Біографія

Дата народження: 03.03.63.
Рідне місто: Стара Руса, Росія, Новгородська обл.
Працює і проживає в Санкт-Петербурзі та Києві.

Новинський знаходиться серед числа найбагатших людей в Україні. Також він нардеп 8-го скликання, входить в «Опозиційний блок», а ще є представником України в ПАРЄ.

Вадим Новинський

Крім того в 2010-2014 рр. він - Почесний президент футбольного клубу «Севастополь». Новинський також є молодшим партнером Ахметова.

Сім'я

Двічі одружений, друга дружина Марія Леонідівна, дівоче прізвище Матвієнко. У Вадима 4 дітей. Також виховував і навчав у Лондоні Михайла Матвієнко, який доводиться йому пасинком. У Петербурзі у Михайло засновник «Інконфіденс», «Метаморф Арредо Іпроджетті» і «Інсуранс Технолоджи».

Освіта

Вищу освіту здобув в Ленінграді, в Академії цивільної авіації, яку закінчив в 1985 році. Його спеціальність - експлуатація повітряного транспорту.

Кар'єра і бізнес

Після випуску з академії пішов працювати в Петрозаводский авіазагін, в якому пропрацював 4 роки. А після на 2 роки влаштувався на кафедру Академії цивільної авіації в Ленінграді, системи управління і обчислювальної техніки.
У 1991 році стає співробітником в Центрі перспективних досліджень, де пропрацював до 96-го.

Після цього його справи пішли вгору, так як він разом з партнерами створює «Лукойл - Північно-Захід». Компанія поставляла паливно-мастильні матеріали на такі заводи як «Запоріжсталь» і «Криворіжсталь».

У 99-му році його компанії засновують в Смат-груп.
Починаючи з 2004-го і по 2007-й, є головою наглядової ради Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату в Кривому Розі.

Вадим Новинський

Через деякий час Новинському випала можливість покласти початок формуванню суднобудувального субхолдингу, він придбав 83,6 відсотка акцій Херсонського суднобудівного заводу.

Також, відповідно до інформації початку 2005 року, Новицький також викупив 93,1% у структур Коломойського, а саме в Криворізькому залізорудному комбінаті.

У 2005-му році Вадим Владиславович також брав участь в аукціоні, під час якого продавали 93% акцій найбільшого українського металургійного комбінату «Криворіжсталь», проте перемогу здобула індійська компанія «Mittal Steel». Акції купили за ціною 4,8 мільярда доларів.

У 2006-му стає творцем і главою «Смарт-холдингу» в Києві.
У тому ж 2006 році, тільки в грудні його структури стають переможцями тендеру - приватизація заводу металургії Zeljezara Split, однак через кілька місяців Новицькому довелося відмовитися від цього підприємства, так як він так і не зміг виконати інвестиційні зобов'язання.

Через рік змінює свої ГЗК і ще пару металургійний підприємств на 25% Метінвесту Ахметова.
Після цього запустив суднобудівний холдинг, які об'єднав 3 найбільших українських заводів. А також запускає компанію в сфері агропромисловості, її ядром став «Верес».

У 2010 році його Смарт-Холдинг стали спонсором футбольного клубу «Севастополь». А в 2012-му Новицький купує банк «Форум» у Commerzbank.

Політика

У політиці Новицький відносно недавно. Та й громадянство отримав лише 01.06.2012 за указом Януковича, який тоді був президентом.
15.07.2013 став народним депутатом в окрузі №224, Севастополь. У ВР проходить як самовисуванець. Як народний депутат був зареєстрований ЦВК 23.07.13.

Вадим Новинський

У вересні того ж року вступає до Партії регіонів, але пізніше члени цієї партії створили «Опозиційний блок» за списками якого Новицький і проходить в ВР під час позачергових виборів 2014 року. Займає 11-е місце в списку.

Відмовився підтримувати приєднання Криму до Росії, а 26.06.2014 навіть припиняє фінансувати свій футбольний клуб через політичні мотиви.

08.12.16 його позбавили депутатської недоторканності. За відомостями Генпрокуратури, Новинського звинувачували в незаконному тиску на Українську православну церкву Московського патріархату для того, щоб митрополита Володимира усунули від його посади. Крім того йому приписують те, що він був співучасником, коли Олександра Драбинко позбавили волі. Він був особистим помічником митрополита.

Компромат і чутки

Міжнародна торгівля наркотиками

У травні 2011-го Новинський фігурував у скандалі про контрабанду і наркотрафік. Підприємця звинувачували в тому, що він пов'язаний з нелегальними операціями і контрабандою наркотичних речовин. Тоді говорили, що нібито він ще з 2001 року розвивав цей ринок не тільки в Росії, але і в Лівії і Європі. А саме займався контрабандою кокаїну, метанфетамінів і героїну, поділяв шлях своєї контрабанди на ринку і «відмивав» доходи від цього свого бізнесу через канали Росії. А ще була інформація нібито у нього навіть були особисті зустрічі з адвокатами наркокартеля Хуарес в штаті Техас, Ель-Пасо.
Природно, пізніше з'ясувалося, що ця інформація фальшива, а Новинський - лише жертва чорного піару.

