Сміттєзвалища України займають сьогодні 7% території країни, що за площею близько до території Данії.

Сміття, що постійно накопичується і його нікуди подіти. Природнім шляхом його розпад займатиме сотні років, і щороку на звалища України привозять близько 15-ти мільйонів тонн відходів.

Якщо все українське сміття терміново почати переробляти , то землі на яких воно знаходиться зараз, стануть знову родючими лише через три століття.

Нещодавній інцидент на Грибовицькому сміттєзвалищі демонструє актуальність "сміттєвих" проблем в Україні, при чому аналогічних локацій по території держави знаходиться кілька десятків тисяч, і більшість з них знаходяться поза законом.

Багато сміття закопується в землю, від чого страждають річкові та грунтові води.

Популярні новини зараз

Діставайте велосипеди: перевізники готуються підняти ціни на проїзд відразу на третину

Боржникам за комуналку приготували болісне випробування: юрист розповів, до чого готуватися

Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Показати ще

На одному зі звалищ Київщини знаходиться мільйони тонн відходів, а десятки тисяч гектарів грунту, на якому воно лежить – знищено.

Аналогічних місць по Україні понад 6 тисяч, це легальні сміттєзвалища. А тих, що знаходяться поза державним контролем за підрахунками експертів близько 30 тисяч.

Виною всьому – недосконале законодавство, що не зобов'язує до переробки відходів. Законом передбачено лише захоронення.

Проект закону, що передбачатиме переробку сміття вже є у Верховній Раді, відповідно до нього виробники будуть змушені переробляти відходи споживання своєї продукції, в іншому ж випадку – сплачуватимуть великі екологічні податки.