Віктор Миколайович Трепак – український правоохоронець, брав участь в розкритті гучних корупційних справ. Про кар'єру, особисте життя, доходи і компромат – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 25.08.1975

Вік – 43 роки

Місце народження – місто Сколе, Львівська область, Україна

Знак зодіаку – Лев

Сім'я

Віктор Миколайович одружений, його дружину звуть Леся Михайлівна Трепак. Сім'я виховує двох дітей.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Після переїхав до Львова і вступив до Університету імені Івана Франка, який закінчив в 1997 році. Пізніше ще навчався в Інституті внутрішніх справ.

Трепак має звання кандидата юридичних наук, яке він отримав в 2011 році.

Кар'єра і бізнес

Кар'єра Віктора Миколайовича почалася в 2000 році – тоді він вступив на службу в органи державної безпеки. За дев'ять років роботи в СБУ він зміг пройти шлях від звичайного слідчого до заступника начальника управління СБУ в Одеській області.

У 2009 році перейшов на посаду начальника Головного управління по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю Центрального апарату Служби безпеки в Києві. Тут він пропрацював два роки.

За часів президентства Віктора Януковича Трепак був главою Управління внутрішньої безпеки СБУ. Однак лише чотири місяці. Потім протягом двох років був в розпорядженні керівництва СБУ. Одночасно з цим викладав курс, присвячений боротьбі з корупцією в Школі суддів України та в Університеті імені Франка.

Влітку 2014 року Трепака призначили на посаду першого заступника начальника силового відомства по боротьбі зі злочинами корупційної спрямованості. А вже через рік перевели на посаду першого заступника глави Служби безпеки. Однак і тут Віктор Миколайович пропрацював недовго – через рік звільнився за власним бажанням.

Свій відхід правоохоронець пояснив тим, що боротися з корупцією в Україні неможливо, поки посаду генпрокурора займає Віктор Шокін. На його думку, головний прокурор країни покривав всіх корупціонерів свого відомства.

Після відходу з СБУ Трепак повністю присвятив себе викладацькій діяльності в Національній академії СБУ. А взимку пройшло року повернувся на батьківщину і став доцентом кафедри кримінального права Львівського національного університету.

Перед президентськими виборами 2019 року Трепак заявив про співпрацю з кандидатом Анатолієм Гриценком. У разі його перемоги Віктор Миколайович зайняв би посаду глави СБУ.

У команді Гриценко правоохоронець займався безпекою центрального виборчого штабу.

Компромат і чутки

Ім'я Віктора Трепака фігурувало в декількох гучних справах, що стали відомими у всеукраїнському масштабі. Розповідаємо про них.

У 2008 році Генпрокуратура відкрила кримінальне розслідування відносно судді зі Львова Ігоря Зварича. Його звинуватили у корупції в особливо великих розмірах. А під ча обшуку в квартирі і на роботу СБУ виявили два мільйони гривень і мільйон доларів.

Однак затримати суддю не вдалося – Зварич втік. Навесні 2009 року під керівництвом Віктора Трепак була проведена успішна операція по затриманню судді. У підсумку – злочинця засудили до 10 років позбавлення волі.

Через сім років він вийшов на свободу і заявив, що справа проти нього сфабрикували, а замовниками були тодішні президент Ющенко, глава СБ Наливайченко, міністр оборони Гриценко і військовий прокурор Матіос.

Затримання Пукача

У 2009 році Службі безпеки України вдалося затримати підозрюваного у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе генерала МВС Олексія Пукача, який переховувався починаючи з 2003 року. У розробці операції по затриманню брав активну участь і полковник СБУ Віктор Трепак. Зрештою, Пукача засудили до довічного ув'язнення.

"Діамантові прокурори"

У 2015 році було відкрито кримінальне провадження щодо прокурорів – заступника начальника головного слідчого управління ГПУ і заступника прокурора Київської області. Вся справа в тому, що ці "слуги народу" займалися вимаганням за кришування незаконного бізнесу. В результаті обшуків у них вилучили гроші, цінні папери, кокаїн і діаманти. Трепак був одним з тих, хто брав участь в затриманні злочинців.

Однак тодішній генпрокурор Віктор Шокін почав всіляко гальмувати процес розслідування і робити так, щоб його підлеглі уникли покарання.

Віктор Трепак тоді написав листа до Петра Порошенка з вимогою про відставку. Причина – неможливість довести розслідування до кінця через протидію Шокіна. У підсумку – ніхто так і не був покараний у справі про "діамантових прокурорів".

Чорна бухгалтерія регіоналів

У 2014 році в резиденції Межигір'я були виявлені документи «чорної бухгалтерії» режиму Віктора Януковича. Частина документів оприлюднили журналісти, ще частину – громадські активісти. Однак повний комплект "бухгалтерії" виявився в руках у співробітників СБУ, зокрема у Віктора Трепак.

У травні 2016 році Віктор Миколайович віддав все документа НАБУ. Такі дії генерала викликали гучний скандал, а його начальник Грицак і зовсім образився. Керівник служби безпеки заявив, що Трепак повинен був передати документи Януковича в СБУ, дати оцінку і написати рапорт. На ці звинувачення Трепак заявив, що не довіряє ні Грицаку, ні президенту Порошенку, так як корупційний шлейф може вести і до президента, оскільки Петро Олексійович стояв біля витоків створення Партії регіонів.

Декларація

Останній раз Віктор Трепак надавав свою декларацію в 2016 році. У документі вказана наступна інформація. Генерал володіє квартирою в Києві на 99 квадратних метрів, його дружина – житлоплощею у Львові на 65,5 квадратних метра і будинком площею в 245 квадратних метра. Також жінці належить чотири земельні ділянки у Львівській області.

Пересувається екс-працівник СБУ на автомобілі Toyota Land Cruiser 120 PR

2009 року випуску.

У 2016 році Трепак заробив 360 тисяч гривень. З них 357 тисяч – зарплата в СБУ і 2,7 тисячі – дохід від викладання.

Дружина генерала заробила всього 10,5 тисячі гривень. Також Віктор Миколайович отримав великий дохід від передачі прав і обов'язків за договором про участь у Фонді фінансування будівництва. Сума склала 4 мільйони гривень.

У банку Трепак зберігав 227 тисяч гривень. Готівкою – 28 тисяч доларів, 17 тисяч євро і 180 тисяч гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка Віктора Трепак в Фейсбук

Сторінка політика в Твітері