Геннадій Зубко: слава про політика біжить попереду нього. Чиновник прославився вже незабаром після того, як обійняв нову посаду. Він передав Анатолію Шарію, якого багато хто звинувачує кремлівській пропаганді, копії документів за підписом прем'єр-міністра, в яких йдеться про перегляд пільг і скасування безкоштовної медицини, а також освіти.
Геннадій Григорович є також автором законопроекту, в разі прийняття якого навчальні заклади змогли б без тендерів проводити закупку продуктів харчування. Дізнайтеся, які можуть бути наслідки цього? Чому громадськість обурюється з приводу призначення на вакантну держпосаду Катерини Кодоненко? І які матеріальні статки скандального політика?
Біографія
Народився 27 вересня 1967 року.
Знак зодіаку - Терези. За східним гороскопом: рік Вогняної Кози.
Національність: українець.
Цікаво, що гонорари та інші виплати Геннадія Григоровича за цивільно-правовими договорами склали в 2017 році просто космічну суму грошей - 908 тис. 417 грн. Що ще є в його декларації? І про які скандаих ЗМІ інформують громадськість?
Примітно, що журналісти зацікавилися особою Геннадія Григоровича, коли він зайняв пост заступника глави Адміністрації президента України і лобіював на посаду в Адміністрації Президента «свою» людину. Дізнайтеся, чим був викликаний такий резонанс? Читайте всю правду про пристрасті всемогутнього чиновника, наближеного до президента країни.
Сім'я
Дитинство пройшло в місті Миколаїв (Україна), де він народився.
Сімейний стан: одружений. Сім'я: дружина - Людмила Миколаївна, діти - Сергій, Христина.
Чотири роки тому ряд ЗМІ висвітлювали інформацію щодо Катерини Кодоненко, підлеглої Геннадія Григоровича, яка працювала раніше на заводі огороджувальних конструкцій. У листопаді 2014 року молода дівчина раптом стала... керівником Департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України.
Згідно з даними, розміщеними на сайті Адміністрації Президента України, 10 червня 2014 року Геннадій Зубко був призначений першим заступником глави АП, а вже в наступному місяці покровитель Катерини Віталіївни влаштував її на нову посаду, зробивши держслужбовцем у апараті Верховної Ради. Дівчина стала помічником-консультантом народного депутата Геннадія Зубка. А через 3 місяці й зовсім почала керувати Департаментом Адміністрації Президента України в складі кількох десятків осіб.
На той момент їй було 26 років. Журналісти тут же зацікавилися її професійним досвідом. Виявилося, що до цього вона працювала юридичним консультантом Житомирського заводу, яким керував Геннадій Григорович.
Щоправда, спочатку вона була помічником-консультантом народного депутата. А після відмінного виконання своїх обов'язків «принеси-подай» її оформили на посаду юрконсульта. Так як молода дівчина раптом отримала таку вакантну посаду в системі держуправління залишається загадкою.
За інформацією відкритих джерел, навряд чи 26-річна дівчина, яка до цього працювала на заводі огороджувальних конструкцій, зможе визначати тактику введення політики децентралізації в масштабах країни та керувати колективом у кілька десятків досвідчених держслужбовців.
Освіта
Згідно з його офіційною біографією, в армію був призваний у 19 років. У Збройних Силах СРСР служив два роки. А Київський політехнічний інститут закінчив нібито в 24 роки. Тобто вступив туди також у 1986 році, коли був призваний до армії. Як таке можливо? - не зрозуміло. Швидше за все, під час написання його офіційної біографії упустили цей момент і прорахувалися.
Дотримуючись цієї версії, виходить, що в 24 роки отримав диплом про закінчення вищого навчального закладу за спеціальністю «інженер». Згодом навчався також у КМА. У 40 років став магістром бізнес-адміністрування.
Через рік отримав ще одну спеціальність - «менеджер-економіст» у цьому ж навчальному закладі. І в цьому ж 2008 році закінчив аспірантуру.
Кар'єра і бізнес
У 21 рік, після армії і під час навчання в політехнічному інституті, протягом двох років працював інженером-програмістом у Житомирі. Наступний рік займав цю ж посаду, тільки в іншій організації.
Його стрімкий кар'єрний ріст починається в 25 років. Він раптом стає комерційним директором. І протягом двох років керує виробничою фірмою «Сергій». Наступні три роки - ТОВ «Маяк».
Згодом продовжив будувати кар'єру в Житомирі. З 1997 р. протягом п'яти років займав посаду директора фірми «Тантал». Після чого рік чомусь керував проектом якоїсь луганської організації міста Лисичанськ.
