Віктор Єленський - народний депутат, який знається на релігії. Коли у соцмережі Фейсбук з'явився знімок тепер уже екс-президента України Петра Порошенка та його дружини Марини з онуками відомого релігієзнавця Віктора Євгеновича, ЗМІ навперебій заговорили про піар «дяді Петі». Фото, зроблене у супермаркеті з дітьми, з'явилося не випадково. Давайте поговоримо про це більш детально. Але для початку згадаємо, де народився та виріс Віктор Єленський? Яким був його життєвий шлях?

Біографія

Народився 26 березня 1957 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Вогненного Півня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 62 роки.

У Верховній Раді восьмого скликання Віктор Євгенович Єленський - заступник голови Комітету із питань культури та духовності, голова підкомітету із питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій. У минулому - екс-радник Арсенія Петровича Яценюка.

Син Віктора Єленського, Євгеній, - помічник Дмитра Стеценка, нардепа із «Народного фронту». Дочка відомого релігієзнавця, економіст за освітою. Вона працювала у видавництвах «Газета по-киевски», «Газета нашого району», медіагрупі «Прес-Центр».

Заміжня за Андрієм Бураховичем, який є власником одного зі столичних СТО. Він також ремонтує автомобільну техніку для АТО. І за активну волонтерську діяльність Петро Порошенко навіть нагородив його медаллю.

Нагорода зятя нардепа

Зять народного депутата Віктора Єленського запостив у соцмережі фото, на якому його дітей у супермаркеті обіймає екс-президент Петро Порошенко із дружиною Мариною. За версією ЗМІ, фото з онуками нардепа з'явилося у Фейсбуці абсолютно не випадково.

Імовірно, його попередньо зрежисували у рамках активної президентської кампанії Петра Порошенка, яка велася на той момент. Виникла версія не випадкового життєствердного знімка із дітьми «простих українців».

До речі, даний пост зятя парламентарія був незабаром після публікації ним же видалений. Але те, із якою швидкістю він поширювався у соціальній мережі, побічно свідчило про режисуру фото.

Петро Порошенко із дружиною Мариною та внуками Віктора Єленського

Як повідомляли відкриті джерела, сюжет нібито випадкової зустрічі подружжя Порошенко та онуків нардепа Віктора Єленського постановочний. Цей факт підтверджує і те, що фото із дітьми дуже швидко підхопили пропрезидентські блогери у соцмережі. Зокрема, у цьому було викрито Мирослава Олешка, відомого своєю лояльністю до Петра Олексійовича.

Сім'я

Народився у тувинському містечку Чадан (Республіка Тива Російської Федерації). Батьки Віктора Єленського працювали там після закінчення вузів у Києві, поки не народився їхній син. У тому ж 1957 році родина повернулася на батьківщину.

Віктор Єленський із родиною: дружиною, донькою та онуками

Сімейний стан: одружений. Дружина: Лариса Миколаївна Володарська. Діти: син Євгеній, донька Ольга та двоє онуків. До речі, дочка Ольга  позиціонує себе у соцмережі Фейсбук на прізвище матері - як Ольга Володарська.

Родина доньки нардепа на відпочинку

Освіта

У 17 років, після закінчення столичної школи №85, вступив до Київського університету ім. Т. Г. Шевченка - закінчив істфак.

У 1977-му йому довелося перервати навчання через те, що був призваний до армії. Через 2 роки служби повернувся на студентську лаву. Закінчив вуз у 1982 році на відмінно.

Через 16 років стажувався в університеті Колумбії.

Кандидат наук - у 2003 році захистив докторську. Через рік - стипендіат Фулбрайтівської програми.

Кар'єра і бізнес

Коли у 1986 р. сталася аварія на ЧАЕС, брав участь у ліквідації. Член Міжнародного союзу соціологів релігії.

Після здобуття вищої освіти працював у різних наукових інститутах.

Із 1995 р. протягом 9 років - головний редактор журналу «Человек и мир».

У 1998 р. працював в університеті Бригама Янга (штат Юта, місто Прово). Область наукових знань - релігія.

Із 2001 року очолив Українську Асоціацію релігійної свободи.

Із 2005-го по 2008-ий працював на радіо «Свобода». Одночасно почав займатися викладацькою діяльністю. Читав лекції у Дипломатичній академії, Педагогічному університеті ім. Драгоманова, Українському католицькому університеті.

У шостому та сьомому скликаннях парламенту Віктор Єленський був помічником народного депутата Арсенія Петровича Яценюка на громадських засадах.

