Дослідники з Каліфорнійського університету і Школи ветеринарної медицини знайшли генетичну основу виникнення породи бульдогів і зв'язали їх з рідкісним спадковим синдромом у людини.
Як пояснили вчені, звичайні і французькі бульдоги, а також бостонські тер'єри — єдині собаки з короткими і зігнутими хвостами. У цих порід відсутні хребці, які складають хвостову кістку, повідомляє журнал PLoS Genetics.
Медики змогли ідентифікувати одну мутацію в гені під назвою DVL2. Даний варіант гена був виявлений у всіх бульдогів і серед бостонських тер'єрів.
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Професор Генрі Хо (Henry Ho) з медичного факультету Університету Девіса вивчає схожі гени у людей. Мутації в родинних генах DVL1 і DVL3 провокують синдром Робинова — рідкісне спадкове захворювання у людини, що характеризується схожими анатомічними змінами: невелике широке "дитяче обличчя", короткі кінцівки і деформації хребта.
Крім того, у пацієнтів з цим синдромом і вищевказаних порід зустрічаються загальні риси захворювання: ущелина неба. Також, як у людей, так і у собак, гени DVL є частиною сигнального шляху WNT, бере участь у розвитку скелета і нервової системи
Команда виділила ключовий біохімічний етап цього шляху, який змінюється в результаті мутації. Медики вважають, що загальний молекулярний дефект є причиною появи синдрому Робинова і породи бульдогів.
Мутація гвинтового хвоста DVL2 настільки поширена в цих породах, і настільки тісно пов'язана з зовнішнім виглядом, що було б важко видалити її шляхом розведення.
Вчені впевнені, що розуміння мутацій у популярних порід собак може дати більш повне уявлення про рідкісному синдромі Робиноу у людини.
Як повідомляв портал "Знай.uа", поїлки для собак рясніють загрозливими для життя бактеріями.
Також "Знай.uа" писав, що медики навчилися лікувати рідкісну аномалію в утробі матері.