Біографія

Дата народження: 31.03.64.
Рідне місто: Дніпропетровськ.

Сім'я

Родина:
• Батько - Валентин Іванович, майстер спорту СРСР, волейбол;
• Мати - Валентина Іванівна;
• Дружина - Ганна, 1970 року народження, завкафедрою іноземних мов в Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова;
• Діти - син Кирило, народився в 1992 році.

Батьки Турчинова в розлученні, і його виховувала мати.
У дитинстві Олександр навчався дуже добре, постійно отримував п'ятірки. Гени дали своє і він був главою шкільної команди з волейболу.

Освіта

Закінчивши школу, Олександр Валентинович пішов вчитися в Дніпропетровський технологічний університет, який закінчив в 1986 році. В університеті навчається не менш старанно, ніж в школі. Написав багато наукових робіт, і багато хто вважав, що з нього вийде відмінний вчений. На другому курсі отримав преміальну поїздку в складі делегації ЦК ЛКСМУ, їздив на Цейлон і в Індію.

Олександр Турчинов

Через 9 років, в 1995, захищає свою кандидатську на тему «Методичне забезпечення і механізм реформування та оптимізації оподаткування в сучасних економічних умовах». Ще через два роки - вже докторську дисертацію, тема - «Тіньова економіка (методологія дослідження та механізми функціонування)».

Багато вивчав саму тіньову економіку, корупцію і тоталітаризм. Цим темам присвятив більше сотні монографій і наукових робіт.

Кар'єра і бізнес

Радянський Союз

Після закінчення свого навчання в університеті йде на роботу в «Криворіжсталь», чим сильно усіх дивує.

Коли він зрозумів, що комсомольська і політична діяльність дає більше привілеїв, то в 1987 входить до складу дніпропетровського районного комсомолу. Тут він теж відзначився працьовитістю і отримав пост заввідділенням агітації і пропаганди в Дніпропетровському облкомі ВЛКСМ.

Після, виступає координатором Демократичної платформи в КПРС, яка вимагала децентралізувати комуністичну партію. Через це втратив партквиток.

Після розпаду СРСР

Як тільки Радянський Союз розпався, Турчинов вирішив відійти від політики і подався в журналістику. З 1990 по 1991 працював на посаді головного редактора в інформаційному агентстві «УНА-прес АПН». Видання було іноземним, але завдяки Турчинову, відкрило відділення в Україні.

Після цього знову вдається до науку, створює і очолює Інститут міжнародних зв'язків, економіки, політики і права. У цей період і пише свої наукові роботи.
Через деякий час все ж вирішує знову повернути життя в політичне русло.

Головою Дніпропетровської ОДА тоді був Лазаренко, а Турчинов в 1992 році отримав місце голови комітету з питань демонополізації та роздержавлення виробництва. Завдяки цій посаді отримав той самий чарівний поштовх по кар'єрних сходах. І скоро вже виконував обов'язки радника Кучми, макроекономіка. Також був в керівному складі Українського союзу промисловців і підприємців. В цей же період разом з Лазаренком створювали ВО «Громада». Пізніше став її головою.

Олександр Турчинов

Коли ж Кучма йде з прем'єрської посади, Турчинов також відходить від політичної діяльності і повертається до своїх наукових робіт. Тепер він - гендиректор в «Інституті економічних реформ».

Народний депутат

Вперше народним депутатом став від партії «Громада» в 1998 році. Тоді Лазаренко був головою цієї партії, а Тимошенко - заступником голови ради. Однак після втечі Лазаренко і його кримінального переслідування, що Тимошенко, що Турчинов вийшли з «Громади» і створили свою партію, «Батьківщина». У ній Турчинов став заступником голови, а Тимошенко зайняла місце лідера.

Другий раз отримав депутатський мандат уже входячи до складу «Блоку Юлії Тимошенко». У Верховній раді займався питаннями держбюджету.

У 2003 році Турчинова і ще одного БЮТівця, Степана Хмару, Генпрокуратура звинувачує в злочинах за трьома статтями. Відповідно до інформації слідства, вони ображали і били правоохоронців в Лук'янівському СІЗО в червні 2003-го.

У 2004 році був одним із заступників керівника у виборчому штабі Ющенка.
Після Помаранчевої революції

В цей час він курирував штаби Ющенка в Кіровоградській, Донецькій, Сумській і Луганській областях. Після революції отримав посаду глави СБУ, під час виконання якої ініціював розслідування у справах газової мафії України. Коли у вересні 2005 року Тимошенко пішла у відставку з прем'єрського поста, Турчинов теж написав заяву про відставку.

Під час виборів до парламенту став главою передвиборного штабу БЮТу, а пройшовши до ВР в 2006-му, займає місце заступника голови фракції. Так він працює до 2010-го року, до приходу Януковича до президентства.

Олександр Турчинов

У 2008 р. бере участь у виборах мера столиці, але займає тільки другу позицію. Протягом декількох днів у березні 2010-го - виконуючий обов'язки прем'єр-міністра. Але після того, як Янукович все ж переміг на виборах, і. о. втрачає свою посаду в Кабінеті Міністрів і його відправляють у відставку.

