Біографія

Олександр Єдін - один з найбільш одіозних представників старого режиму української влади. Соратник Залізняка, Кирпи і Пінчука забутий багатьма, але все ж є дуже впливовою людиною і в наші дні.

Олександр Єдін народився 17 травня 1960 року в селі Топільниця (Старосамбірський район Львівська область)

Знак Зодіаку: Телець

Народився в Рік Земляного Півня

Олександр Єдін володіє українською, російською, англійською, італійською, іспанською та португальською мовами.

Сім'я

Олександр Іософовіч Єдін приховує обставини особистого життя. На даний момент в Мережі немає докладної інформації про його сім'ю, крім згадки про те, що він одружений і у нього є троє дітей. Однак, деякі джерела стверджують, що Єдін двічі одружений і має четверо дітей, один з яких є прийомним.

Є інформація, що перебуває у шлюбі з дочкою Леоніда Желязняка Інною, який свого часу обіймав пост міністра транспорту.

Освіта

Єдін є одні з найбільш освічених українських політиків і бізнесменів. Закінчивши школу на малій батьківщині, в період з 1977 по 1982 роки він проходив навчання на романо-германському факультеті Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

Олександр Єдін є професійним перекладачем-референтом, а також викладачем іноземних мов.

Будучи вже дорослим і успішним чоловіком, Олександр Єдін закінчив Вищу банківську школу Міжнародного центру ринкових відносин та підприємництва. Свій диплом економіста і менеджера банківської справи він отримав в 1995 році.

Має звання кандидата економічних наук. Захистив диплом на економічну тематику.

Кар'єра і бізнес

Нинішній депутат почав кар'єру ще за часів Радянського Союзу. У 1982 - 1982 року Єдін служив в армії, де залишився на певний термін. Першою працюй політика стала посаду перекладача у військовій частині в Мозамбіку.

У період з 1986 по 1988 року нинішній мільйонер був секретарем комітету комсомолу. Крім того, Олександр Йосипович працював викладачем іноземних мов в одному з Київських ПТУ.

Останні роки існування СРСР також були активними для Єдіна, який працював інструктором і завідуючим сектором Київського міськкому ЛКСМУ.

Свій бізнес Олександр Єдін почав будувати з 1991 року. Аж до 1998 року його основним проектом була фірма Інтер-контакт, що займалася міжнародними перевезеннями.

Кар'єру в політиці Олександр Єдін почав в 1998 році. Тоді бізнесмен заради захисту власних інтересів, за традицією, обрався до Верховної Ради. У третьому скликанні вітчизняного парламенту нібито захищав інтереси тодішнього олігарха - скандального відомого Георгія Кірпи.

Знову членом парламенту він стає в 2002 - 2006 роках, обираючи по мажоритарному округу від блоку За єдину Україну. В стіни парламенту Єдін, досьє на якого в Мережі не відрізняється подробицями, знову потрапляє після дострокових виборів 2007 року, вибравши список Партії регіонів.

У 2012 році Олександр Йосипович знову стає народним депутатом від все тієї ж Партії регіонів.

В якості власника компанії Інтер-Контакт Єдін займається не тільки залізничними перевезеннями, а й сільським господарство, енергетикою, металургією, видобутком каменю і виробництвом бетонних шпал.

Одним з найбільш масштабних проектів Єдіна називають київський Експрес-банк і одеський термінал зі зберігання зрідженого газу.

Свого часу Олександр Єдін, документи якого цікавили силовиків не один раз, займається виробництвом сільськогосподарських машин в тодішньому Кіровограді (Кропивницького) і займається роботою сталеливарного заводу в Кременчуці.

За роки в політиці Єдін отримав Почесну грамоту головного військового радника в Республіці Мозамбік, в 1999 році був удостоєний ордена «За заслуги» третього ступеня. У 2002 році він отримав почесну грамоту КМ України.

