Дмитро Святаш - досить одіозна особистість. Провівши у клуарах Верховної Ради України понад 15 років, він спритно уникав правосуддя. Дізнайтеся все про скандальну особистості близького друга і компаньйона харківського мера Геннадія Кернеса. Читайте про те, у яких скандалах екс-регіонал фігурував? І від яких кредитних зобов'язань ухилявся?
Біографія
Народився 15 червня 1971 року.
Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 48 років.
Захоплення: подорожі, колекціонування вин, джазова музика, гірські лижі, великий теніс, сноубординг, гольф, гра на гітарі.
Чи позбавлять коли-небудь Дмитра Святаша депутатської недоторканності, питання відкрите. Тільки цей народний обранець повинен відповісти за всі махінації й постати нарешті перед судом. І зараз ви дізнаєтеся, чому й за що саме.
Але спочатку - кілька слів про ці парламентські вибори. У одномандатному виборчому окрузі №170 (Московський район міста Харків) колишній регіонал уперше за багато років свого депутатства зазнав поразки.
Наш герой змінив свою партійну приналежність. Він висувався у цей раз від «Опозиційної платформи - За життя», лідером якої є Віктор Медведчук. Але рейтинги цієї політсили не допомогли екс-регіоналу отримати мандат. Більш того, цього разу не допомогла й публічна підтримка його друга-мера Геннадія Кернеса.
Відкриті джерела повідомляють, що замість скандально відомого «ветерана» Дмитра Святаша у парламенті виборці підтримали представника від політичної сили «Слуги народу». Люди обрали молодого вченого Андрія Одарченка.
Сім'я
Дитинство та юність Дмитра Святаша пройшли у Харкові. Тут він народився і виріс. Батьки: батько Володимир Миколайович (21.01.1944 р.н.) - санітарний лікар, депутат Харківської обласної ради V-VII скликань. Народився у селі Синиха Куп'янського району, що на Харківщині. Мати - Лариса Миколаївна (1947 г.р.)
Подружжя мешкало у центрі Харкова. Їхній син Дмитро виріс у досить забезпеченій сім'ї. У нього із дитинства було все: дорогі імпортні речі, турпоїздки і все найкраще. Як повідомляють ЗМІ, Володимир Святош ще наприкінці 80-х мав добрі доходи, відкривши кілька «кооперативів».
Сімейний стан: одружений. Перша дружина Ніна (до заміжжя - Анікєєва, 1972 р.н.) Діти: два сина Дмитро, Лев. У минулому перша дружина нашого героя - Віце-Міс України. Згідно з даними відкритим джерел, депутат полюбляє молодих дівчаток.
Більш того, свою першу дружину він дуже сильно бив. Після чого любитель гірськолижних курортів їхав розважатися до Франції. Був завсідником Куршавеля, Парижа, Монако. Узимку вважає за краще проводити час на французьких пагорбах. А влітку відправляється до Італії.
Коли любитель ресторанів і нічних клубів знайомиться із Анжелікою Левонівною Погосян, вирішує пов'язати долю із нею. Про те, що він одружується, стало відомо у 2014 році. Пара любить відзначати дні народження та проводити час у своє задоволення за кордоном. Про це повідомляють ЗМІ.
До речі, поки у Верховній Раді вирішується доля країни, народний депутат Дмитро Святаш встигає «розрулити» кілька справ по телефону. У цьому екс-регіонала 27 березня 2014 року викрили ЗМІ. Весілля, вартість Валерія Меладзе, черешні - листування стосувалося весільних турбот.
Відкриті джерела повідомляють про те, що напередодні виборів у Харкові тиражем 100 тисяч примірників поширювалося видання «Сильна Україна». У ньому звучали заклики не голосувати за Дмитра Святаша, тому що він обдурить і зрадить.
У газеті наголошується, що кілька років тому його колишня дружина Ніна захворіла на рак. Пройшла довгий, складний, виснажливий курс лікування. Перебувала між життям і смертю. А наш герой у цей час розважався із молодими дівчатами на курортах.
