Штучний інтелект навчився визначати онкологію шийки матки ефективніше медичних фахівців.
Дослідники з Національного інституту раку і Global Good розробили комп'ютерний алгоритм, який дозволяє виявити передракові зміни шийки матки в 1,3 рази краще, ніж стандартні тести, повідомляє Daily Mail.
Слід зазначити, що нинішні методи діагностики включають тест з оцтової кислотою: шийку матки покривають розчином оцту 3-5 % , відбувається короткочасний спазм судин шийки матки, який дозволяє виявити наявність патології. Дослідження 2003 року показало, що "оцтовий тест" ефективним у 80 % випадків.
Команда розробників стверджує, що їх модель штучного інтелекту швидше, дешевше і точніше, ніж поточні методи діагностики і може застосовуватися в країнах, які мають обмежений доступ до передових методів скринінгу.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Для розробки алгоритму група використовувала дані 9400 жінок з Коста-Ріки у віці від 18 до 94 років.
У період з 1993 по 2000 рік під час обстежень на рак шийки матки було зроблено більше 60 000 знімків. Всі жінки знаходилися під спостереженням протягом 18 років.
Команда оцифрувала фотографії, а потім навчила алгоритм розпізнавання, які зміни шийки матки потребують лікування, а які — ні.
Група використовувала статистичну модель AUC для кількісної оцінки своїх результатів. Значення AUC 0,5 означає, що це приблизно те ж саме, що і вгадування, а значення AUC 1,0 означає ідеальну точність.
У майбутньому дослідники сподіваються адаптувати програму під мобільні телефони, щоб будь-яка жінка могла сфотографувати стан органів і швидко отримати результати.
Як повідомляв портал "Знай.uа" онкологи пропонують лікувати рак молочної залози з допомогою низьких температур.
Також "Знай.uа" писав, що клас препаратів, які використовуються для лікування деяких видів пухлин молочної залози, виявився ефективним проти раку легенів.