Після того, як Володимир Зеленський став президентом України, новини про те, хто ж займе місце прем'єр міністра почали з'являтися із завидною регулярністю. І ось нарешті оголосили ім'я нового прем'єр-міністра України - ним став Григорій Гончарук.

Давайте дізнаємося, чим він займався до президентства Володимира Зеленського і з яким минулим Олексій Гончарук він став новим прем'єром України..

Біографія

Олексій Гончарук народився 7 липня 1984 року. Інформації про місце народження немає. Після цього він закінчив середню школу і здобув вищу освіту і ступінь магістра, а потім і доктора філософії в галузі права.

Олексій Гончарук

Далі на працював на безлічі підприємств на різних посадах, пов'язаних з юриспруденцією, поки в 2019 не зайняв місце Заступника голови Офісу президента України Володимира Зеленського.

Сім'я

Олексій Гончарук - людина непублічна. Ні на інформаційних сайтах, ні на його сторінках в соціальних мережах інформації про його сімейний статус, дітей, або ж батьків знайти не вдалося. Можна лише сказати, що середню школу він закінчив у Чернігівській області, хоча сам, за даними деяких джерел родом з Вінницької області.

Освіта

Середню школу Олексій Гончарук закінчив в м. Городня Чернігівської області. Після цього 5 років, з 2001 по 2006 здобував вищу освіту в Інституті права ім. князя Володимира Великого Міжрегіональної Академії Управління Персоналом. Там він отримав ступінь магістра.

І після цього пішов навчатися далі і закінчив Національну академію державного управління при президенті України.

Кар'єра і бізнес

Першою серйозною роботою Олексія Гончарука була компанія PRIOR-Invest (Київ). Там він спочатку був звичайним юристом, але через кілька років очолив юридичний відділ компанії. Правда протриматися там довго не зміг і буквально через півроку, в 2008, звільнився. Є ймовірність, що це пов'язано зі скандалом, який трапився в кінці того року. А ось розгляд суду з цього приводу почався тільки в 2009.

Олексій Гончарук

Тому Олексій Гончарук і не був фігурантом цього скандалу. Але варто зазначити, що дати аж надто вдало зійшлися для нього. Детальніше про скандал ми напишемо в "компроматі".

Робота в скандальному PRIOR-Invest дозволила Олексію Гончаруку заробити чимало грошей. Такий висновок можна зробити з того, що за 2 роки він зумів стати арбітражним керуючим, засновником і керуючим партнером Юридичної фірми "Constructive Lawyers". Яка, до речі спеціалізується на сфері інвестування та фінансування будівництва нерухомості.

У 2009 році він став головою організації "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам".

Далі Олексій Гончару займав місце генерального директора ТОВ "Перша Українська Індустріально-Інвестиційна Компанія".

Після цього - голова третейського суду при ВГО "Союз інвесторів України".

З вересня 2015 по 2019 рік - очолював Офіс ефективного регулювання (BRDO).

Ну і не дивно, що людина з такою біографією в нашій країні рано, чи пізно потрапляє в політику. Така ж доля чекала і Олексія Гончарука. Його політична кар'єра почалася в 2014 році, коли він став членом партії "Сила Людей", головою якої був і залишається Олександр Солонтай. До речі, в 2014 році партія на парламентських виборах набрала 0.11% голосів.

До речі, цікаво, але на парламентських виборах 2019 деякі ЗМІ писали, що "Сила людей" може нав'язати конкуренцію "Слузі народу" і дві партії, ледь не є головними суперниками. Звичайно цього не сталося, але виходить, що Олексій Гончарук, пішов від Солонтая до Зеленського, коли йому запропонували більш високу посаду.

До свого призначення на посаду Заступника голови Офісу президента України Олексій Гончарук встиг ще попрацювати позаштатним радником екс-міністра екології та природних ресурсів.

А крім цього працював радником першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Олексій Гончарук

Зараз же Олексій Гончарук відповідає за блок економічного розвитку і продовження реформ.

Компромат і чутки

Як ми вже говорили, скандальна ситуація трапилася з компанією, з якою вчасно втік Гончарук. Prior Invest за словами деяких ЗМІ займалася незаконним продажем землі під Києвом.

Тоді все почалося з селища Коцюбинське. В кінці 2008 року там незаконно було приємно рішення передати в особисте розпорядження громадянину України ділянки, на якомій знаходився ліс першої категорії.

Звичайно, відразу ж після цього землю там почали розпродавати по досить-таки низькими цінами. Фото і посилання на оголошення не залишилося, але якщо вірити джерелам, там було написано "Терміновий продаж земельних ділянок в смт. Коцюбинське. Поруч є ліс, озеро". Посередником продаж земель Виступає фірма Prior Invest. "

Насправді ліс, про який йдеться в оголошеннях, розташований не поруч, а безпосередньо на самій землі. Селищна рада своїм рішенням змінила статус лісу, і він став просто категорією зелених насаджень.

На звернення журналістів до прокуратура міста Ірпеня подала в місцевий суд позов про скасування двох рішень сільради, а саме - про самовільне розширення меж селища і про зміну статусу лісу на зелені насадження.

Прокурор міста Ірпеня визнав, що Коцюбинське селищна рада виділила землі, які не є територією селища. Межі селища були змінені незаконно, і своїм рішенням селищна рада порушила норми Земельного кодексу України, уточнив прокурор.

Фотографії

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

Відео

Посилання

Фейсбук