Компромат і чутки

Александр Един

Згідно численним чуткам, досьє Єдіна має пункти про роботу в КДБ і навіть в Головному розвідувальному управлінні. Вкрай підозрілими виглядають історії про те, що молодий перекладач отримав звання лейтенанта на військовій кафедрі Київського державного університету імені Шевченка.

Природно, що Єдін, компромат на якого не доведеться довго шукати в Мережі, мав можливість відкосити від служби в Радянській Армії, але з незрозумілих причин чомусь це не зробив.

З чуток, почав працювати на спецслужби Єдін ще в Туркменістані. Однак, співробітництво між Олександром Іософовічем і КДБ було настільки успішним, що він після поїхав в Мозамбік. Джерела кажуть, що майбутній український депутат навчав африканських друзів воювати з імперіалістичними ворогами. Особисто Єдін нібито освоїв професію військового пілота і вчив інших комуністів літати. Олександр Іософовіч за чутками налітав понад півтори тисячі годин і завів корисні знайомства, які визначили його подальший успіх.

Затишшя в кар'єрі Єдіна настало в середині-кінці 80-х років, коли працював простим викладачем в ПТУ, швидко перескочивши на керівну посаду в столичному міськкомі комсомолу.

Саме з кабінету міськкому партії Єдиний перейшов у великий бізнес, почавши заробляти величезні гроші на експедируванні залізничних вантажів. Нардепа називають одним з перших людей в українській історії, які змогли оцінити і скористатися положенням України як транзитної країни.

З чуток, свої мільйони Єдін заробив не тільки благодоря зв'язків з КДБ і верхівкою Ком.партия, але і благодоря дружині Інні, яка була дочкою міністра транспорту Железняка. Разом тандем створив закрите акціонерне товариство Інтер-контакт, які лише за часів правління Леоніда Кучми заробила десятки мільйонів доларів.

Парі Єдін - Желязняк приписують допомогу в становленні скандального Георгія Кірпи - впливового чиновника, пізніше звинуваченого в причетності до вбивства Георгія Гонгадзе. Правда це чи ні, так і не відомо, оскільки незручний багатьом колишній царедворець Кучми наклав на себе руки при загадкових обставинах.

Тестя Єдіна називають занадто нахабним і жадібним навіть за мірками України часів Кучми. Желязняк нібито був особисто звільнений тодішнім президентом через те, що той вкрав з державної скарбниці близько 4 мільйонів доларів. Пізніше невдалий чиновник переїхав в РФ і навіть по невідомої причини отримав звання Герой Росії.

Олександра Єдіна часто згадують у зв'язку із захопленням Кременчуцького заводу. Особисто депутат мав лише 19% акцій підприємства і керував за дорученнями ще 36%, чого було недостатньо для вирішення бізнес задач.

Контроль над активом Єдін нібито отримав за допомогою бійців столичної охоронної фірми, які захопили всі документи і залякали менеджерів підприємства і акціонерів, які буквально під дулом пістолета проголосували за передачу підприємства під контроль Інтер-контакту.

Приписують Едину партнерство з іншим одіозним олігархом і зятем другого президента України Леоніда Кучми - Віктором Пінчуком. Разом магнати володіли Дніпро-трансом, велика частина якого контролювалася Інтертайпом.

В якості ще одного корупційного проекту Єдіна називається операція з придбання миколаївської ТЕЦ. Ходили чутки, що у власність стратегічно важливий об'єкт інфраструктури Олександр Іософовіч отримав лише завдяки дружбі з тодішнім миколаївським губернатором Кругловим. Ходили чутки, що за участь в угоді чиновник отримав дуже солідну винагороду.

Відзначимо, що уродженець Львівської області голосував за скандальний мовний законопроект 2012 року. Тоді правляча Партія регіонів серйозно посилила статус російської мови. Однак, біда навіть не в тому, що політик підтримав скандальний проект, а навіть не був присутній на голосуванні, просто віддавши свою картку іншим депутатам-регіоналам.

Фотографії

Александр Един

Александр Един

Відео

Посилання

Декларація