Багато батьків, відправляючи дітей до садочка чи до школи стикаються з такою проблемою, як відмова дитини вчити вірші. Для деяких малюків це не проблема, а от інші не можуть вивчити навіть кілька рядочків.
Відомий лікар Євген Комаровський точно знає, що в такому випадку робити та ділиться своїм досвідом з молодими батьками.
Всього сім порад і вивчити віршик для вас та ваших дітей стане щоденною розвагою.
За словами фахівця, до цього процесу важливо підходити легко та творчо. Жодного насилля! Тільки в такому випадку дитині буде хотітися робити це знову і знову.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Правило перше
Перше прочитання твору має бути максимально артистичним і емоційним. Важливо розставити акценти в рядках і передати почуття героїв, щоб подумки перенести малюка на місце подій.
Правило друге
Обов'язково обговорюйте з дитиною сенс і посил прочитаного, щоб ваше дитина не просто завчила кілька рядків, а розуміла, про що мова. Якщо твір надто складний, то обговорюйте буквально кожне речення.
Поясніть лексичне значення кожного важкого і незнайомого слова. Так, наприклад, "Мойдодир" Корнія Чуковського їх безліч: "кушак", "вакса", "лохань".
Правило третє
Кілька разів слід перечитати вірш, але важливо робити це з різною інтонацією та емоцією. Використовуйте ніжний і тихий шепіт, в інший раз зліться, в третій – смійтеся. Також, щоб краще запам'ятовувалося, можна робити це ц вигляді гри.
Правило четверте
Спробуйте заспівати рядки вірша. Або знайдіть в інтернеті цікаві варіанти. Останнім часом стало модним писати музику до слів відомих авторів. Що це дасть? Така нехитра процедура дозволить дитині спіймати ритм вірша.
Можна також начитувати вірш, постукуючи в долоні.
Правило п'яте
Не вчіть з дитиною вірш на ніч. Вранці дитина навряж чи згажає його. Щоб все пройшло спокійно і без зайвого стресу, краще присвятити цій справі як мінімум два дні. Кілька разів повторити його вдень, а потім ще почитати ввечері та вранці закріпити результат.
Правило шосте
Візуалізуйте. При вивченні вірша не тільки читайте її вголос раз за разом. Спробуйте з дитиною обговорити, яка картинка спливає у нього в голові при кожному рядочки. Потім намалюйте ці знаки на листочку. Повторювати вірш за картинками буде набагато простіше!
Правило сьоме
І на завершення, важлива порада: займайтеся спортом! Під час розучування вірша обов'язково робіть фізкульт-перерви на 5-10 хвилин. Доведено: учасники експериментів, регулярно упражнявшиеся в спортзалі, краще проходили тести на пам'ять.
Нагадаємо, лікар Комаровський назвав сім головних ознак псевдоліків.
Як повідомляв портал Знай.ua, ці напої найкраще підходять дітям у спеку, і готувати їх просто.
Також Знай.ua писав про те, що психологи розповіли, як псадити дітей на "екранну дієту".