Відому волонтерку Яну Вадимівну Зінкевич використовують як приманку електорату. Адже абсолютно не випадково український доброволець-медик вирішила раптом піти з передової у глибокий тил та стати... народним депутатом. Пропозицію щодо членства у партії Петра Порошенка «Європейська солідарність» вона отримала від самого екс-президента. Схоже, у Петра Олексійовича на політичне майбутнє країни свої плани. І для своїх меркантильних цілей він використовує нетипових політиків. Легендарна волонтерка-медик, що стала інвалідом, - відмінна «зброя» для їх досягнення.

Біографія

Народилася 2 липня 1995 року.

Знак Зодіаку: Рак. За східним гороскопом: рік Зеленої Деревної (Дерев'яної) Свині (або Кабана).

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 24 роки.

Звістка про те, що медик-доброволець має перекваліфіковуватися у народні депутати, шокувала багатьох українців. Яна Зінкевич раптом змінила передову на партійний офіс. Відома волонтерша, яка була на фронті буквально з перших місяців війни на Донбасі та врятувала життя понад 200 поранених бійців, раптом пішла у тил та стала членом партії Петра Порошенка «Європейська солідарність».

Вона увійшла до десятки кандидатів списку політичної сили під №7. Пропозицію стати кандидатом у народні депутати від його партії зробив сам Петро Олексійович. Про це стало відомо із інтерв'ю Яни Вадимівни «Вікнам-новини». Відповідаючи на запитання про те, чому вона із добровольців раптом має намір перекваліфіковуватися у нардепи, дівчина завила про пропозицію екс-президента стати членом його партії.

Яна Зінкевич із Петром Порошенко

Але чим зможе допомогти країні соратниця Петра Порошенка? Адже для того, щоб зламати існуючу політичну систему, потрібні певні знання та якийсь досвід. Ветеран-медик без глибоких політичних знань навряд чи зможе чимось допомогти. Хіба що під тиском лідера партії захищатиме його інтереси?

Схоже, за допомогою слави дівчини-ветерана з інвалідністю він вирішив брендувати себе. Можливо, це лише ширма для того, аби приховати корупційні дії та відмивання грошей оборони? Очевидно, що розігрується черговий серіал. Адже на президентських виборах 2019 використовувалися «чорні штаби», про що неодноразово писали відкриті джерела. А тепер гра екс-президента набирає нових обертів.

Сім'я

Дитинство та юність видатного командира медичного батальйону «Госпітальєри» пройшли у місті Рівне. На даний момент вона мешкає у м. Дніпро.

На її сторінці у соцмережі Фейсбук зазначено: «ім'я, дане при народженні, - Іоанна».

Батьки: мати - Валентина Комар, батько - Василь Комар. Швидше за все, Яна - його прийомна донька. Адже по батькові вона - Вадимівна. Та й у шлюб із Василем Комар Валентина вступила 7 червня 2014 року. Мати Яни за фахом - швачка. У 1993 році закінчила рівненське швейне училище.

У 2015 році Яна Зінкевич потрапила у жахливе ДТП. У авті вона перебувала разом зі своїм майбутнім чоловіком, шлюб із яким був короткостроковим. Після отриманих у результаті аварії сильних травм хребта та тривалої реабілітації, а також операції у Ізраїлі, дівчина стала інвалідом. Із того часу пересувається на інвалідному візку.

Сімейний стан: із 14 листопада 2016 року в розлученні. Діти: дочка Богдана (31.10.2016 р.н.)

Церемонія одруження із Максімома Корабльовим, із яким вона познайомилася на Донбасі, відбулася 27 травня 2016 року. Весілля, на якому були присутні понад 100 осіб, проходило у Воронцовському парку.

Яна Зінкевич

Про те, що вона вийшла заміж за побратима, писали ряд ЗМІ. Однак не минуло й півроку, як пара розлучилася. Напередодні весільного торжества Яна Зінкевич повідомляла про свою вагітність. Але вже незабаром 27-річний чоловік її чомусь кинув.

У інтерв'ю ЗМІ вона неодноразово наголошувала, що виховує дочку сама. Після їхнього розлучення деякі відкриті джерела почали поширювати інформацію про те, що саме чоловік винен у ДТП. Хоча до цього ті ж самі ЗМІ писали про те, що аварія - підступи ворогів. І колесо від машини на слизькій дорозі відлетіло абсолютно не випадково.

Ще один цікавий момент у її біографії: відкриті джерела, прославляючи волонтера-добровольця, як під копірку відзначали, що Яна Зінкевич змушена самостійно виховувати дочку Богдану, тому що Максим Корабльов кинув сім'ю та дружину із новонародженим.

