не відмовлявся від компенсації витрат на житло, розміром 252 тисячі тих гривень.

Компромат і чутки

mg desc = ""] 582450 [/ img]

Леонід Клімов називається одним з найбільш злочинних одеських магнатів. Йому приписують заробіток перших мільйонів кривавими методами.

Є численні свідоцтва, що будучи власником будівельної компанії Примор'є люди майбутнього нардепа підпалювали будинки власників, які відмовлялися продавати йому свої ділянки під нові об'єкти. Зокрема, ходили чутки, що за наказом Климова були спалені квартали старих будинків поблизу знаменитого одеського ринку Привоз.

Крім того, під час перебування власником будівельного бізнесу, Леонід Михайлович масово залякував незадоволених власників потрібних йому для реалізації об'єктів нерухомості, а також намагався силою захопити дорогі і елітні ділянки землі в центрі Одеси.

Гучний скандал виник в 2009 році, коли готель нардепа «Чорне море» хотів зробити власний паркінгом на Рішельєвській вулиці. Тоді будівництво не дали реалізувати місцеві активісти, які просто знесли незаконні споруди.

В Одесі також добре відомий так званий Климовський квартал, що належать нардепу. У народі він славився як небезпечний, оскільки будівлі на його території були побудовані з порушенням усіляких правил безпеки.

Клімов також хотів використовувати свою політичну вагу заради того, щоб знести десятки історичних одеських будинків, на місці яких міг би спорудити елітну або торговельну нерухомість.

Заради цього він навіть створив і подав до Верховної Ради спеціальний законопроект, яким пропонував виключити зі списку історичної спадщини десятки об'єктів архітектури.

Будучи давнім членом Партії Регіонів і радником Віктора Януковича Леонід Клімов голосував за диктаторські закони, які в середині січня 2014 року призвели до ескалації насильства в ході «Революції гідності».

Також в тому ж 2014 році Климова фактично прямо звинувачували у фальсифікаціях і підкуп виборців у ході позачергових виборів до Верховної Ради України.

Активісти Одещини підозрювали нардепа в масової купівлі голосів виборців в місті Котовськ (нинішній Подольськ), який знаходився на його мажоритарному окрузі №137.

Не дивлячись на наявність великої кількості доказів фальсифікацій, Климов не був притягнутий до відповідальності, а місцеві правоохоронні органи не відкривали кримінальну справу проти правоохоронця.

У 2014 році Климов кинув на гроші гравців одного з найбільших футбольних клубів України - Чорноморця. Так, футболісти місяцями сиділи без заробітної плати, не дивлячись на те, що їх команда отримали три мільйони доларів призових за свою участь в європейських змаганнях.

Сам власник пояснював, що у нього немає коштів на погашення боргів із зарплати, оскільки в той момент національна валюта різко обвалилася.

Ображені спортсмени намагалися викликати Климова на відверту розмову і виловити для зустрічі. Однак, сам магнат всіляко уникав цього і так не повернув борги по зарплатах. Ситуація з Чорноморцем ледь не знищила раніше елітний клуб, який входив в верхній дивізіон українського футболу.

Після того, як Клімов довів Чорноморець до статусу аутсайдерів української Прем'єр-Ліги, він продав клуб скандальному олігархові Вадиму Новинському.

У 2015 році належить Климову Імексбанк був визнаний банкрутом, а тисячі його вкладників втратили свої гроші. В установа була введена тимчасова адміністрація, а сам банк отримав від НБУ близько 300 мільйонів гривень для рефінансування.

Отримавши кошти для порятунку банку, Климов втік з країни, викликавши підозри про те, що він вкрав всі виділені НБУ гроші. До даними звинуваченнями приєдналася інформація про те, що глава банку виводив кошти, використовуючи різні підставні компанії.

ЗМІ заявляли, що таким чином народний депутат вивів з власного банку мільярд гривень і 650 тисяч у валюті. Крім того, його вкладники втратили на його махінаціях близько дев'яти мільярдів гривень.

Крім своїх вкладників Леонід Клімов кинув на гроші російський Сбербанк. Фірми, що належали депутату, не захотіли повертати організації півтора мільярда взятих в борг кредитів.

Сторони намагалися судитися, однак нібито куплені Клімовим судді винесли вирок на користь депутата, що їх підмазав. Колишній член Партії Регіонів і соратник Януковича також різко згадав про патріотизм і почав вимагати через ЗМІ зупинити російський захоплення українських компаній.

Однак, дані трюки не допомогли Клімову, який позбувся двох готелів мережі Чорне море в Одесі.

У 2018 році на Клімова в суд подав Національний банк, який звинуватив його в неповерненні коштів на рефінансування належного йому Імексбанку. Цього разу Феміда стала на бік Банку і конфіскувала близько 400 мільйонів гривень, а також заарештувала частину майна нардепа.

Фотографії

Леонид Климов

Леонид Климов

Леонид Климов

Відео

Посилання

Декларація нардепа за 2019 рік.