Поява нальоту на язику пов'язана зі скупченням бактерій, яких в ротовій порожнині дуже забагато.

Велика частина бактерій зазвичай скупчується на задній частині, тому що корінь язика не стикається із зубами, а тільки з м'якими тканинами. Такий найчастіше змивається при ранкових процедурах, пише Daily Mail.

У багатьох здорових людей язик покривається білим нальотом вранці і не є захворюванням. Як правило, наліт тонкий, прозорий, блідий, не має запаху, без жовтизни. Наліт легко знімається з поверхні язику зубною щіткою або полосканням рота.

Однак бувають випадки, коли тонкий білий наліт на язиці може свідчити про порушення травлення. В числі яких дисбаланс мікробіома, нестача вітамінів або заліза, а також, можливо, діабет.

Популярні новини зараз

Аlyona Аlyona дізналася про горе українок і вирішила показати свої прокладки: "Гарно жити не заборониш"

Це варто знати всім українцям перед Великоднем-2023: паски, що потріскались, кольоровий захід сонця, зозуля та інші прикмети

Це творчість: син Черкаського губернатора Івана Табурця у нетрадиційних позах підкорює матраци Парижа

Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок

Показати ще

"Дефіцит заліза і вітаміну призводить до втоми", — заявляє доктор Хей.

За словами медиків, білі плями на язику, які виглядають як гній, швидше за все, можуть бути викликані дріжджовою інфекцією, лейкоплакiєй (особливо поширений випадок у курців і тих, хто вживає бездимний тютюн) або червоним плоским лишаєм (неінфекційний сверблячий білий висип, який може вражати багато частин тіла, включаючи внутрішню частину рота).

В останньому випадку слід звернутися до фахівця, який призначить відповідний курс лікування.

Нагадаємо, відеоігри з фізичними вправами зменшують хронічний біль у попереку у літніх людей на 27 %. Ці результати можна порівняти з перевагами, одержуваними в рамках програм, контрольованих фізіотерапевтами.

Як повідомляв портал "Знай.uа", австралійські вчені розповіли про сприятливі ефекти сексу на розумові здібності в літньому віці.

В експерименті брали участь понад 6 тисяч респондентів (2672 чоловіків і 3344 жінок) у віці від 50 років і старше. Дослідники проаналізували величезний масив даних про стан здоров'я, спосіб життя, соціально-економічному статусі, загальної задоволеності життям, а також про кількість сексу.

Також "Знай.uа" писав, що протизапальна дієта, до складу якої входять шоколад, червоне вино і пиво, сприяє довгого життя.