Едуард Ставицький зловживав своїм службовим становищем, що спричинило за собою розтрату держмайна в особливо великих розмірах. Екс-міністр енергетики і вугільної промисловості України, що втік, фігурує не в одному кримінальному провадженні. Давайте дізнаємося, скільки мільйонів доларів та кілограмів золота вилучили під час обшуку в одній із його квартир? І як екс-соратник Федора Януковича живе сьогодні?

Біографія

Народився 4 жовтня 1972 року.

Знак зодіаку: Терези. За східним гороскопом: рік Водяного Щура.

Національність: українець.

Віросповідання: православний. Коли перебував в Україні, відвідував богослужіння в Києво-Печерській Лаврі.

Вік: 46 років.

Починаючи із 2014 року та по теперішній час, Едуард Ставицький перебуває на території держави Ізраїль. Причому, він та члени його сім'ї мають ізраїльське громадянство. Отримавши громадянство Ізраїлю, Едуард Анатолійович змінив своє ім'я та прізвище. Тепер він став Натаном Розенбергом.

Едуард Ставицький

Щоправда, отримав ізраїльське громадянство за підробленими документами. Про це повідомив генпрокурор України Юрій Луценко. Про те, що екс-міністр енергетики і вугільної промисловості України, який втік, сфальсифікував дані про своє походження, відзначають ряд відкритих джерел.

Як заявив генпрокурор, згідно із даними слідства з місця народження екс-соратника Федора Януковича, міграційна служба сфальсифікувала його етнічне коріння. Отримане ізраїльське громадянство стало можливим завдяки тому, що одна із його бабусь нібито була єврейкою.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в місті Лебедин Сумської області.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Олена Володимирівна. Діти: два сина.

Згідно з даними відкритих джерел, у листопаді 2017 року ЗМІ стало відомо, що прокуратурою Вінницької області екс-начальниці держреєстрації актів цивільного стану було оголошено підозру за підробку документів для дружини нашого героя.

Разом із подільниками шляхом внесення до них завідомо неправдивих відомостей про національність дружини екс-чиновника їй благополучно вдалося скласти та підробити завідомо неправдиві офіційні документи. Так дружина нашого героя отримала громадянство Ізраїлю.

Слідством було встановлено, що користуючись доступом - персональним ключем до роботи в єдиній комп'ютерній базі даних про акти громадянського стану, жінка вносила завідомо неправдиві відомості в автоматизовані регістробліки.

До речі, дружина екс-чиновника була співзасновником (частка 50%) ЗАТ «НВО «Екологічні палива України», у якому Едуард Ставицький працював тривалий період часу. Діяльність підприємства припинено у 2008 році.

А ось теща Едуарда Анатолійовича, Валентина Григорівна Ушакова, - співзасновник цілого ряду організацій. У їх числі ТОВ «БРСМ-Нафта», ТОВ «Моноліт 2», ТОВ «Інвест менеджмент» і ТОВ «Актив капітал груп». Що стосується трьох останніх, то теща володіла ними разом із батьком екс-міністра, Анатолієм Борисовичем Ставицьким та своєю донькою.

Після входження тещі міністра, що втік, до складу співвласників «БРСМ-Нафта» у 2011 році та посилення позицій Едуарда Анатолійовича у владі, з 2011-го року в цій мережі почалося бурхливе зростання. І незабаром вона вже стала щасливою власницею 130-ти заправок у багатьох областях країни. До речі, у власність БРСМ входять 3 нафтобази й митно-ліцензійний склад.

Витяг із ЄДР БРСМ-Нафта

Згідно з даними відкритих джерел, станом на квітень 2018 року Анатолій та Едуард Ставицький - співзасновники (частки по 25%) ТОВ «Діаграма». Інші співзасновники - Наталя Леонідівна Плахотня (25%) і Людмила Станіславівна Тіпайло (25%).

Освіта

Після закінчення олександрійської середньої школи №19, вступив до Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Закінчив навчання у 1994 році. Отримана спеціальність - гірничий інженер.

2003 р. - магістр, навчався у Національній академії держуправління.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році. Після закінчення академії протягом 8 років працював у Олександрії Кіровоградської області. Обіймав посаду менеджера в ЗАТ «НВО «Екологічне паливо України».

Із 2002 року протягом 4-х років був головою правління, а також почесним президентом ТОВ олександрійського «ДЮФК «Кристал-аметист».

Потім протягом року - радником Міністра охорони навколишнього природного середовища України.

Із 2007-го по 2010-тий рр. займав пост голови правління НАК «Надра України».

Потім протягом 2-х років був Головою Держслужби геології і надр України. Із 2010 р. - депутат Житомирської облради.

20.04.12 р. - 24.12.12 р. - Міністр екології та природних ресурсів України.