Митні війни

У вересні 2013 року в самому розпалі були «митні війни» на кордоні Росії з Україною. Новинський, будучи народним депутатом, також зізнався, що і у нього є такі проблеми. За його словами вже дуже сильно придивляються до українських сертифікатів, всіляко затримують товари на кордоні, наприклад проводили додаткові аналізи металургійного прокату. Через це товар часто не розмитнювали. Як говорив Новинський, уряд України на той момент вже став допомагати вирішувати подібні проблеми.

Євро 2012

До Євро-2012, яке проходило в Україні, Новинський почав готуватися ще в 2007 році. Однак зробив це досить незвичайним способом. Влітку він купує 50% акцій компанії «Юджин», яка володіла недобудованим ТЦ «Троїцький». Через цей торговий центр «Олімпійський» (стадіон в Києві) хотіли позбавити прав приймати матчі футбольної першості.

Вадим Новинський

Взимку 2008 року Вадим Владиславович особисто підписується під зобов'язаннями демонтувати всі недобудови. Однак для Новицького це скоріше був виграш, ніж програш, так як свідчать умови угоди, влада повинна компенсувати йому всі збитки. Компенсація повинна бути або грошової, або ж іншою ділянкою землі.

Крим і «Севастополь»

Як ми вже говорили, довгий час Смарт-Холдинг спонсорували ФК «Севастополь». Однак після того, як Крим був окупований Росією в 2014 році, їх почесному президенту, Вадиму Новинському довелося заявити, що Смарт-Холдинг більше не будуть спонсорувати футбольний клуб.

За його словами він вів переговори і проводив консультації з уболівальниками клубу, а також з владою міста. Припинення фінансування він пояснив тим, що тепер команда не зможе брати участь в Прем'єр-лізі чемпіонату України в сезоні 2014-2015.

Також Вадим Новинський відзначав, що як раніше можна було, так і зараз можна ще створити базу для футбольного клубу не в Севастополі, а в будь-якому іншому місті. Однак, спираючись на те, що будь-яка команда повинна грати тільки для своїх уболівальників, це не має сенсу. За його словами історія «Севастополя» почалася ще до того, як він почав підтримувати клуб. І тому позбавити місто «його спортивної гордості» буде неправильно. Однак,

Новинський також заявив, що не виключає можливість зміни ситуації в майбутньому.

Надалі долю кримської команди тепер має право визначити Олександр Красильников, новий президент клубу, а також керівництво «Севастополя».

Російські зв'язки

Можливо, ви не знаєте, яким чином Новинський взагалі з'явився в Україні. А цього він зобов'язаний кільком людям, які вивели його у великий світ.

Починав Вадим лише в Ленінградській області з заправок. Першим, хто йому допоміг, був бізнесмен Алішер Усманов, який «виводив» Новинського в світ великого бізнесу, його фірми «Інтерфін» і «В.А. Інвест »стоять за першою серйозною компанією Новинського -« Лукойл-Северо-Запад-нафтопродукт ».

А Черномирдін дружив з тодішнім президентом України Леонідом Кучмою. Саме завдяки йому Новинський з'явився на ринку нашої країни.

Перша гучна "справа"

У Новинського був партнер, який досить сильно допомагав йому на початку, - бізнесмен Андрій Клямко. В кінці 90-х Новинський і Клямко купили Інгулецький і Південний гірничо-збагачувальні комбінати.

Андрій Клямко

Тоді ним керував Михайло Чечетов, який міг би розповісти побільше нас, але саме під час "покупки" він випав з вікна.

А далі все було дуже просто і "дешево" для Новинського і партнера. Приватизація ІнГЗК і ПГЗК проходила не прозоро, через скупку акцій у фізосіб і подальшу додаткову емісію, яка розмила акції держави. І Новинський зумів купити їх мінімум в 5 разів дешевше за звичайну ціну.

Сепаратизм

Вже давно не секрет, що Новинський шанувальник ідеї Росії в Україні і так далі. Ні, він відкрито не підтримує зараз Росію, адже втратити місце в ВР не хочеться.

Про це говорять лише факти:

З початком російської окупації він відмовився від спонсування свого футбольного клубу «Севастополь», що залишився в Криму. А крім цього, в Донецьку була мережа магазинів Новинського "Амстор", яка так само принесла величезні збитки. Так, він би міг цього уникнути, але це означало б вибір між Росією і Україною. А втрачати місце, як ми вже сказали, він явно не збирається.

Посередник

Сьогодні Новинський залишився єдиною сполучною ланкою між московським істеблішментом і українськими олігархами. Інших серйозних посередників просто немає. Дмитро Фірташ, схоже, надовго застряг у Відні. Вадим Вячеславович ходить на допити в МВС і засідає у Верховній Раді, тобто володіє депутатською недоторканністю.

Важливо відзначити, що зовсім недавно він "викупив" свою соратницю по Партії регіонів Олену Лукаш. Це говорить про те, що швидше за все, скоро Новинський буде виступати, як миротворець, який буде мирити Україну та Росію.

