Біографія

Чийгоз Ахтем Зейтуллайович - народився 14 грудня 1964 року в Булунгур (Узбецька СРСР). На свою історичну батьківщину Ахтем повернувся тільки в 1989 р. Початок 2000-х років ознаменувався отриманням посади, при якій його призначили заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу. Це і стало початком його політичної діяльності.

У 2008 році український і кримськотатарський політик стає головою Бахчисарайського регіонального меджлісу, депутатом районної ради.

У 2012 році балотувався від «Партії Регіонів», але для першості йому не вистачило голосів і посаду депутата отримав Григорій Груба.

 У період з 2002 по 2010 Ахтем Чийгоз був у Раді представників кримськотатарського народу при президенті України.

Своєю неоднозначною біографією був частиною багатьох скандалів і причетний до смерті людей, але своєї провини не визнавав. За його діяльності було проведено 151 судове засідання, засуджений до 8 років колонії суворого режиму. Але одіозна особистість настільки заручилася підтримкою впливових людей, що уникнув відбування покарання.

Ще в 2004 році на пішохідному переході Чийгоз на смерть збив вагітну жінку. Залишається тільки здогадуватися якою сумою грошей і впливом розпоряджається ця людина, адже після цього випадку йому теж вдалося вийти «сухим з води». Для суду його вчинок не став аргументом, щоб посадити його за грати. Все, що зробив Чийгоз, так це заплатив родині постраждалій жінці 80 тис.грн в якості моральної компенсації.

Сім'я

Одружений з Ельмірою Аблялімовою. Його брат кримськотатарський політик Рустем Чийгоз. У 2017 році окупанти захопили Чийгоза привезли його в Бахчисарай, щоб той попрощався зі своєю смертельно хворою матір'ю. До цього матері Аліє Чийгоз самої пропонували поїхати до Сімферополя, де на той момент перебував її син, але вона за станом здоров'я так і не їздила до нього. А в ніч на 2 липня вона померла.

Освіта

У відкритих джерелах інформації про освіту Чийгоза немає, але абсолютно ясно, що у нього є вища освіта адже він займає державну посаду.

Кар'єра і бізнес

Надовго затримуватися на місцях роботи Ахтем не вважав за потрібне, тому його робочийй стаж до політичної діяльності налічує лічені місяці. Так, в 1998 році на протязі декількох місяців працював теслею на приватному підприємстві «Союз ВЛТ» в одному з сіл Бахчисарайського району. Далі був робочим на пересувній механізованій колоні в Бахчисараї. І знову трудовий досвід в кілька місяців. У 2008 році діяч став головою Бахчисарайського регіонального меджлісу і депутатом районної ради. Протягом двох років з 2011 по 2013 пробує себе в якості підприємця, очолює громадську організацію «Агентство регіонального розвитку». У всерйоз зацікавився і брав участь у кримськотатарському національному русі. У 2012 році балотувався від «Партії Регіонів», але на виборах посів друге місце. У 2013 році голова Меджлісу Мустафа Джемілєв склав свої повноваження і прямим претендентом на цю посаду був саме, Чийгоз. Але він навіть не взяв участь у виборах, а замість цього підтримав кандидатуру Рефата Чубарова.

У 2015 р Чийгоза викрали окупанти і намагалися затримати його за організацію масових заворушень за ідею кримських татар протестувати проти захоплення Криму Росією. Практично три роки провів у сімферопольському СІЗО за те, що брав участь в мітингу за територіальну цілісність України. Діти і внуки Чийгоза щоб підтримати родича з транспарантами виходили під будівлю суду в Криму. Традиційно силовиками був проведений обшук в будинку підозрюваного, в ході якого всіх крім дружини  просили вийти. Телевізійні новини та інформація в інтернет джерелах протягом тривалого часу сповіщали мешканців про всі зміни і знайдені речі, які могли викликати підозру.

