Відсутність одній копії гена призводить до розвитку рідкісного захворювання.
Згідно з новим дослідженням, основаному на результатах десятирічної роботи Університету Буффало, відсутність деяких білків викликає рідкісні вроджені захворювання і може бути пов'язане з розладом аутистичного спектра і біполярним розладом, повідомляє Medical Xpress.


Синдром зустрічається вкрай рідко і був виявлений лише у 18 осіб у всьому світі.
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи
НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Вперше білком зацікавилися в 80-х роках. З'ясувалося, що він грає важливу роль в реплікації вірусної ДНК у клітинах людини. У той час мало що відомо про те, як реплікація вірусної або людської ДНК регулюється генами-господарями.
Хоча синдром, викликаний мутацією NFIB, вкрай рідкісний, лікарі стверджують, що мутація може зустрічатися і при інших типах інтелектуальних і поведінкових порушень.
Щоб це дізнатися лікарі вивели спеціальних мишей без цього білка, які мали дефекти у мозолястому тілі — сплетіння нервових волокон в головному мозку ссавців, яке з'єднує праву і ліву сторони мозку.
Дослідники сподіваються, що подальші експерименти над моделями мишей з віддаленим геном дозволять розробити новий метод лікування цих нейродегенеративних захворювань.
Як повідомляв портал "Знай.uа" білок, що зв'язує інсулін-подібний фактор росту плодових мух, дозволить зменшити чисельність шкідливих комарів, які переносять малярію і жовту лихоманку.
Також "Знай.uа" писав, що завдяки електричному імплантату, який стимулює нерви на спинний хорде, 29-річний чоловік з параплегією зміг знову пересуватися.