Нещодавно вчені ретельно вивчили вітамін D – те, як він впливає на організм людини – і не лише на кісткову та імунну систему, а й на когнітивні функції мозку.
Ми отримуємо його, зокрема, "із сонячного світла". Дослідники з Університету Тафтса пролили світло на його потенційну роль у підтримці здоров'я мозку, пише Fortune Well.
Люди з вищим рівнем вітаміну D у мозку, як виявилося, демонстрували кращу пам'ять під час дослідження та повільніший спад когнітивних здібностей з віком. Це особливо актуально на тлі зростання кількості хворих на деменцію у світі.
Для дослідження використовували зразки мозкової тканини 290 учасників проекту з вивчення хвороби Альцгеймера. Вчені проаналізували рівень вітаміну D у 4 різних ділянках мозку. Результати показали, що ризик розвитку деменції та легких когнітивних розладів значно нижчий у осіб із вищим рівнем цієї речовини.
Українцям підказали, яку пенсію краще обрати – вікову чи за вислугу років: що вигідніше
Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше
ПриватБанк урізає ліміти на картках під нуль: що говорять у фінустанові
Заплатите вдвічі більше, ніж "накрутили": власникам двозонних лічильників зробили важливе попередження
Цікаво, що вчені не виявили кореляцію між рівнем вітаміну D та наявністю білків-маркерів деменції та хвороби Альцгеймера у мозку. Це свідчить про складнішу роль цієї речовини у когнітивному здоров'я, ніж проста профілактика конкретних захворювань.
Вітамін D може надходити в організм з деякими продуктами, зокрема рибою, апельсиновим соком або молоком, або вироблятися шкірою під дією сонячних променів.
Нагадаємо, що магнітні бурі чи хронічні захворювання: що насправді впливає на нашу поведінку.
Раніше ми повідомляли про 5 місць на тілі, які ви забуваєте мити, і це може вам дорого обійтися.