Самотність може значно впливати на здоров’я, збільшуючи ризик розвитку деменції. Це підтверджують дослідження, які показали, що хронічне почуття самотності підвищує ймовірність когнітивних порушень і деменції на 15–31%.

Самотність діє на організм не гірше за шкідливі звички, наприклад, щоденне куріння 15 цигарок, і підвищує ризики серцево-судинних хвороб, депресії та інсультів- пише bukvy.org.

В одному з останніх досліджень, опублікованому в "Nature Mental Health", взяли участь понад 600 тисяч людей із різних країн світу. Вчені проаналізували, як часто учасники відчували себе самотніми, та порівняли ці дані з результатами їхніх когнітивних тестів або діагнозами деменції. З’ясувалося, що навіть у тих, хто соціально активний, самотність може бути постійним емоційним станом, який впливає на здоров’я мозку.

Засмучена людина

Самотність не завжди є лише соціальною проблемою. Деякі вчені вважають, що вона може бути передвісником когнітивних порушень і навіть симптомом деменції, який з’являється за десятиліття до діагнозу. Самотність обмежує соціальну взаємодію, позбавляє мозок стимуляції та сприяє погіршенню когнітивних функцій.

Популярні новини зараз

Ціна питання – 1000 грн: ухилянти знайшли новий спосіб дурити ТЦК

Грудневе підвищення пенсій: кому зроблять подарунок напередодні свят

"Ухилянти ховаються в містах": капітан ЗСУ розповів, кого мобілізують на фронт

Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло

Показати ще

Людський мозок

Водночас експерти наголошують, що боротьба із самотністю можлива. Розвиток існуючих зв’язків, участь у спільнотах за інтересами, регулярне спілкування та навіть когнітивно-поведінкова терапія можуть допомогти зменшити цей стан. Наприклад, психологи радять не зосереджуватись на пошуку нових друзів, а приділити увагу тим, хто вже є у вашому житті.

Друзі, гості, фото з вільних джерел

Хоча зв’язок між самотністю та деменцією потребує подальших досліджень, важливим є розуміння того, що соціальні взаємодії — це не просто комфорт, а важливий аспект здоров’я. Підтримання контактів, відкритість до спілкування та активне залучення до життя спільноти — це способи, які можуть не лише покращити якість життя, а й захистити мозок від ранніх когнітивних порушень.

Раніше ми повідомляли, довше спите – здоровішими будете, вчені назвали простий спосіб уникнути деменції.

Дослідники пояснили, чому у вас постійний стрес, але і без цього не вижити- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, скоро у вас буде деменція, що безповоротно веде до розладу?