Біографія
Народився 27 травня 1968 року. Позаштатний радник Петра Порошенка, бізнесмен, власник компанії «Миронівський хлібопродукт». Основний рід занять групи МХП - розведення птиці, виробництво та реалізація курятини.
Додатковий - вирощування пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику, виробництво соняшникової олії, копченостей, ковбаси тощо. Українська птахофабрика зробила його одним із найбагатших у країні. У рамках своєї діяльності всередині компанії відчуває себе суддею. Стверджує, що зі співробітниками та колегами потрібно жити одним життям.
Каже, що «любить жити добре й комфортно». Із цим важко посперечатися. Цього хоче кожна нормальна людина. Під час нетривалого перебування на держслужбі курячий магнат був змушений заповнити в 2013 році відповідний документ про доходи.
Але його декларація про майно стала «пустушкою». У ній немає ні слова про його вісімдесяти семиметрову яхту-красуню. Та й його палац не знайшов в ній свого відображення. Як і весь статок вартістю понад двісті мільйонів доларів. І все це, як завжди, пройшло повз увагу...Власник і голова ради директорів групи компаній, як і раніше, товаршує із верхівкою української влади. Однак голосно заявляє, що політика до його бізнесу не має жодного відношення. Але чи так це насправді?
Сім'я
Дитинство та юність пройшли в селі Червоне (Гайворонський район, Кіровоградська область). Його батьки - освічені люди, вчителі. Одружений на Олені Косюк, яка народилася в сім'ї херсонського математика.
Три роки їй довелося жити з бабусею і дідусем (з десяти до тринадцяти років). У дитинстві любила бути сама з собою: читати, малювати, думати... Зізнається, що ні батьки, ні бабуся з дідусем ніколи не підвищували голос один на одного. У зв'язку з чим Олена завжди відчувала себе гармонійно.
В одному тільки його майбутня дружина відчувала себе вразливою. У інтерв'ю зізналася, що в молодості через високий зріст (1 м 78 см) соромилася носити підбори. Вважала себе некрасивою. Коли Олена приїхала до Києва, їй було шістнадцять.
Познайомилася з майбутнім чоловіком після першого курсу, в сімнадцять. Через два роки почали жити разом. З гуртожитку з'їхали на квартиру. Одружилися через три роки, після закінчення інституту. У відносинах планів не було. Усе відбувалося само собою.
Після закінчення вищого навчального закладу роз'їхалися по домівках. Олена планувала йти в аспірантуру на кафедру біотехнології. А Юрій вже почав розвивати свій бізнес. Одного разу зателефонував їй по телефону і зробив пропозицію, сказавши: «Давай розпишемось!» Через три дні приїхав до неї додому.
Діти: пара виховує сина Івана. Батько хоче, щоб після закінчення Колумбійського університету в Нью-Йорку (США) той продовжив його справу. Мріє, щоб син пішов по його стопах, працював в МХП. Дружина - помічниця по бізнесу. Працює директором департаменту технології, якості та безпеки харчової продукції «Миронівського хлібопродукту».
Національність: українець.
Своїм хобі вважає МХП. Завзятий яхтсмен. Любить книги, з них черпає багато ідей. Бере з них потрібні цитати і певні цінності.
Освіта
У ранньому дитинстві хотів стати військовим. Потім мріяв очолити м'ясокомбінат.
Однак у сімнадцять років після закінчення школи вступив до Київського інституту харчових технологій. Отримав диплом лише через сім років.
Навчання змушений був перервати через призов до армії. Отримав кваліфікацію «інженер з переробки м'яса та молока». Зі студентської лави мріяв зайнятися власною справою.
Під час навчання на п'ятому курсі підробляв на одній із брокерських компаній. Щорічно під час літньої практики, будучи студентом, заробляв на різних харчових виробництвах.
Кар'єра і бізнес
Перші гроші майбутній український підприємець-мільярдер аграрної галузі заробив, будучи двадцятиоднорічним студентом. Після закінчення інституту та служби в армії також був брокером.
Отримані гроші відкладав. І вклав усі кошти в цех із переробки м'яса (це скільки ж треба було заробляти!) Але перші кроки в першій власній справі були безуспішними. Цех у Черкаській області змушений був закрити.
Вирішив спробувати себе в іншій сфері діяльності. У його житті була частина епізоду, коли він займався продажем польських меблів на Україні та виробництвом кухонь. Наступних чотири роки очолював ЗАТ «Бізнес-центр харчової промисловості».
З 1998 р. зайнявся випуском охолодженого курячого м'яса. Засновує компанію ЗАТ «Миронівський хлібопродукт» (з 2006 р. - ВАТ). Торгова марка «Наша Ряба» стає впізнаваною по всій країні. У всіх куточках України відкриваються його фірмові магазини.
Генеральний директор MHP S.A вважає, що поганий командний гравець і некомофортна людина має бути звільнена. Навіть якщо вона - дуже хороший фахівець. За його словами, затребуваний співробітник повинен бути щасливим і нести щастя іншим. Якщо він геніальний як бізнесмен, але поганий у комунікації, буде звільнений.
