Медики і фітнес-тренера давно сперечаються, що зміцнює кістки набагато ефективніше — харчування або вправи.
Дослідники з Мічиганського університету порівняли вплив мінеральних добавок та фізичної активності на мишах і виявили дивовижні результати — харчування надає більший вплив на масу і силу кістки, ніж на фізичні вправи, пише Science Daily.
"Тривала дієта з мінеральними добавками призводить не тільки до збільшення маси і сили кісток, але і до здатності підтримувати їх, навіть після того, як вони зношуються", — заявив професор Девід Кон (David Kohn).
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Другий важливий висновок полягає в тому, що тільки дієта надає благотворний вплив на кістку, навіть без тренувань.
За словами Кона, в більшості інших досліджень розглядається вплив збільшення кількості кальцію в їжі. Дана наукова робота була присвячена збільшення кількості кальцію і фосфору.
Вважається, що люди набирають максимальну масу кістки в 20 років, і після цього вона постійно знижується.
"Дані свідчать про те, що дотримання дієти з додаванням мінералів запобігає втраті кісткової маси з віком, навіть якщо ви не займаєтеся фізичними вправами", — заявили дослідники
Як повідомляв портал "Знай.uа", стовбурові клітини можна використовувати в якості засобу корекції розщепленого неба у немовлят.
Також "Знай.uа" писав, гризуни, які вживали вітамін А (ретинол) більше рекомендованої норми в 4,5-13 разу протягом однієї, чотирьох або десяти тижнів, частіше страждали від хвороб кісток і переломів.