Онкологія є величезною проблемою людства. Щорічно в світі захворює на рак 10 млн осіб, а в Україні від 160 до 170 тисяч нових випадків на рік. Про головні питання про онкозахворювання розповів уролог, лікар-онколог, онкохірург медичної мережі "Добробут" Олександр Стаховський.

Не можна не відзначити, що ситуації, коли в одній сім'ї хворіють на рак кілька людей з різних поколінь, далеко не рідкість. У той же час існуюча думка про те, що онкологія – захворювання спадкове, не зовсім коректне.

В генах у людей, у яких рак хворів хтось з родичів, може бути закладена схильність до формування такого ж типу раку або до захворювання онкологією взагалі. Однак вона знаходиться в сплячому режимі і не факт, що взагалі може активуватися.

Під впливом таких факторів, як несприятливе навколишнє середовище, забруднене повітря, радіація, часті стреси, паління (пасивне в тому числі), вживання алкоголю і шкідливої їжі – спляча хвороба може прокинутися і почати діяти.

Популярні новини зараз

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

Заплатите за троюрідну тітку, яку ніколи не бачили: на українців хочуть повісити борги померлих родичів

З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ

У коханні чекають справжні випробування: яким знакам зодіаку краще забути про стосунки

Показати ще

У групі ризику знаходяться люди, в чиїх сім'ях було два і більше випадки розвитку раку у людей віком до 50-ти років. Сюди ж відноситься наявність у декількох членів сім'ї схожих новоутворень і повторне виявлення хвороби у родича.

У випадку, якщо людина перебуває в групі ризику, йому варто ретельніше стежити за своїм здоров'ям, відмовитися від шкідливих звичок, зміцнювати імунітет і уважно ставиться до власного раціону.

Нагадаємо, як схуднути до літа і не катувати себе дієтами.

Як повідомляв Знай. ua, відомий тест розпізнає шизофренію.

Знай. ua писав, що вчені виявили зв'язок між втратою нюху та передчасною смертю.