Компромат і чутки
Власник агрокорпорації "Миронівський хлібопродукт" любить влаштовувати гучні вечірки. Наприклад, у лідера групи «Друга Ріка» Валерія Харчишина дача недалеко від його будинку. У своєму блозі соцмережі фейсбук він одного разу описав, що святкував із друзями. Навколо: сосни, тиша, свіже повітря...
І раптом, «як грім серед ясного неба», на сусідній вулиці зазвучав голос Доманського, потім - Джанкой Brothers, Лепса, Полякової кіловат на п'ятдесят. Спочатку гості Харчишина жартували, що господар заощадив на корпоративі. Але потім всім стало не до жартів. Адже о дванадцятій ночі музика гриміла щосили.
Лідер групи «Друга Ріка» обурювався в соцмережі тим, що «в Польщі або будь-який інший нормальній країні поліція була б за три хвилини, і ср...ти вони хотіли на господаря життя». Але, на жаль, у нас в країні діють інші принципи та пріоритети.
Головне - статки людини. У кого гроші - у того й правда. Розмір прибутків курячого магната коливається від одного до півтора мільярда доларів. Щороку за версією журналу Forbes олігарх стабільно потрапляє до п'ятірки найбагатших людей країни.
Останні новини: сьогодні власник триста сімдесят тисяч гектарів землі живе розкошуючи. Курячий король контролює шістдесят відсотків ринку із виробництва курятини. Будучи позаштатним радником Порошенко, Юрій Анатолійович Косюк стверджує, що політичні зв'язки для бізнесу не важливі. Невже можна стати багатим без родинних і політичних зв'язків?
Навряд чи... Сам він є другом президента країни. І в 2017 році навіть отримав від держави спеціальну бюджетну дотацію для свого аграрного підприємства на суму 1,25 млрд. грн. При цьому людина, яка отримує понад мільярд дотацій із бюджету країни, говорить, що його успіх ніяк не пов'язаний із політичними зв'язками...
Простежується стиль нашої "політичної еліти" - нахабного обману населення. У народі кажуть: «Бюджет країни - його годівниця».
Останнім часом усі гроші власника контрольного пакета акцій «курячої» компанії йшли на будівництво гігантського маєтку під Києвом. Багатий панський двір прозвали Версаль. Він впритул примикає до парку Феофанія.
Тепер видатним українським політикам буде де відпочити. Сюди, до його палацу біля Феофанії, вже перегнали гараж олігарха, що включає елітні автомобілі. Крім цього, в нього є яхта за сто вісімдесят мільйонів доларів. Аграрний барон зберіг собі пільги. Отже, зможе й далі кататися на ній в компанії Петра Порошенка.
Крім кількох крутих суперкарів у ексклюзивному тюнінгу та яхти, в нього є особистий вертоліт вартістю шість мільйонів доларів. За неофіційними даними, в олігарха є коханка. Людмила Радняна - ветеринар із Черкащині.
Зв'язки з Росією
Не можна сказати, що Юрій Косюк тісно пов'язаний з Росією, але це не заважає йому торгувати з країною, з якою у нас війна. За даними ЗМІ, він уклав угоду з компанією «Воронеж Агро Холдинг» по якій передав росіянам 40000 гектарів землі в Росії, а натомість отримав 60000 гектарів землі у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.
І якщо зараз порахувати, то Косюк володіє 380.000 гектарами української землі.
Та й крім цього анексія Криму ніяк не зачепила бізнес Косюка на півострові. Він там і залишився власником підприємств «Дружба народів Нова» та «Кримська фруктова компанія», які функціонують на півострові.
Фотографії
Відео
Ви можете перегянути відео за участі власника великої аграрної компанії прямо зараз. І дізнатися, як стати мільярдером? Але чи все так просто, як може здатися на перший погляд? Невже людині без капіталу цілком реально стати мільярдером або хоча б мільйонером?
До речі, відеоролик знімався в офісі "Миронівський хлібопродукт". Два статних бізнесмена вели неспішну бесіду онлайн. Косюк відповідав на запитання Євгенія Черняка, власника Global Spirits (ТМ «Хортиця»). Юрій Анатолійович - людина, що лідирувала за опитуваннями в фейсбуці та ютуб у списку тих, хто бажав брати інтерв'ю у відомої особистості.
Посилання
У Юрія Косюка є два аккаунти. Один, який ведуть публічні люди. І другий, який веде він сам. Бізнесмен не пише, але постить багато речей, які йому подобаються.
Фейсбук (блог ведуть публичні люди).
Фейсбук (профіль, який веде сам).
У інстаграм є інформація про те, як радник президента України відпочивав у Франції, популярному гірськолижному курорті Куршевель. Дізнайтеся, скільки пляшок шампанського було випито. І яка їхня вартість? Український мільярдер влаштував шикарну вечірку в Куршевелі. До речі, подібні заходи в колі українських політиків проходять там доволі часто.
Офіційний сайт «Миронівський хлібопродукт».
Контакти, центральний офіс: +38 (044) 207-00-00, +38 (044) 207-00-02 (факс).
Адреса: 03143, вул. Академіка Заболотного, 158, м Київ, Україна.
Електронні адреси: office@mhp.com.ua (офіс), i.shapoval@mhp.com.ua (департамент по роботі з персоналом), g.kopilevych@mhp.com.ua (відділ закупівлі зернових), o.kostyuk@mhp.com.ua (відділ продажів).