Біографія

Віталій Барвіненко - один з найбільш скандальних представників старої школи української політичної еліти. Звинувачується в причетності до вбивств, рейдестві, корупції, приховуванні коштів, погрозах журналістам, підкупі виборців та сепаратизмі.

Хочеш дізнатися, що з цього правда, а що ні? - Читай лише на Znaj.ua.

Сім'я

Про особисте життя та родину Віталія Барвіненко відомо не так вже й багато. Повідомляється, що він родом з невеликого міста Білгород-Дністровський, що знаходиться в Одеській області.

Також є інформація, що Віталій Дмитрович все життя перебуває у шлюбі і виховує сина. Даних про імена членів його сім'ї в відкритих джерелах немає. Дружина нардепа також приховує свою особистість.

Освіта

Майбутній депутат має вищу освіту. Досьє політика має інформацію про те, що в період з 1998 по 2003 роки він навчався в Одеському національному університеті імені Мечникова. Є випускником факультету «Міжнародні економічні відносини».

Кар'єра і бізнес

Віталій Дмитрович Барвіненко почав кар'єру в 2004 році. Його першою офіційною роботою була зайнятість в якості начальника відділу туризму департаменту молодіжної політики і туризму Одеської міської ради.

Наступною главою в трудовій біографії Барвіненко є робота виконавчого директора в агропромислової асоціації «Укрнасінсервіс». На даному підприємстві майбутній нардеп пробув в період з 2006 по 2007 роки.

У політику Барвіненко приходить в 2006 році. Саме тоді він стає депутатом Одеської обласної ради в його п'ятій «версії».

В стіни Верховної Ради України амбітний політик потрапляє в 2007 році. У період до 2012 року нардеп є членом Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, житлово-комунального господарства, а також регіональної політики.

Протягом свого першого пришестя в парламент був представником Блоку Юлії Тимошенко, який в ті часи знаходився на піку популярності.

Однак, після падіння Юлії Володимирівни, її ув'язнення в Качанівську колонію Києва і посиленням влади Віктора Януковича, Віталій Дмитрович приєднується до Партії регіонів і виграє мажоритарні вибори по округу №141, що розташований на території Одеської області.

В ході каденції Верховної Ради сьомого скликання Віталій Барвіненко постійно працював в Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Після перемоги «Революції гідності» і втечі Віктора Януковича з країни нардеп залишає діскрідитовану Партію регіонів і стає позафракційним депутатом.

Позачергові парламентські вибори 2014 року знову стають успішними для депутата-мажоритарника, який знову виграв на окрузі і приєднався до одіозної депутатської групи «Відродження».

Однак, в 2019 році удача змінила скандальному політику, який програв свій рідний округ новачкові - Татарбунарському адвокату Олександру Ткаченко, які представляв партію «Слуга народу».

Згідно з даними податкової декларації Віталія Барвіненко за 2016 рік, він є власником невеликої квартири в Києві, за яку він віддав 900 тисяч гривень. Крім столичної нерухомості у нього є особисті апартаменти в Одесі, Затоці і на території Греції.

Компромат і чутки


Віталій Барвіненко по праву вважається одним з найбільш скандальних депутатів свого регіону.

Має репутацію п'яниці, дебошира, рейдера і корупціонера. Відзначимо, що незважаючи на те, що за гріхи нардепа було широко відомо на малій батьківщині йому вдавалося до останнього часу перемагати на виборах по мажоритарних регіонах.

Звинувачується в політичній проституції. Почавши кар'єру в якості сподвижника Юлії Тимошенко, перейшов до Партії регіонів, а потім став членів групи Відродження Віталія Хомутинника, яку відкрито називали такою, що відстоює інтереси великого бізнесу.

В якості народного депутата звинувачувався в кнопкодавстві.

Крім того, Барвіненко увійшов в історію як член парламенту, який 16 січня 2014 року голосував за так звані диктаторські закони, які привели до збройного протистояння між представниками режиму Віктора Януковича і учасниками Революції гідності.

Знову переобравшись в народні депутати восени 2014 року прославився як парламентарій, який не дивлячись на наявність власній квартирі в Києві отримував з бюджету компенсацію за оренду житла, на яку припадало кілька сотень тисяч гривень.

Відзначимо, що депутат навіть не приховував наявність квартири в столиці і не посоромився забрати гроші за житло, хоча за законом він не мав ніяких прав на ці кошти.

На додаток до цього компромату, аналітики громадського руху «Опора» з'ясували, що Барвіненко приховав частину свого майна від податкових служб і не вніс декларацію інформацію про нього.

Зокрема, нардеп нібито володів лише одним авто марки Тайота, хоча в ДАІ на його ім'я був зареєстрований Ренж Ровер вартістю не менше ніж 2,5 мільйона гривень.

Політик вважається одним з тих, хто купує голоси виборців. Нібито в 2014 році за голос на його користь на його окрузі місцевим жителям платити від 200 гривень. Вигравши гонку, Барвіненко навіть не з'являвся на окрузі і ігнорував всі прохання місцевих жителів і чиновників про зустріч з народним обранцем.