За його справі було проведено 151 судове засідання, де прокурор клопотав щоб Чийгозу присудили 8 років позбавлення волі і помістили його в колонію суворого режиму. Тоді Верховний суд Криму в повному обсязі підтримав запит прокуратури і Чійгоза разом з іншим кримськотатарським ув'язненим Ільмі Умеровим засудили до вищевказаного терміну.

Але 25 жовтня 2017 року справи Чийгоза і Умерова були передані Туреччині, і вони отримали звільнення від відбування покарання. І вже через два дні вони обидва повернулися в Україну. Відразу вони потрапили до Львова, де Чийгозу вдалося зустрітися зі школярем, який писав йому лист, поки той перебував в полоні.

Компромат і чутки

У 2004 році в той момент, коли Чийгоз був у Раді представників кримськотатарського народу при Президентові України вляпався в дорожньо-транспортну історію з летальним результатом. Згідно з відкритими джерелами прямо на пішохідному переході Чийгаз збив дівчину, яка перебувала в положенні. Отримані травми виявилися несумісними з життям, ні жінка, ні дитина не вижили. Загиблій дівчині було всього 24 роки. Чийгоз збив її під час руху на своєму авто і тіло нещасної протягнув до повороту. Але через «договорняки» його не те, що не посадили, не було навіть арешту і позбавлення прав. Навіть не було заведено кримінальної справи, міліція просто не побачила складу злочину в цій події. Довго цей епізод замовчувався, про нього заговорили тільки в період виборів в 2012 році, коли детально розбиралися біографії тих чи інших кандидатів.

У цей історії з ДТП вдалося домогтися того, щоб винуватець заплатив родині постраждалої дівчини компенсацію в розмірі 80 тис.грн., Але на скільки відомо адвокат який представляв інтереси родини стверджував, що родичі потерпілої не отримали нічого з рук Чийгоза або від його представників. Сам же Чийгоз провину не визнавав і не визнає і від подачі будь-яких коментарів він відмовляється.

У 2010 році виник конфлікт з православною Бахчисарайської громадою. Тоді група людей керована Чийгозом зруйнувала майданчик, яка планувалася під зведення кіоску для монастиря, де повинна була зберігатися православна література. І на це безглуздя у Ахтема було виправдання - мовляв роботи ведуться на майданчику, яка знаходиться в загальному користуванні.

У 2012 Чийгоз нібито зацікавився темою боротьби з нелегальними паркувальниками, які займалися бізнесом поруч з Свято-Успенським монастирем. Але по факту це був лише черговий піар хід, яким Чийгоз хотів набити собі бали, так як в цьому ж році він балотується по одномандатному округу до Верховної Ради України.

З 2015 року Чийгоз потрапив в слідчий комітет РФ, де його підозрювали в організації та участі масових мітингів. Це стосувалося подій, коли під Верховною Радою Криму зібралося кілька тисяч активістів, які були за і проти відділення півострова Крим. У день масового мітингу в будівлю парламенту увірвалися з десяток людей, побили шибки і зруйнували меблі. Після цих подій Чийгоз неодноразово виступав в Європарламенті і стверджував, що з росіян намагаються зробити бидло, яке не має право відстоювати свої права.

Ще одним епізодом, де засвітився Ахтем стався в 2016 році. Тоді планувалося знести кілька капітальних будов на плато Ай-Петрі. Але щоб продемонструвати заявлену не байдужість до свого народу Ахтем заліз під бульдозер і сидячи навпочіпки домагався скасування знесення об'єктів. Напевно, що такий крок був прийнятий не заради безпеки і стабільності свого народу, а заради звичайної вигоди, адже частина цих будівель могла належати Ахтему або комусь із його подільників. Не упускаючи можливості Чийгоз зробив навіть імпровізований виступ перед присутніми і для підтримки рейтингу намагався розжалобити словами про те, що готовий все віддати за забезпечення і збереження безпеки свого народу.

Чийгоз не упустив можливості і зробив чергову спробу закріпити свою особистість в рядах політичних діячів. Ахтем взяв участь у позачергових виборах до Верховної Ради і балотувався від партії «Європейська солідарність».

Фотографії

Відео

Посилання

Фейсбук