Після того, як Юлію Тимошенко заарештували в 2011 році, Олександр Валентинович очолює опозицію, яка об'єдналася під загальну партію «Батьківщина». Після проходу в ВР ще раз, так само критикує чинну владу, як і інші опозиціонери.

Євромайдан

У 2012 році увійшов до парламенту під №4 від «Батьківщіни», також був членом Комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій. Зайняв місце першого заступника голови партії і голови її Центрального штабу.

На Євромайдані його поранили осколком світлошумової гранати, які кидали беркутівці під час своїх штурмів. 22.02.2014 його було обрано головою ВР. А після того, як Янукович втік з країни, 23.02.2014 його призначають в.о.

Президента до обрання. До того, як президент буде обраний на позачергових виборах з 25.02.2014 Турчинова уповноважили підписувати закони. А з 26.02.2014 він став ще і верховним головнокомандуючим ВС.

У Верховній Раді 8-го скликання

Після того як сталася сварка в «Батьківщині» з Аваковим і Яценюком, Турчинов йде з партії. У вересні 2014 го став начальником штабу «Народного фронту». Від неї і входить в ВР 8-го скликання. Партія зайняла перше місце, а Турчинов в її списках був №3.

Олександр Турчинов

16.12.2014 - за указом Порошенка, обіймає посаду секретаря РНБО.
За деякими оцінками Турчинов - один з найагресивніших політиків в Україні. І не дивно, адже його висловлювання іноді звучать вкрай неоднозначно і занадто радикально. Наприклад, він говорить, що не тільки Німеччина, а й СРСР брав участь у розв'язування Другої світової. Коли були події в Криму, один тільки

Турчинов хотів ввести воєнний стан. Після він заявляв, що тільки після того, як всі території, включно з Кримом, будуть звільнені, тільки тоді закінчиться війна. І вважав, що для цього всі українці повинні докласти максимальних зусиль.

25.12.2015 - пропонує Раді християнських церков подумати про перенесення Різдва на 25 грудня, тобто перейти до його святкування за Григоріанським календарем.

У березні 2016 року говорить, що брюссельські теракти - це наслідок гібридної війни, яку розв'язала Росія.

10.11.2017 - дає обіцянку розстрілювати помічників Росії.

Компромат і чутки

Через свою релігію про Турчинова було море чуток. Він - парафіянин протестантської (баптистської) церкви, яка називається «Слово життя». Також він і пастир, тому іноді читає прихожанам проповіді.

2.10.2002 - за словами генпрокурора Святослава Піскуна, проти Турчинова порушили кримінальну справу - перешкоджання діяльності органам правопорядку. Справа в тому, що менше ніж за місяць до цього затримали його помічника Руслана Лук'янчука. А Турчинов всіляко намагався виручити помічника.

Березень 2005-го - Генпрокуратура порушує ще одну кримінальну справу. На цей раз - незаконне прослуховування телефону А. Корчинського (журналіст газети «Сегодня»). Прослушку встановили після того, як була опублікована замітка про перебування Олексія Пукача в Ізраїлі. Тоді Пукача розшукували як підозрюваного у вбивстві Гонгадзе. У справі Корчинського змусили прийти свідками Турчинова і А. Кожем'якіна. Цю справа Турчинов вважав «політично замовним», але давав свідчення протягом 2-х годин.

20.12.2013 - Яценюк каже, що проти Олександра Валентиновича завели ще одну справа - заклик до держперевороту.

Травень 2014 го - ЗМІ говорять про конфлікт Турчинова з Тимошенко. За їх словами Турчинов відмовив Юлії Володимирівні у вимозі дати команду силового придушення ополчення на Південному Сході країни. Також Тишенко не подобалося і те, що Олександр Валентинович просуває своїх прихожан на стратегічні посади.

Крім цього, як і у більшості українських політиків, бізнес Турчинова оформлений на членів його сім'ї. Активами Олександра Валентиновича володіє жіноча частина його родини - дружина Ганна Турчинова, мама Валентина Турчинова і теща Тамара Белиба.

Олександр Турчинов

А більша частина самого бізнесу оформлена саме на тещу. У їх володінні знаходиться «Інститут економіки та права»

Як ми вже говорили, сам Олександр Турчинов є послідовником і одним з глав філії «Церкви Христа» в Україні. Ось тільки сумніви в його вірі з'явилися досить давно, а саме в 2005-му році, коли він став головою СБУ. Тоді першим його розпорядженням було закрити всі кримінальні справи, які стосуються цієї церкви.

А там було чимало матеріалів, які доводять, що через неї відмивали гроші. Дана церква для таких операцій використовує благодійний фонд «Надія по всьому світу». До речі, подругу Турчинова Тимошенко теж називають одним з членів церкви, правда вона чомусь такі факти приховує.

Фотографії

Олександр Турчинов

Олександр Турчинов

Олександр Турчинов

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук
Офіційний сайт
Твіттер