Гіпертонічна хвороба вважається однією з основних "хвороб цивілізації", що виникають через сучасний спосіб життя. Відмова від певних звичок може позитивно вплинути на здоров'я і кров'яний тиск. Перше, що спадає на думку, — це зменшення споживання солі, але є й інші важливі аспекти, про які багато хто навіть не підозрює.

За даними EatingWell, важливо уникати ультраоброблених продуктів, які містять багато натрію і насичених жирів, таких як чіпси, крекери, газовані напої та кондитерські вироби.

Лікарка міряє тиск пацієнтові

Ці продукти, які зазвичай мають тривалий термін зберігання, містять шкідливі інгредієнти, що не використовуються в домашньому приготуванні, як-от ароматизатори та консервантів.

Доктор Девід Л. Кац наголошує, що проблема не в самих чіпсах, а в їх кількості в раціоні. Більш ніж 58% калорій, які споживають американці, надходять з ультраоброблених продуктів.

Популярні новини зараз

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

В Україні за повідомлення у Viber було виписано перший штраф: що не можна надсилати

В Україні проводять масштабну зміну системи пенсій: скільки "знімуть" із реальних зарплат

Тарифний нокаут у листопаді: подорожчають одразу дві платіжки

Показати ще

Дослідження показують зв'язок між їх споживанням і високим кров'яним тиском, адже вони зазвичай містять багато натрію, доданого цукру і насичених жирів, які шкодять серцю і можуть підвищувати тиск.

Артеріальний тиск. Фото: скрін youtube

Щоб покращити показники тиску, рекомендується:

  1. Готувати вдома: Дослідження показало, що люди, які вживають хоча б одну страву, приготовану поза домом, споживають на 7% більше натрію.

  2. Бути активними: Фізична активність є важливим чинником для контролю артеріального тиску.

  3. Керувати стресом: Хронічний стрес збільшує ризик високого кров'яного тиску. Зменшення стресу, навіть за допомогою маленьких радощів, таких як п'ятихвилинний відпочинок або спілкування з близькою людиною, може допомогти нормалізувати показники тиску.

Нагадаємо, бійки, наркотики та сусідський терор: українець змушений спати на лаві під прокуратурою через "нашестя" ромів

Раніше ми писали про те, що "Жахливі запахи гнилі та крики": досвід клінічної смерті жінки, якої не було у світі живих цілих 11 хвилин

Крім того, Знай.ua повідомляв, погіршення зору, застуди та проблеми з кишківником: чим загрожує віддалена робота