У виданні також вказується, що у депутата є позашлюбна дочка від напівциганки Юлії Звонарьової. Щоправда, він не визнавав свою дочку 3 роки, поки не було зроблено аналіз ДНК і встановлено, що Дмитро Володимирович Святаш дійсно батько цієї дитини.
Освіта
1988 р. - закінчив середню школу №1 ім. В. І. Леніна.
1994 р. - отримав диплом про закінчення Харківського медінституту, спеціальність - педіатр.
2001 р. - закінчив Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів важкого машинобудування, здобув економічну освіту.
2001 р. - отримав диплом про закінчення Національної юракадемії ім. Ярослава Мудрого, спеціальність - юрист.
2007 - закінчив Харківський регіональний інститут при Президентові України за спеціальністю держуправління.
Кар'єра і бізнес
2001 р. - ініціював соцфонди «Пересвіт».
З 2002 року по теперішній час - народний депутат. Член комітету із питань фінансів і банківської діяльності. Із 2006 року - заступник голови цього комітету.
2005-2014 рр. - член «Партії регіонів».
Із 2015 року входить до фракції політпартії «Відродження».
2004 р. - довірена особа кандидата на пост головнокомандуючого країни Віктора Януковича.
Із 2007 року - голова підкомітету із питань оподаткування суб'єктів ринку небанківських фінансових установ і суб'єктів фондового ринку Комітету із питань податкової та митної політики.
2014 р. - самовисуванець, обраний до Верховної Ради України по мажоритарному округу №170.
Після Майдану Дмитро Святаш потрапляв до рук активістів. Про це зазначають відкриті джерела. Були випадки, коли його закидали яйцями і обливали зеленкою.
Компромат і чутки
Скандально відомий власник корпорації «АІС» Дмитро Святаш уже багато років успішно «спеціалізується» на шахрайських «автосхемах». Ще у 1998 році його звинувачували у зловживанні посадовим становищем та розкраданні колективного майна. Про це повідомляють відкриті джерела.
Гучна історія закінчилася тим, що під вікнами харківської прокуратури з'явилася майже нова Audi. Як зазначає видання, у якості «подяки» новопризначеному прокурору Харкова Василя Синчука було вручено також 100 тис. доларів. Крім цього, відомий своєю скандальною корупційною діяльністю прокурор отримав частку в одній із фірм групи «АІС».
Заручившись хорошими зв'язками у прокуратурі, у подальшому Дмитру Святашу вдавалося успішно «замнути» ще не одну корупційне справу. Наприклад, віртуальний перепродаж автомобілів через кілька фірм.
ЗМІ відзначають, що було виправлено рік випуску машини, підроблено документи із «омолодження» авто. Транспортні засоби купувалися шахраями за істотними знижками. А перепродувалися як абсолютно нові й без знижки. Отриману різницю у кілька тисяч доларів із кожної машини аферисти клали собі у кишеню.
У минулому нашого героя мав також місце скандал із мільйонами гривень. Йдеться про велику фінансову аферу, яка була провернути екс-регіоналом через україно-чеське ТОВ «Контур-ПК» і дочірні організації нашого героя «Прометей» і «Пульс». Фіктивний інвестор, податкові пільги... У казну не виплачувалися мита й податки на суму 70 млн. грн., а потім - 170 млн. грн.
Якщо говорити про тісну дружбу із харківським мером Геннадієм Кернесом, то про це красномовно свідчить історія обшуку в Харківській міській раді у 2008 році. Тоді Дмитро Святаш швидко примчав виручати Геннадія Кернеса та Михайла Добкіна.
Нагадаємо, СБУ влаштувала обшук за підозрою у розтраті бюджетних коштів. До автомобіля служби вантажилися вилучені документи, коли приїхав Дмитро Святаш та кинувся захищати своїх друзів. Він скликав представників ЗМІ та заявив їм про те, що автомобіль СБУ «наїхав на опозиційного народного депутата».