Наступні вісім років обіймав посаду заступника голови правління ВАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій». Потім чотири роки був начальником управління «Укрмонтажспецбуд». Це столична державна компанія, що займається монтажем металоконструкцій. Після цього - голова правління «Житомирського заводу огороджувальних конструкцій».
Політдіяльністю почав займатися в 2006 році: депутат Житомирської міськради V скликання. Два роки - голова фракції «Фронт змін». У 45 очолив Житомирський регіональний виборчий штаб ГО «Батьківщина». У цьому ж році - народний депутат, партія «Батьківщина».
Отримавши трохи більше шістдесяти голосів виборців, стає віце-прем'єр-міністром - міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Ця подія мала місце 2 грудня. Займає цю посаду і зараз.
У червні 2014 го призначений першим заступником глави Адміністрації президента країни. 4 грудня - день, коли був звільнений з цієї посади. Навесні для кримських окупантів чиновник став персоною нон грата.
Компромат і чутки
Декларація чиновника за 2017 рік свідчить про те, що серед його сімейних цінностей, крім швейцарських годинників, - колекція цінних товарів. Щоправда, яких саме - невідомо (декларант не зазначив).
Із транспортних засобів він є скромним власником ВАЗа 2109, 1989 р.в. і старенького причепа 1990 р.в. У власності дружини - «Тойота» RAV 4, 2006 р.в. У іншому праві користування сім'ї два дорогих авта: «Мерседес-Бенц» GL350 CDI, 2013 р.в. (його середня вартість на вторинному ринку в 2018 р. - 50 тис. доларів) і «БМВ» Х6, 2010 р.в. (30 тис. доларів у середньому).
Із цінних паперів задекларував акції дружини на ПАТ «ЖЗОК» номінальною вартістю (н.в.) трохи менше п'ятисот тисяч гривень (кількість не зазначив). Корпоративні права Людмили Миколаївни - дев'яносто відсотків ТОВ «Батерфляй К» н.в. понад 4 млн. грн. та пятьдесят відсотків ТОВ «АРКАДА» н.в. п'ятдесят дві тис. п'ятсот, кінцевим бенефіціаром яких вона є.
При зарплаті 522 тис. 623 грн., у Геннадія Григоровича 211 тис. 243 грн. на банківському рахунку. Третім особи він позичив загалом 290 тис. 700 доларів. Готівкою у нього - 186 тис. 423 грн.
Людмила Миколаївна отримала непоганий прибуток від заняття ПД – майже мільйон. Її зарплата на ТОВ «Батерфляй К» - майже дванадцять тисяч гривень на місяць. Гонорари та інші виплати Геннадія Григоровича за цивільно-правовими договорами просто космічні – трохи менше мільйона. На банківському рахунку його дружини - більше двохсот тисяч гривень. Оборотні кошти ФОП – майже 2 млн. грн., готівкою – трохи менше п'ятдесяти тисяч.
Відомо, що дружина Президента України Петра Порошенка, Марина, разом із віце-прем'єр-міністром відвідує деякі заходи. Так, наприклад 1 вересня 2018 року, вони їздили до Житомира та були присутніми на відкритті міської гімназії №3, а також оглядали дитсадок №58.
У 2014 році Геннадій Григорович Зубко - автор законопроекту, який був включений до порядку денного Верховної Ради. Якби цей закон прийняли, навчальні заклади змогли б безтендерно закуповувати продукти харчування. Як повважали експерти, такий законопроект може стати причиною розвитку корупції у цій сфері діяльності та призвести до втрати державою контролю над процедурою придбання продуктів харчування.
Другий скандал, пов'язаний із політиком, - лобіювання на посаду в Адміністрації Президента своєї підопічної, про що ми розповідали вище. Ще один стосувався того, що він, працюючи на посаді першого замглави Адміністрації Президента, не здав мандат народного обранця та отримував зарплату як першого заступника голови Комітету ВР України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.
Але ж таке сумісництво посад називається корупцією. Щоправда, протокол про корупційне правопорушення складено не було. Тільки ЗМІ інформували про це громадськість. Однак всемогутньому Геннадію Григоровичу громадська думка абсолютно неважлива. Адже він - особистість, наближена до президента. І він сам вирішує, хто в цій країні недоторканний.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний урядовий сайт органів виконавчої влади Ураїни, його профіль.
Контакти, адреса: 01034, вул. Велика Житомирська, 9, м. Київ. Тел .: +38 (044) 256-62-40, +38 (044) 284-05-11, +38 (044) 226-22-08, факс: +38 (044 ) 226-20-97. Електронна адреса: pr734@kmu.gov.ua