24.12.12 р. - 27.02.14 р. - Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

Компромат і чутки

У декларації Едуарда Ставицького за 2012 рік вказано загальну суму сукупного доходу декларанта у розмірі 123 тис. 70 грн. Членів сім'ї - 2 млн. 552 тис. грн. У його декларації було вказано також суму на банківському рахунку в розмірі 155 тис. 771 грн.

Едуард Ставицький

Щоправда, згодом, під час обшуку однієї із квартир нашого героя, у його помешканні було вилучено трохи менше 5 мільйонів доларів. Крім цього, майже 50 кілограмів золотих зливків. Та ще - ювелірні прикраси, попередня вартість яких - кілька мільйонів доларів.

Із 24.03.14 р. екс-міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького оголосили у розшук. Він розшукується Інтерполом. Згідно з даними відкритих джерел, екс-прихильник Віктора Януковича ховається під ім'ям Натан Розенберг у Ізраїлю.

Щоправда, в інтерв'ю ЗМІ підроблену зміну громадянства заперечує. І стверджує, що на законних підставах став громадянином держави, яке багато хто вважає біблійною Святою Землею.

До речі, наш герой фігурує не в одному кримінальному розслідуванні. У тому числі - із екс-президентом,  що втік, у справі із незаконного заволодіння Межигір'ям. Едуард Ставицький проходить у кримінальній справі стосовно осіб із числа вищого керівництва держави за статтями «привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах», а також «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом». Україна направила Ізраїлю запит на його екстрадицію.

Як повідомляє Antikor, дружина колишнього міністра, згідно з даними Єдиного держреєстру, зареєстрована в одному із найбільш престижних місць Києва - пасажі на Хрещатику. Сусіди Едуарда Ставицького говорили про те, що його сім'я займає відразу 3 квартири - а це цілий поверх.

Едуард Ставицький

Видання зазначає, що одне з приміщень раніше використовувала «Партія зелених», за списком яких у 2006 році балотувалася дружина екс-міністра. А ще до цього тут жив відомий радянський оперний співак Михайло Гришко. Раніше місцеві жителі повідомляли журналістам, що син Едуарда Ставицького катається на «Мазератті».

А будинок, розташований по вулиці Шота Руставелі у столиці, є справжнім родовим гніздом клану Ставицьких. Він став місцем реєстрації ряду фірм, засновниками яких є або були члени сім'ї нашого героя. Протягом понад 10 років до 2014-го року вони були засновниками численних бізнесів у різних галузях: торгівлі паливом, будівництві та навіть у туризмі.

На рахунку Едуарда Ставицького - ряд гучних скандалів. Один із них стосується «Тетерів-Нафта». Коли у листопаді 2002-го фірма Ставицьких потрапила у поле зору правоохоронців, громадськості стало відомо про те, що організація намагалася незаконним шляхом отримати відшкодування ПДВ у розмірі 19 млн. грн.

Цей скандал, пов'язаний із Едуардом Ставицьким, був не поодиноким. За кілька місяців до того фірма Ставицький відправила через Одеський аеропорт товар на суму понад 133 млн. грн. Про це писали відкриті джерела. Зазначена вартість, згідно розрахунків СБУ, виявилася завищеною. А підприємці отримали право на повернення понад 22 млн. грн. із бюджету як ПДВ.

Проходить не так багато часу після того, як фірма раптом змінює назву на «Еко-2003». Однак, незважаючи на зміну назви, законослухняність компанії не змінилася. І незабаром у неї знову почалися проблеми із законом.

Фірми сімейства Ставицьких неодноразово «засвічувалися» у спробах фіктивного відшкодування ПДВ. Згодом «Партія зелених» стала надійним партнером у бізнесі сім'ї екс-міністра. Утім, масштаб інтересів Едуарда Анатолійовича настільки великий, що він спирається не тільки на знайомих і родичів, а й на Віктора Януковича.

Едуард Ставицький

Посада чиновника, що втік, красномовно свідчить про те, наскільки він важливий для екс-президента Віктора Януковича. Адже Україна - та країна, де великі кошти зароблялися й згодом заробляються на постачання газу й вугілля.

Досить потужні капітали глава держави, який утік, навряд чи б довірив кому-небудь. Історія сходження Едуарда Ставицького у крісло енергетичного міністра - це історія суцільних скандалів і угод, частина із яких особисто пов'язана з Віктором Януковичем.

Однак, незважаючи на злочинне бурхливе минуле екс-міністра, сьогодні наш герой живе розкошуючи у Ізраїлю. Більш того, 1.02.2019 р. ЗМІ стало відомо про те, що Європейський Союз зніме санкції проти міністра, який втік. Про це журналісти дізналися із офіційного рішення Суду загальної юрисдикції ЄС.

Фотографії

Едуард Ставицький

Едуард Ставицький

Едуард Ставицький

Відео

Посилання

Фейсбук