Вчені з університету Вісконсіна в Медісоні (США) провели масштабне дослідження антибіотичної активності бактерій, що живуть на бразильських мурахах роду Cyphomyrmex.
Результати дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.
Вченим вдалося встановити, що нова речовина, отримана з бактерій, має назву цімофіцин.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Вчені підкреслюють, що більшість антибіотиків, якими людство користується в даний час, зроблені з грунтових бактерій. Однак нове дослідження підтверджує, що речовини, отримані з бактерій, які живуть на комахах, зможуть бути більш ефективними в боротьбі з стійкими до антибіотиків бактерій.
Небезпека інфекцій, що викликаються супербактеріями, полягає в тому, що через них пацієнти довше перебувають в лікарні і частіше відвідують лікарів. Крім того, у таких хворих частіше спостерігаються побічні ефекти, оскільки одного лікарського засобу зазвичай недостатньо, і їх використовують в комплексі.
І основна проблема стійких до антибіотиків інфекцій полягає в тому, що нові типи ліків ще знаходяться в розробці, і прогнозовано вони будуть давати короткочасний ефект, оскільки це модифікації вже відомих речовин.
Більшість сучасних антибіотиків отримані з бактерій роду Streptomyces, який встиг еволюціонувати і пристосуватися до різних місць проживання (грунт і комахи). Раніше вчені більше вивчали грунтових бактерій цього роду, однак тепер вирішили зосередитися на бактеріях, що живуть на комах. Це пов'язано з тим, що виживання комах також залежить від симбіозу з бактеріями (спільного розвитку), які допомагають їм боротися з патогенними бактеріями. Тому речовини, отримані з таких бактерій, будуть менш токсичними для людини і більш ефективними, оскільки вже вже протестовані на комах.
Тому використання бактерій, отриманих від комах, дає надію в майбутньому отримати натуральні дієві лікарські препарати.
Нагадаємо, учені з Шеффілдського університету знайшли докази того, що деякі види трав'янистих рослин крадуть гени у своїх сусідів.
Як повідомляв раніше Знай.ua, популярна антибактеріальна речовина може посилити стійкість деяких мікробів до антибіотиків.
Також Знай.ua писав про те, що синдром Кавасакі — рідке дитяче захворювання, яке провокує лихоманку і червоний горбистий висип, а в невеликому відсотку випадків — хвороби серця.