Вчені запропонували використовувати спеціальну "губку", надруковану на 3D-принтері, як засоб усунення побічних ефектів хіміотерапії.
За словами винахідників, пристрій, що складається з абсорберів, відфільтровує сильнодіючі речовини з крові після лікування пухлин, щоб здорові клітини не страждали, повідомляє Daily Mail.
Слід зазначити, що від 50 до 80 % лік, як правило, не досягають пухлини і потрапляють в кровообіг організму, де шкодить його роботі, викликаючи важкі побічні ефекти.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Медики впевнені, що їхній винахід позбавить мільйони людей від виснажливих побічних ефектів лікування: випадіння волосся, нудоти, втоми і діареї.
Дослідники вважать, що "губка" дозволить також вводити більш високі дози препарату, що прискорить лікування.
Вчені використовували 3D-принтер, щоб виготовити мініатюрні циліндри довжиною не більше 3 мм з диакрилату.
Циліндри мали квадратну гратчасту структуру, яка дозволяла клітин крові проходити через неї. Проте покриття, зване сополімером, що наноситься на решітку, перешкоджає проходження великим обсягом ліки.
Слід зазначити, що сополімери використовуються в нафтопереробці для видалення небажаних хімічних речовин.
"Хоча багато що ще належить зробити, ми вважаємо, що дане дослідження відкриває новий шлях надання допомоги пацієнтам в боротьбі з раком, звівши до мінімуму токсичність лікарських засобів", — затверджують дослідники.
"Губки" також можуть бути використані для вбирання інших небезпечних препаратів: високопотужних антибіотиків, токсичних для нирок.
Нагадаємо, хіміотерапія призводить до поширення раку молочної залози.
Як повідомляв портал "Знай.uа" онкологи пропонують лікувати рак молочної залози з допомогою низьких температур.
Також "Знай.uа" писав, що клас препаратів, які використовуються для лікування деяких видів пухлин молочної залози, виявився ефективним проти раку легенів.