В ході своєї багаторічної роботи в парламенті, Віталій Дмитрович прославився дікількома сумнівними законодавчими ініціативами. Зокрема, він в 2013 році виступив автором законопроекту, яким передбачалося дозволити відстріл тварин в заповідних зонах.

Однак, ідея депутата-регіонала виявилася занадто обурливою навіть для України часів правління Віктора Януковича. На Барвіненко обрушився шквал звинувачень і критики, які змусили його відмовитися від втілення блюзнірською ідеї.

У профільній пресі характерезуют Барвіненко як стереотипного регіонала, який свого часу зробив все, щоб опинитися при владі з метою особистого збагачення. Закінчивши університет, він використовуючи зв'язки став видним місцевим чиновником, після чого він приєднався до обласного осередку Батьківщини, яка перебувала на піку слави Юлії Тимошенко.

Віталій Дмитрович очолив виборчий штаб партії і ймовірно, успішно провів компанію, оскільки в 2007 році сам опинився в Києві в якості народного депутата.

Однак, відносини між Барвіненко і бютівцями не склалися. У 2009 році його публічно виключають з фракції за співпрацю з Партією регіонів, з якої нардеп і залишився аж до падіння Віктора Януковича.

Саме Барвіненко називали шпигуном четвертого президента України, оскільки саме він подав від імені Тимошенко позов до Вищого адміністративного суду з вимогою про невизнання виборів, фактично саботуючи боротьбу Юлії Володимирівни за пост президента.

У 2012 році Віталій Дмитрович насилу і скандалами виграв вибори на рідному окрузі проти бютівця Олександра Дубова. Тоді, за чутками, була запущена вся система адміністративного ресурсу, підкуп виборців та знищення агітації опонента.

Барвіненко відрізняється крайньою скритністю і відмовляється спілкуватися з журналістами. Зокрема, один з його помічників побив журналіста компанії «ПравдаПРО» нібито за несанкціоновану зйомку.

Ходили чутки, що нардеп оголосив полювання на редактора видання «Аргументи. Факти. Коментарі »Ірину Золотарьову, яка почала писати скандальну правду про політика. Тоді їй почали погрожувати, її колег бити, а її особистий автомобіль був спалений. Заяви про правопорушення з боку журналісти в тогочасній міліції приймати відмовлялися без вказівки причин.

Крім того, Барвіненко називають головним аграрним мафіозі Одещини. Депутат нібито незаконно збагачувався за рахунок використання земельних ресурсів. Використовуючи свій статус, він став земельним бароном і розпоряджається 1600 гектарами землі в рідній області. Крім того, успішне фермерське господарство за гроші сина організував його батько Дмитро, який в короткий термін став одним з найбільш успішних фермерів Одеської області.

У 2014 році Віталій Барвіненко знову привернув увагу громадськості, після того, як стало відомо, що його мітили в глави сепаратистського угрупування «Народна рада Бессарабії» в Одеській області. У 2015 році СБУ заявили, що в регіоні готується черговий проект російських спецслужб, який і повинен був нібито очолити скандальний регіонал. Тоді ходили чутки, що Барвіненко міг потрапити під слідство і позбудеться мандата, проте цього так і не відбулося.

У 2016 році Барвіненко засвітився в якості одного скандального інциденту в Києві, коли блондинка за кермом Ренж Ровера засвітилася на камеру, під час матюкливого скандалу і бійки з патрульної поліцією. Як аргумент у суперечці жінка використовувала знайомство з нардепом. Пізніше до місця інциденту нібито особисто під'їхав скандальний нардеп, обіцяючи з усім розібратися і все оплатити.

Серед інших скандалів з Барвіненко варто зауважити звинувачення у вбивстві керівника громадської організації Громада Михайла Карбуняна, причетності ще одного помічника до ще одного вбивства, скрінами інтимної листування нардепа з дівчатами прямо в залі Верховної Ради і співпраці з тушками.

Апогеєм скандальної кар'єри Барвіненко, сім'я якого збагатилася завдяки його становищу, стали фальсифікації на його рідному окрузі під час позачергових парламентських виборів, коли його зловили на підкупі виборців.

Згідно з оперативними даними, на користь тодішнього нардепа Барвіненко була створена злочинна мережа з підкупу виборців. Виборцям платили за правильне голосування в Білгород-Дністровському, а також Татарбунарському та Кілійському районі.

Нібито Бавіненко створив злочинну мережу, члени якої пропонували від тисячі до півтори тисячі гривень за голоси. Отримати гроші можна було зробивши фото бюлетеня і пред'явивши його агітаторам.

На даний момент всі особи, причетні до злочину встановлені. Ведуться слідчо-оперативні дії.

Фотографії

Виталий Барвиненко

Виталий Барвиненко

Виталий Барвиненко

Відео


Посилання

Фейсбук