Прийом вітаміну D не зміцнює кістки і не перешкоджає переломам.
Нове велике дослідження Університету Окленда в Новій Зеландії спростувало усталену думку, що "сонячний вітамін" необхідний для мінеральної щільності кісток, пише Daily Mail.


Хоча дослідники не заперечують, що вітамін D відіграє вагому роль у профілактиці рідкісних захворювань, в числі яких рахіт і остеомаляція. Однак це стосується лише тих людей, які живуть в умовах нестачі сонячного світла.
Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші
Вимагайте перерви: при якій температурі заборонено працювати в Україні
Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Виїхав з людиною з інвалідністю, а повернувся сам: що загрожує чоловікам на кордоні
"Наш метааналіз показує, що будь-яка доза вітаміну D не запобігає переломи і не впливає на міцність кісток. Ми вважаємо, що необхідно змінити клінічні рекомендації", — заявив провідний автор дослідження доктор Марк Болланд (Mark Bolland).
Деякі експерти оскаржили отримані висновки, заявивши, що в експерименті брала участь невелика вибірка людей, в чиєму організмі спостерігався дефіцит вітаміну D перш, ніж вони почали приймати добавки.
"Ми повинні дочекатися результатів п'яти поточних випробувань вітаміну D з участю 57 000 чоловік, які завершаться в наступному році або близько того", заявив професор Адріан Мартіно (Adrian Martineau) з Лондонського університету королеви Марії.
Вітамін D зустрічається в певних продуктах харчування: в жирної риби і збагачених молочних продуктах. Рекомендоване щоденне споживання зазвичай становить близько 400-800 МО, але багато експертів кажуть, що цього недостатньо.
Нагадаємо, що таке L-аргінін і навіщо його додають в дієту.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники з Монреальського університету довели, що нічна робота збільшує ризик виникнення раку грудей у жінок.
Також "Знай.uа" писав, що м'ясні напівфабрикати і оброблене м'ясо збільшують ризик виникнення раку молочної залози у жінок.