"Воцерковленний" олігарх

Новинський, мабуть, один з найбільш "віруючих" олігархів нашої країни, нижче ви дізнаєтеся чому. Але зараз ми хоті розповісти вам, про те, як він став таким.

29 травня 2012 президент Віктор Янукович своїм указом "за видатні заслуги перед Україною" надав пану Новинському українське громадянство.

Після цього Новинський аж надто активно почав співпрацювати з церквою в Україні. І був майже найвпливовішою людиною в УПЦ Московського патріархату.

Тому, він постійно бойкотував автономність української церкви, нібито вона повинна існувати тільки разом з РПЦ.

Також саме Новинський був одним з організаторів скандального хресного ходу влітку 2016 року.

Церковні скандали

А на фото вище, зліва від Новинського стоїть його особистий охоронець і за сумісництвом начальник служби безпеки екзархату РПЦ в Україні. А якщо бути точніше, то він просто куратор від російського ФСБ.
Наближені до нього люди, кажуть, що він "справжній арієць". А крім цього, звичайно ж, доларовий мільйонер. А все тому, що він виходить величезні гроші з кас УПЦ МП в Україні. До речі, після цього, він, або ж його підлеглі везуть частину грошей в Москву.

Крім цього, цікаво відзначити, що він не використовує мобільний телефон. Аж занадто не надійно, тому вважає за краще особисті зустрічі, або ж шифровані послання, які відправляє безпосередньо Новинському.

А нижче на фото, людина, яка максимальний потайниа, адже цього вимагає робота. Адже він відповідає за оперативну роботу і зв'язок з агентурою в Україні. І все це в рясі.

Мільйонні розваги

Новинський любить гарний відпочинок. Але найбільше йому подобається не лежати на пляжі, а добре поїсти. Навіть занадто добре.

У минулому році, декларація Новинського підтвердить, олігарх витратив на а готельно-ресторанні послуги в Росії, Німеччині та Швейцарії, які в сумі склали трохи більше 1 млн гривень.

Варто зазначити, що цю інформацію вказали укладачі "Топ-10 найдорожчих відпочинків чиновників". І в цьому списку Новинський посів третє місце, поступившись лише Порошенку і Гонтаревій.

Скандали

"С*ка православна"

Мабуть досить непогану характеристику дав Новинському в 2014-му році тоді ще майбутній президент Петро Порошенко.

Тоді Новинський і Порошенко почали словесну перепалку, яка ледь не переросла в бійку. Цікаво, що Порошенко тоді теж був "воцерковленним". Ось такі у нас в країні "найбільш віруючі люди".

Як можна побачити, на відео, перепалка між Новинським і Порошенко почалася через чергового вбитого на Майдані.

До речі, в 2016-м, коли Порошенко вже став президентом, Новинський розповів, що вони помирилися.

Напад на митрополита

Ще в 2016-му році, коли Новинський почав втрачати не тільки влада в Україні, а й гроші, у нього схоже трапився зрив.

Тоді, в монастирі Рівненської області олігарх накинувся на митрополита УПЦ МП Володимира Олександром (Драбинко).

Сталося це під час вшанування однієї з ікон в монастирі.

Далі вирізка з інтерв'ю самого митрополита, на якого напав Новинський.


"Він почав мене наздоганяти, знову ж таки, з дуже нехорошими словами в мою адресу. Які сипалися в спину. Після чого метрів за 50-60 все ж наздогнав, штовхнув кулаком в область нирки. Зі словами:" Пішли зайдемо за поворот, я тобі наб'ю лице ". У більш грубій формі".

Митрополит Драбинко після цього в інтерв'ю розповів, що всі проблеми з Новинським у них через різні політичні погляди, та й в цілому бачення майбутнього УПЦ. Адже Новинський категорично проти автономії української церкви.

Крах в Константинополі

В цьому році в Константинополь на зустріч з патріархом Варфоломієм поїхала делегація, яку очолював сам Новинський (на фото позаду).

Він бажав домовитися про те, щоб УПЦ не отримала автокефалію. Але схоже, це порядком набридло патріарху і після зустрічі з олігархом він сказав наступне:

"Константинополь ніколи не давав дозволу передавати території України будь-кому, сказав Варфоломій. І провів паралель з томосом для польської церкви:" Наш престол не визнав відділення Київської митрополії і залежних від неї православних церков Литви і Польщі і приєднання їх до московської церкви ".

Це було зроблено проти канонів, без дотримання прав Київського матрополіта, додав він: "Ми бажаємо, як мати-церква, відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла - десятків мільйонів віруючих".

Ця заява дуже важлива для УПЦ, адже вона означає, що вони можуть отримати повну автокефалію зовсім скоро.

А ось для Новинського це швидше за все спричинить величезні фінансові втрати.

Статки

У 2008 році за рейтингом «Фокусу» отримав 9-ту позицію серед 130 найбагатших людей України. Його статки оцінили в 2,77 мільярда доларів.

Вадим Новинський

Фотографії

Вадим Новинський і Рінат Ахметов

Вадим Новинський і Віктор Черномирдін

Вадим Новинський

Відео

Посилання

Офіційний сайт: http://novynskyi.com/ru/