Часто люди вважають себе інтровертами, але причина їхньої замкнутості може бути не вродженою, а наслідком дитячих травм.

Ті, хто виріс у середовищі, де емоційні потреби ігнорувалися, вчаться уникати соціальних ситуацій не через любов до самотності, а через страх осуду чи відторгнення, пише Psychology Today.

Інтроверсія та екстраверсія — це характеристики особистості, які впливають на те, як ми взаємодіємо з людьми. Проте дитячий досвід може суттєво змінити природний соціальний стиль людини. Якщо дитина росте в турботливому середовищі, вона поступово розвиває комунікаційні навички. Натомість діти, яких критикували або зневажали, можуть почати боятися соціальних ситуацій і вважати себе інтровертами.

сумна жінка

Багато людей, які в дорослому віці мають труднощі у спілкуванні, з дитинства не засвоїли "приховану навчальну програму" — основні соціальні навички, як-от запрошення до гри чи вирішення конфліктів. Діти, які не отримували підтримки, сприймали кожну відмову як катастрофу і поступово звикли уникати спілкування.

Популярні новини зараз

Українцям "уріжуть" подачу тепла через аномальну погоду: у яких містах батареї будуть холодними

Проблеми з мобілізацією: у ЗСУ розповіли, як ТЦК набрали "не тих, кого треба" на вулицях

Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку

Індивідуальна надбавка для кожного пенсіонера: коли та як зміняться виплати

Показати ще

Сумна дівчина / фото: Pixаbay

Чи можна змінити свою соціальну поведінку в дорослому віці? Так. Соціальні навички можна розвивати незалежно від минулого досвіду. Розуміння невербальних сигналів, навички ведення розмови та виходу з незручних ситуацій можна опанувати.

Друзі, гості, фото з вільних джерел

Отже, якщо вам здається, що ви інтроверт, можливо, це не ваша справжня природа, а лише наслідок життєвих обставин. Ви завжди можете навчитися бути більш відкритими та комфортно почуватися в соціумі.

Раніше ми повідомляли, психологічна допомога безкоштовно: як отримати підтримку в Україні?

Коли "дитяча кімната" стає барикадою: 5 тривожних ознак, які не можна ігнорувати - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, психолог для дітей, гроші та їжа: українським сім'ям нададуть потужну допомогу, як отримати.