Багато людей не уявляють своє життя без смартфона і проводять з ним час навіть перед сном – перевіряють пошту, соціальні мережі або дивляться відео. Однак ця звичка може мати серйозний негативний вплив на здоров’я, особливо на якість сну.

Останні дослідження доводять, що синє світло, яке випромінюють екрани смартфонів та інших гаджетів, пригнічує вироблення мелатоніну – гормону, відповідального за регуляцію сну. Це призводить до того, що заснути стає важче, сон стає неспокійним, а ранок починається з відчуття втоми та розбитості.

Youtube на смартфоні / фото: Pixabay

Постійне використання гаджетів перед сном може викликати безсоння, поверхневий сон і часті нічні пробудження, що негативно впливає на здоров’я. Хронічне недосипання призводить до тривожності, дратівливості та погіршення когнітивних функцій.

Експерти радять відмовитися від смартфонів за годину до сну або використовувати нічний режим для зменшення синього світла. Проте краще повністю уникати використання гаджетів перед сном, щоб покращити якість сну.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Існують прості поради, як покращити якість сну без шкоди від смартфонів:

  1. Створіть вечірній ритуал. Замість перегляду стрічки в соцмережах, можна зайнятися чимось, що сприяє релаксації – почитати книжку, прийняти теплу ванну або зробити медитацію.

  2. Обмежте використання гаджетів у спальні. Спальня має бути зоною відпочинку, де не місце для роботи чи соціальних мереж.

  3. Використовуйте додатки для відстеження сну. Такі програми допоможуть зрозуміти, як ваш сон змінюється в залежності від того, скільки часу ви проводите з гаджетами перед сном.

Смартфони, безсумнівно, стали важливою частиною нашого життя, але важливо пам’ятати про їхні негативні наслідки, особливо щодо сну.

Нагадаємо, мерехтить помаранчева цяточка на телефоні: що означає, як прибрати і чому ще є й зелена

Раніше ми писали про те, що Android 15 подарує користувачам "самолікування": в сервіс іти вже необов'язково

Крім того, Знай.ua повідомляв, обережніше з даними на комп'ютері: українці дізналися про хмарні сховища