До поняття "медицина в Україні" дуже складно додати "сучасна" – попри спроби реформ лікарі досі отримують занадто низькі зарплати, препаратів та необхідних вакцин не вистачає. А ціна всьому цьому дуже висока – людське життя. Своїми думками з цього приводу поділився відомий лікар-педіатр Євген Комаровський.

Комаровський про медицину в Україні

Найперше, чого бракує медичній сфері, на думку педіатра, так це відповідальності. При чому стосується це як звичайного фельдшера, так і чиновників, котрі приймають ключові рішення "згори":

"Розумієте, коли ти усвідомлюєш, що ціна твоєї помилки - людське життя, це в принципі змінює ставлення до всього. Ця робота навчила мене спокійно реагувати на все, що відбувається навколо, за межами тієї справи, якою ти живеш. Ніхто ніколи не скаже тобі спасибі: ну, ти ж не будеш нікого виписувати додому, правда? Тільки переведеш в інше відділення. У всіх смертях, в усіх гріхах завжди будеш винен ти. Тому реанімація, особливо дитяча, вчить тебе: ти повинен сам для себе розуміти, наскільки це важливо, тобі нема на кого сподіватися", - зауважив він в коментарі "Гордон".

Лікар-педіатр Євген Комаровський

Популярні новини зараз

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Від тривалої хвороби померла міністр освіти Любомира Мандзій - Садовий ллє сльози

Колишня Остапчука Олена Войченко показала, як живе з дітьми зараз: таке свято у них щодня?

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Показати ще

За словами Комаровського, дуже часто трапляється так, що допомогу дитині, яка помирає, просто не встигають надати. Все залежить від самодисципліни лікарів та складу їх характеру. Але, на жаль, більшість таких відповідальних людей давно розчарувалися у своїй професії та подали заяву на звільнення:

Лікар-педіатр Євген Комаровський

"Я знаю багатьох людей, які в цій спеціальності спилися, дуже рано пішли ... Це страшна робота насправді. І коли я чую, скільки отримують наші ось ці вельмишановні чиновники і скільки заробляє лікар в реанімації, мені так соромно! Просто ось за нас усіх, за наше суспільство. Ми це називаємо толерантністю, здається. Толерантність до мерзотників - наша головна толерантність на сьогодні", - підсумував Комаровський.

Дивіться: інтерв'ю з лікарем Комаровським

Нагадаємо, лікар Комаровський попередив про спалах страшної інфекції в Україні.

Як повідомляв Знай.ua, в українській столиці зафіксували дуже високий рівень забруднення кисню.

Також Знай.ua писав, Комаровський спровокував справжній скандал одним жартом.