2012 року балотувався у ВРУ під №89, але не пройшов.

Буквально протягом 9 місяців 2014 був радником прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Друга спроба пройти до парламенту в 2014 році була більш вдалою, партія «Народний фронт». Почав працювати у комітеті з питань культури та духовності. Член груп із міжпарламентських зв'язків із Нідерландами, Туркменістаном, Бельгією, Ізраїлем та Ірландією.

Компромат і чутки

На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, Лариса Володарська, дружина нашого героя, постить інформацію про релігійну діяльність свого чоловіка.

Дружина нардепа постить інформацію про релігійну діяльність свого чоловіка

До речі, він у соціальній мережі не зареєстрований. Його дружина також піарить Петра Порошенка - постила його фото із сім'єю: дружиною та дітьми.

Дружина нардепа піарить Петра Порошенка

Крім цього, Лариса Миколаївна викладала фотографії подорожей у найбільше місто Об'єднаних Арабських Еміратів Дубаї, а також у столиці палестинської провінції Віфлеєм, де відпочинок, як відомо, не з дешевих.

Згідно з даними відкритих джерел, із 20 по 23 листопада 2018 року нардеп Віктор Єленський тричі був викритий у кнопкодавстві.

Загальна сума доходу депутата 8-го скликання у 2013-му році склала 136 тис. 631 грн. У власності декларанта зазначено земельну ділянку площею 960 кв. м у Старих Безрадичах Обухівського району. І дві столичні квартири на 72,5 (по 50% власності доньки Ольги та її батька Віктора Євгеновича) та 87 м² (100% власність дружини).

Із транспортних засобів - автомобіль Lexus RX 330, 2003 р.в, також у власності дружини. На банківському рахунку - 295 тис. 227 грн. Через рік ця сума збільшилася практично вдвічі й становила вже 486 тис. 641 грн.

У 2015-му основна зарплата (Управління справами апарату Верховної Ради України) декларанта складала 78 тис. 826 грн. Заробітна плата за сумісництвом - 13 тис. 505 грн. (у Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова) та 12 тис. 874 грн. (у Дипломатичній Академії України при МЗС України). Пенсія дружини - 14 тис. 87 грн.

На різних банківських рахунках - 7 тис. 200 грн., 11 тис. 400 грн., 103 тис. грн., 9 тис. 800 доларів, 3 тис. 635 євро і 879 тис. грн. готівкою. Згідно із декларацією за 2016 рік, до прибутків додалася пенсія Віктора Євгеновича у розмірі 31 тис. 393 грн.

У 2018 р. готівкою у нардепа 874 тис. грн. На різних банківських рахунках - 655 тис. 523 грн. (зазначено загальну суму), 3 тис. 222 євро, 9 тис. 715 доларів. У Лариси Миколаївни - 6 тис. 991 грн.

Коли 19 червня 2019 року Віктор Єленський ВРУ представляв нашу державу в складі офіційної делегації у Грузії, стався скандал. Міжпарламентська Асамблея Православ'я змушена була достроково закрити засідання із огляду на те, що заступник Комітету із питань культури та духовності Віктором Єленським і росіянин, президент МАП, Сергій Гаврилов, посварилися.

За даними ЗМІ, до обурених громадян Грузії вийшов глава української делегації Віктор Єленський і заявив ЗМІ, що засуджує окупацію РФ таких православних країн, як Україна, Молдова та Грузія. За його словами, дії Росії ставлять хрест на все православній солідарності.

У відповідь Сергій Гаврилов почав звинувачувати Віктора Євгеновича у підбурюванні учасників протесту та образі президента Росії Володимира Путіна. До речі, протестувати жителі Грузії почали після того, як депутат Державної думи Росії Сергій Гаврилов виступив у парламенті. Місцеві опозиціонери звинувачували його в участі у війні проти Грузії.

Поліція застосовувала проти організаторів протесту сльозогінний газ і гумові кулі. Були постраждалі. Життю Віктора Єленського нічого не загрожувало. Із метою безпеки та виключення провокацій із російського боку, українського нардепа розмістили на території посольства України в Грузії.

Фотографії

Віктор Єленський із родиною

Віктор Єленський із родиною

Віктор Єленський із родиною

Віктор Єленський - пост про нього

Відео

Посилання

Офіційний сайт, партія «Народний фронт». Адреса, контактні дані: 01021, вул. Кловський узвіз, 7, м. Київ-21 (головний офіс політичної партії). Телефон: +38 (044) 359-07-63. Поштова скринька: press@nfront.com.ua