Яна Зінкевич

Тільки у інтерв'ю ЗМІ вона сама заявляла про те, що її дочка живе разом із її мамою у малосімейці в Рівному. Тоді виходить, що вихованням дочки займається не вона сама, а мати прославленого волонтера. За словами Яни, вона досі постійно перебуває на основній базі батальйону. А вдома з'являється вкрай рідко.

Приїжджає до рідних тільки під час відряджень. І лише один раз у декілька місяців її сім'я на короткий проміжок часу приїжджає до неї. А ось на своє навчання вона їздить тричі на тиждень.

Схоже, навчання та політика, у якій Яна - абсолютний нуль, для неї набагато важливіші за рідну дочку, яка, між іншим, з'явилася на світ якимось дивом. Адже ті ж ЗМІ, які так багато писали про те, що їй після аварії ставили діагноз «безпліддя».

І просто диво, що вона виносила і народила після медикаментозного лікування в результаті аварії здорову дочку, вихованням якої займається тепер мама волонтерші. У неї самої - інші плани та перспективи.

Яна Зінкевич

Освіта

Навчалася у Харківському навчально-виховному комплексі «Колегіум».

У 2017 році вступила до державної медичної академії Дніпра.

Кар'єра і бізнес

ЗМІ, у тому числі Вікіпедія, відзначають, що починаючи із 2014 року, вона рятувала поранених українських солдатів на передовій. Заснувала медичний батальйон «Госпітальєри». Керує ним і зараз. Дата заснування - 6 липня 2014 року.

На її сторінці у соцмережі Фейсбук відзначається, що влаштувалася на роботу в компанію «КП «Госпітальєри Дніпра» 24 листопада 2018 року. І з тих пір вона - її директор.

Під час війни на сході України - начальник медуправління та реабілітації бійців Української Добровольчої Армії.

Із 2019 року - член партії Петра Порошенка «Європейська солідарність». У десятці кандидатів списку політичної сили значиться під №7.

Компромат і чутки

Із деяких пір у житті Яни Зінкевич під впливом олігарха Петра Порошенка почалися круті політичні віражі. Але чи буде доброволець на передовій максимально корисна своїй улюбленій Україні на цьому поприщі? Що означає для неї самої похід у велику політику під проводом екс-президента країни?

Яна Зінкевич

Яна вважає, що у Верховній Раді вона захищатиме інтереси ветеранів війни та боротиметься із усіма видами дискримінації. Інваліди, за її словами, не погодяться на другорядну роль у житті, на війні та у парламенті. Про це повідомляють відкриті джерела.

Вона заявляє, що ветеранів та людей із інвалідністю не беруть на роботу. Яна Зінкевич має намір домагатися у парламенті рівних можливостей для людей із інвалідністю. І за допомогою законів створюватиме для них безбар'єрне середовище.

Із приводу своєї майбутньої політичної діяльності Яна Вадимівна заявила, що хоче, щоб у людей із інвалідністю був доступ до всіх місць, до яких мають доступ інші люди. І додала: «Верховна Рада - не інклюзивна місце, навіть там є сходинки».

Очевидно, зазнавши нищівної поразки на президентських виборах 2019, Петро Порошенко використовує будь-які шанси, щоб потрапити до парламенту. Розраховуючи на прихильність виборців із боку відомої волонтерші, він, як і раніше, продовжує використовувати інформаційний та адміністративний тиск на українців. Про це повідомляють ЗМІ.

Але сьогодні часи його впливу на виборців таким чином залишилися уже в минулому. До речі, публічна позиція олігарха, лідера партії «Європейська солідарність» мало чим відрізняється від його заяв на президентських виборах 2019.

Коментар до фото Яни Зінкевич

А ось що постить наша героїня у соцмережі Фейсбук. Це коментар до її фото Sniperа в Ukrainian Army Миколи Вороніна: «Не розумію ваших панічних настроїв. Давайте я наведу вам іншу математику: від ЄС депутатом стає Яна Зінкевич. Якщо у ВР її хтось образить, то за її плечима стане -надцять тисяч добровольців та військових. Назвіть мені хоч одного депутата із партії служка зерода, опозажопо та ін., за яких стане хоча б п'ять осіб?»

Фотографії

Яна Зінкевич

Яна Зінкевич

Яна Зінкевич

Посвідчення Яни Зінкевич

Яна Зінкевич

Яна Зінкевич

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 34 тис. 689 осіб.

Сторінка «Госпітальєри» у соцмережі Фейсбук - на момент виходу публікації на сторінку були підписані 12 тис. 93 особи. Телефон: +38 (097) -577-97-95. Електронна адреса: hospitallers.ato@gmail.com