У 2012 р. тодішньому прем'єр-міністру Миколі Азарову надійшов лист зі скаргою на нашого героя. Представники 3-х комерційних банків і Незалежної асоціації банків України зверталися по допомогу вирішити ситуацію і посприяти поверненню боргу.
Державна податкова служба України висувала вимоги до харківського депутата. Сума претензій - 680 млн. нрн. Підсумок судових тяжб кількох справ - конфіскація особистого майна, що забезпечує кредитну заставу. Це дозволило кредиторам відшкодувати кілька десятків боргових мільйонів доларів.
Із чуток, уникнути серйозних проблем із законом Дмитру Святашу допомогла депутатська недоторканність. А щоб забрати із-під арештів за борги майно своїх автофірм, наш герой провернув кілька махінацій. Щоправда, це не завжди виходило. Наприклад, 300 автівок «Мегабанк» таки відсудив і конфіскував у колишнього підрозділу «АІС» ТОВ «Авто-Альянс».
Чергові маніпуляції та афери не допомогли нардепу істотно зменшити офіційний борг перед кредиторами. До весни 2018 року його борг становив кілька мільйонів гривень.
Поки він не виплатить весь борг, Київський Печерський суд заборонив йому виїжджати за межі України. І виніс рішення про стягнення боргових зобов'язань за рахунок його особистого майна.
Для любителя дорогих закордонних курортів це стало істотним ударом. Адже після того, як він одружився на Анжеліці Погосян, парочка регулярно подорожувала за кордон.
Сайт Антикор позиціонує Дмитра Володимировича Святаша як непримітного шахрая, що нагрів 2 банки на суму майже на 100 млн. Доларів. У статті «Портрет шахрая у інтер'єрі» повідомлялося, що банкіри просили Миколу Яновича Азарова не допустити до участі в парламентських виборах Дмитра Святаша, що прославився у Харкові своїми махінаціями. Інші видання задавалися питанням, чи банкрут він?
Сьогодні видання Фокус публікує інтерв'ю екс-регіонала. Він дає поради новообраному президенту Володимиру Зеленському «уникати помилок усіх попередніх президентів, особливо його попередника». Тут слід відзначити, що напередодні виборів він публічно агітував людей за шоумена.
Нагадаємо, що у 2012 році у ЗМІ з'явилася інформація про те, що через фінансові труднощі нардеп зняв свою кандидатуру із виборів. Декларація за 2018 рік демонструє його багате матеріальне становище. У графі «грошові активи» числиться аж 22 млн. грн., які він позичив третім особам.
На банківському рахунку декларанта 15 тис. 587 грн., 1 тис. 206 грн. і 2 долари. Готівкою 2 тис. доларів та 36 тис. ггрн. Усі інші грошові активи - власність благовірної.
Готівкою у Анжеліки Левоновна 98 тис. євро, 76 тис. доларів, 195 тис. грн. На різних банківських рахунках - невеликі заощадження у євро, доларах і гривнях. Часів, брендового одягу та ювелірних виробів у пари - удосталь. До всього іншого - нерухомість, автомобілі тощо.
Вельми закономірно, що на парламентських виборах 2019 стара команда харківських народних депутатів-регіоналів зазнала фіаско. Харків'яни уже давно в них розчарувалися. Виборці «ситі по горло» пустими обіцянками та мільйонними махінаціями. Українці чекають реальних змін. Але чи будуть вони?..
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук, сторінка у соцмережі Дмитра Святаша.
Фейсбук, сторінка у соцмережі його другої дружини Анжеліки.
Офіційний сайт «Опозиційної платформи - За життя» Контактні дані: 01133, вул. Мечникова, 14/1, м. Київ. Телефон: +38 (044) 246 4591, +38 (044) 246 4530. Електронна адреса: zazhittya2016@gmail.com
Громадська приймальня нардепа Дмитра Святаша знаходиться у Салтівському ж/м Московського району міста Харкова. Адреса приймальні: Ювілейний проспект, 56.